Підтримка президентом Литви Гітанасом Науседою територіальної цілісності та суверенітету України обумовлена в тому числі і тим, що Вільнюс вкрай не зацікавлений в ескалації російсько-українського військового конфлікту. Країни Балтії переживають, чи буде мобілізовано НАТО в разі військової агресії РФ. Литовська держава зацікавлена в тому, щоб Україна вступила до Євросоюзу. При цьому не можна забувати і про підтримку США, які через Київ загрожують компаніям, що підтримують добудову Північного потоку-2, сказав в ефірі каналу Україна 24 політолог Петро Охотін.
За його словами, Науседа дійсно зробив потужну заяву на підтримку України. Інтерес Литви полягає в тому, щоб не відбулося нової ескалації військового конфлікту Києва і Москви на Донбасі.
"Литва як ніхто зацікавлена в тому, щоб в України не було конфлікту з Російською Федерацією, тому що країни Балтії переживають, чи буде виконана стаття 5 договору НАТО, що напад на одну країну означає відповідь усіх країн агресору. У даному випадку Литва зацікавлена, щоб Україна посилилася, і заява про підтримку нас у Європейському Союзі — це дуже потужна заява", - сказав експерт.читайте такожЛитва закликала українців не купувати електроенергію у Білорусі на зло Путіну
При цьому аналітик додав, що Україну продовжують підтримувати і США. Американці різко перешкоджають добудові газопроводу Північний-потік-2.
"Ми бачимо, що і Сполучені Штати загрожують санкціями усім, хто буде підтримувати будівництво "Північного потоку 2", і стежимо, як за цим дивиться Європа", - підкреслив Петро Охотін.
Північний потік-2 новини
- Росія зіткнулася з додатковими проблемами в процесі будівництва газопроводу СП-2 після 1 січня 2021 року. На початку року набув чинності новий оборонний бюджет, які передбачає ввпровадження санкцій проти компаній, які пов'язані з проектом.
- У Байдена неодноразово заявляли, що санкції проти Північного потоку-2 впровадяться Вашингтоном тільки після того, як Америка зафіксує добудову газопроводу.
- Журналіст німецької газети Frankfurter Allgemeine Zeitung Райнхард Фезер стверджував, що введення Північного потоку-2 до експлуатації завдасть серйозної шкоди Україні. Росія більше не залежатиме від українського транзиту і може піти на кроки, пов'язані з дестабілізацією ситуації в Україні.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред