Для того, щоби у 2021 році були призначені дострокові парламентські та президентські вибори має бути виконано цілу низку умов.
Про це заявив політолог, історик, керівник Фонду Українська політика Кость Бондаренко у коментарі Главреду.
На його думку, дострокові парламентські вибори - це гіпотетичний сценарій.
"Імовірність дострокових парламентських виборів зараз важко оцінити. Для того, щоби це сталося, має бути виконана ціла низка умов: якщо відбудеться відставка Шмигаля, якщо у Верховній Раді не зможуть проголосувати за іншу кандидатуру на посаду прем'єра, тому що не вистачить голосів. Тоді, згідно з Конституцією, відбувається розпуск парламенту і проводяться дострокові вибори. Тобто зараз є дуже багато "якщо", дуже багато умов", - вважає Бондаренко.
Що стосується дострокових президентських виборів, то для них і зовсім немає підстав. Вони можливі лише в двох випадках.
По-перше, для того щоби Зеленський не втримався при владі, потрібно три чверті голосів народних депутатів за відставку Зеленського, а вони навряд чи знайдуться.
По-друге, щоби повалити Зеленського, "має відбутися державний переворот, що буде санкціонований зовнішніми гравцями".
"Я не вірю в майдан, який не санкціонований США. На сьогодні немає жодного гравця, готового підтримати державний переворот в Україні", - резюмував Кость Бондаренко.
читайте такожЧи чекати дострокових виборів президента і Ради: політолог оцінив шанси
Нагадаємо:
- Згідно зі свіжим опитуванням КМІС, Володимир Зеленський втрачає популярність. Якби президентські вибори в Україні відбулися наприкінці 2020 року – то рівень підтримки Зеленського коливався б на позначці в 27%. При цьому у другому турі виборів у 2019 році Зеленський отримав 73,22% голосів виборців.
- Також у КМІС з'ясували електоральні симпатії українців на виборах до Верховної Ради. Згідно з опитуванням, до парламенту мають шанс пройти чотири політичні сили: Опозиційна платформа – За життя, Слуга народу, Європейська солідарність і Батьківщина.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред