Венеціанська комісія засуджує рішення КСУ щодо скасування електронного декларування в Україні, однак наголошує на необхідності його виконання. При цьому Верховна Рада повинна керуватися принципами Конституції і міжнародного права. Систему декларування українських державних службовців потрібно зберегти.
Про це заявив президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо в четвер, 10 грудня, у своєму акаунті в мікроблозі Twitter, коментуючи лист 14 українських громадських організацій, які вказали на несправедливість рішення Конституційного Суду щодо е-декларацій.
За його словами, в Комісії поділяють таку точку зору, при цьому рішення КСУ потрібно виконати. Причому зробити це слід виходячи з Конституції, міжнародних правових норм і раціонального підходу.читайте такожЗвільнення суддів КСУ і удар по е-деклараціях: Зеленський звернувся до Верховної Ради
"Венеціанська комісія поділяє ваше здивування і критику рішення КСУ, і хоча вона нагадує, що рішення має бути виконане, вона закликає парламент України інтерпретувати його в світлі загальних принципів Конституції, міжнародних принципів і чистої логіки", - вважає Букіккіо.
Також він додав ,що "рішення Конституційного Суду викликає жаль", підкресливши необхідність у збереженні електронного декларування для державних службовців, у тому числі і суддів, в Україні.
Конституційна криза в Україні
- КСУ 27 жовтня виніс вердикт щодо неконституційності статті 366-1 Кримінального кодексу України, яка передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення неправдивих відомостей до електронних декларацій.
- Суд заблокував роботу Національного агентства з попередження корупції та заборонив НАЗК вести реєстр декларацій з виявленням конфлікту інтересів.
- 4 грудня Верховна Рада прийняла закон, який відновлює кримінальну відповідальність за брехню в е-деклараціях. Покарання передбачає громадські роботи та обмеження волі на строк до 2 років.
- У Євросоюзі піддали критиці рішення Ради. У Брюсселі вважають, що санкція за брехню в електронних деклараціях повинна бути більш жорсткою.
- 9 грудня Венеціанська комісія винесла вердикт за рішенням КСУ щодо е-декларування. Комісія постановила, що рішення Конституційного суду було прийнято з порушеннями. Згідно з рекомендаціями, Раді слід відновити кримінальну відповідальність за недостовірне декларування з включенням пункту про можливе позбавлення волі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред