
Важливо:
- Як правильно сіяти насіння редиски
- Яку редиску краще садити
- Що покласти в землю при посадці редиски
Вас також може зацікавити матеріал Главреду: Салат залишатиметься свіжим більше місяця: жінка поділилась секретом зберігання.
Для дачників і городників починається активний сезон, адже перший овоч, який можна збирати з грядок наприкінці весни або на початку літа, - це редис. Головне - придбати якісне насіння і своєчасно його посадити. Уже через 3-4 тижні можна буде насолодитися свіжим салатом із власного редису.
Редис вирізняється коротким вегетаційним періодом - близько 25-40 днів, адже це швидкозростаюча культура, що дає врожай уже через місяць після посіву. Редис холодостійкий і може переносити заморозки, тому його можна сіяти навіть у прохолодну погоду, не побоюючись за його виживання, пише Главред.
Як правильно сіяти насіння редиски
Важливо пам'ятати, що для вибору найкращого насіння його калібрують вручну. Якщо насіння багато, його просівають через сито з великими вічками. Для посадки використовують тільки велике і повноцінне насіння. Умови зберігання насіння також мають велике значення.
Для кращого проростання насіння редиски замочують у настої золи. Для цього потрібно взяти 2 столові ложки попелу на 1 літр води і настоювати протягом 2 діб. Цей розчин насичує насіння необхідними мікроелементами і прискорює процес проростання.
Яку редиску краще садити
Не слід переоцінювати редиску і висаджувати її в надто екстремальних умовах. Хоча ця рослина і холодостійка, вона не зможе витримати сильні заморозки і просто перестане рости.
Для кращого врожаю редис сіють у неопалювані теплиці навесні, зазвичай наприкінці березня - середині квітня. Якщо теплиця опалюється, посадку можна починати вже в лютому.

Слід враховувати, що редис дає гарний урожай тільки за короткого світлового дня, тому немає сенсу відкладати до травня. У спекотну погоду велика ймовірність того, що рослина почне цвісти. При появі квіток коренеплід перестає рости і стає жорстким, волокнистим і сухим.
Якщо редис посаджено в теплиці ранньою весною правильно, якісне проростання насіння можливе при температурі від 15°C. Щоб створити такі умови, посадку спочатку накривають плівкою. Торф'яний шар і плівка допомагають підтримувати потрібний температурний режим. Після появи сходів плівку можна зняти і розпушити посадку.
Що покласти в землю при посадці редиски
Дуже важливо стежити за станом ґрунту - він не повинен пересихати і ставати жорстким. Поливати рослини потрібно теплою водою: спочатку часто, а після появи сходів - рідше. Нерегулярний полив може призвести до розтріскування коренеплодів і втрати їхньої соковитості. Ґрунт також можна зволожувати обприскуванням. Підгодовувати редис слід помірно, використовуючи комплексні мінеральні добрива.
Більше новин:
- Дивовижний настій із бадилля від помідорів - капуста буде розміром із м'яч
- Досвідчені гурмани кладуть секретну добавку: як засолити огірки, щоб хрустіли
- Як виростити троянду з живця в картоплі: флорист викрила обман
Яка редиска найраніша?
Ранній червоний - ультраранній сорт, редиска достигає за 18-20 днів. Діаметр коренеплоду близько 4 см, форма округла. Шкірочка тонка і ніжна, маса кожного плоду становить приблизно 8-10 грам. Скоростиглий редис може рости як на відкритому ґрунті, так і в теплиці. Орієнтовна норма висіву насіння становить 17-20 штук на погонний метр грядки. Сорт стійкий до перепадів температур і розтріскування. Редис вирізняється делікатним смаком, урожай тривалий час зберігає товарні якості за дотримання правил зберігання.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред