Венеціанська комісія у своїх висновках щодо рішення КСУ від 27 жовтня акцентує увагу на необхідності поваги української влади до вердиктів суду та їх виконання, незважаючи на суперечливі моменти.
Про це заявили у відділі комунікацій КСУ та правового моніторингу в четвер, 10 грудня, коментуючи висновок Венеціанської комісії з питання вердикту Конституційного суду щодо скасування електронного декларування в Україні.
Згідно із заявою інстанції, комісія наполягає на дотриманні принципу поділу влади, тому законодавча і виконавча влада повинні з повагою ставитися до КСУ і виконувати рішення суду.
"Венеціанська комісія підкреслила, що принцип розподілу державної влади полягає зокрема в тому, що парламент і виконавча влада повинні поважати роль Конституційного суду України як "охоронця" Конституції України, і його рішення повинні виконуватися", - зазначають у пресслужбі Конституційного суду.читайте такожЗвільнення суддів КСУ і удар по е-деклараціях: Зеленський звернувся до Верховної Ради
Як запевнили у КСУ, український парламент, згідно з висновком Венеціанської комісії, повинен виконувати рішення суду, враховуючи Основний закон України і міжнародні правові норми.
"У висновку підкреслюється, що, незважаючи на неоднозначне сприйняття рішення КС, конституційна роль Конституційного суду повинна поважатися і Верховна Рада України повинна виконувати його рішення з урахуванням Конституції України та міжнародних стандартів", - підкреслили у Конституційному суді.
Конституційна криза в Україні
- Конституційний суд України 27 жовтня визнав неконституційним електронне декларування. Стаття 366-1, що передбачає кримінальну відповідальність для держслужбовців за брехню в електронних деклараціях, фактично була скасована.
- Суд зобов'язав НАЗК закрити реєстр декларацій і заборонив агентству проводити моніторинг таких документів.
- Верховна Рада 4 грудня відновила кримінальну відповідальність за брехню в електронних деклараціях. Санкція закону передбачає штраф, громадські роботи та обмеження свободи.
- 9 грудня Венеціанська комісія постановила, що рішення КСУ було прийнято з порушеннями і рекомендувала українському парламенту відновити кримінальну відповідальність за недостовірні е-декларації з включенням пункту про можливе позбавлення волі.
- 10 грудня президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо піддав критиці рішення КСУ щодо е-декларацій, однак підкреслив, що Рада все одно повинна його виконати.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред