Вербна неділя: прикмети на вербу, гроші і любов

23 квітня 2021, 21:57
7070
Як правильно викинути минулорічну вербу, чи можна ділитися освяченою вербою і як у свято Вербна неділя залучити гроші і любов – дізнався Главред.
Куди подіти вербу з минулого року і три прикмети Вербної неділі
Куди подіти вербу з минулого року і три прикмети Вербної неділі / GoodFon

Вже цього тижня православні відзначають Вербну неділю 2021 року. Цього року свято випало на 25 квітня. Напередодні пройде Лазарева субота 2021 - а вже вранці недільного дня люди понесуть до церкви на освячення вербу.

Що означає свято Вербна неділя і що не можна робити у Вербну неділю 2021 - читайте в нашому матеріалі Коли буде Вербна неділя в 2021 році: дата, традиції і прикмети.

Що можна готувати і їсти в свято Вербна неділя і шостий тиждень Великого посту – читайте в нашому матеріалі Що приготувати на Вербну неділю: меню і смачні рецепти.

Також як правильно викинути минулорічну вербу, чи можна ділитися освяченою вербою і як у свято Вербну неділю залучити гроші і любов - дізнався Главред.

читайте такожПобажання з Вербною неділею 2021: картинки, проза, вірші

Чому саме верба у Вербну неділю

Верба для слов'ян уособлює нове життя і загальне оновлення. Та й саме свято 25 квітня – це свято весни і надії.

Верба у Вербну неділю - це ще й релігійний символ. Недарма гілки верби в православ'ї звуть "гілками чесноти", бо ті символічно тягнуться до небес.

читайте такожЩо означає Лазарева субота і що робити в це святоНавіщо дарують верби у Вербну неділю, пояснюється в святому письмі. Єрусалимські юдеї зустрічали переможців із пальмовими гілками в руках. І саме так, з пальмами і радісними криками, зустрічали Христа, коли Той в'їжджав в Єрусалим. Напередодні Спаситель переміг саму смерть, воскресивши свого друга Лазаря - і чутки про це досягли міста.

У наших краях пальми і зараз практично не ростуть - а за старих часів про них тут навіть не чули толком. Тому народна традиція на Русі замінила пальмові гілки вербовими, а назву свята Пальмова неділя – на Вербну неділю.

Три прикмети Вербної неділі

Є особлива прикмета на любов у Вербну неділю: потрібно довго думати про коханого в це свято – і незабаром всі думки стануть матеріальними, тобто здійсняться.

Є й грошові прикмети на Вербну неділю: посадити цього дня нову кімнатну рослину з м'ясистим великим листям – вона і приверне достаток у дім. Але у цього повір'я є й зворотна сторона: якщо "вербна" рослина загине — чекай фінансових невдач.

читайте такожОсвячена верба: як зберегти її свіжою і скільки гілочок ставлять вдома, щоб з сім'єю поганого не сталосяТретя прикмета на Вербну неділю пов'язана з вербою: кажуть, вона приносить здоров'я членам сім'ї, а саме житло охороняє від злих сил. Тому в букеті на Вербну неділю намагаються освятити стільки гілочок - скільки людей у сім'ї, тобто кожна гілочка символізує конкретного члена родини.

Тому забобонні люди і не дарують нікому вже освячену вербу, трепетно зберігають вербові гілки вдома і вважають, що не можна відносити вербу на кладовище.

До слова, поганою прикметою вважається святити вербу, яку зрізали на кладовищі або біля нечистого місця (в буквальному сенсі – біля смітника, наприклад, або в переносному – біля якогось питного закладу з поганою репутацією, скажімо).

Навіщо зберігають освячені верби вдома

Народний поголос приписує вербі чудодійні властивості - лікувальні і захисні. А ось церква наказує користуватися вербовим букетом як кропилом - щоб святою водою окропляти свій дім. При цьому святу воду слід наливати в спеціальний чистий посуд, що більше не використовують ні для яких інших цілей.

При цьому освячена верба і свята вода – лише інструмент, а справжня сила полягає у вірі в Бога.

Що стосується биття себе та інших гілками верби, то деякі священики розглядають це як святотатство – використовувати освячений предмет для насильницьких дій. Однак у народі традиція бити один одного вербовими прутиками зі словами: "Не я б'ю - верба б'є. Верба хліст б'є до сліз" – прижилася міцно і практично невикорінна. Ще один варіант народної приказки: "Будь таким самим сильним, як верба, таким самим здоровим, як її коріння і таким самим багатим, як земля".

Як зберігати вербу - у воді чи ні

Освячену вербу зберігають удома за іконою – у вазі без будь-якої води. Вона і без води спокійно достоїть до наступної Вербної неділі (саме стільки слід зберігати її в оселі).

Що стосується того, чи можна зберігати вербу кілька років – то відповідь, в принципі, так, ніяких заборон у цьому питанні немає. Але вважається, що краще щороку освячувати свіжі гілки.

читайте такожСходження Благодатного вогню 2021: коли і як це відбувається

Що робити з освяченою вербою минулого року

Найнадійніший спосіб - віднести торішні гілочки освяченої верби до церкви: там їх спалять, а попіл від них залишать у непопираному місці.

Якщо є можливість, то можна спалити їх і самому - або пустити по річці, якщо є поблизу.

Деякі люди з таких верб заварюють відвар - і вмиваються їм у Чистий четвер. Хтось навіть заварює з них чай і п'є. Також освячену вербу можна посадити в землю - але робити це в місці, де не паскудять тварини, щоб ті її не осквернили.

Загалом, найпростіший і надійнішіший спосіб – все ж таки спалити (самому або віднести до храму).

Чи можна відносити вербу на кладовище

З Вербної неділі і до Радониці заупокійні молитви в церкві не читають. Відповідно, і віруючим людям не варто відвідувати кладовище.

Якщо людину все ж якийсь духовний порив підштовхнув відвідати кладовище в цей час - вона може взяти з собою гілочки верби, але залишати їх на могилі не рекомендують ні представники церкви, ні народні прикмети.

читайте такожЩо за свято Червона гірка: дата, традиції і прикмети

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти