Якби вибори в український парламент проходили наприкінці грудня 2020 року, то більше половини громадян (52,9%) взяли б участь у голосуванні. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Також в КМІС з'ясували електоральні симпатії українців на виборах до Верховної Ради. Згідно з опитуванням, до парламенту мають шанс пройти чотири політичні сили.
Зокрема, українці готові голосувати за:
- Опозиційну платформу-за життя (ОПЗЖ) - 23,1% серед респондентів, які визначилися з вибором);
- Слугу народу - 20,9%;
- Європейську солідарність - 14,1%;
- Батьківщину - 9,8%.
Балансують на межі проходження Радикальна партія Олега Ляшка (6,1%), Українська стратегія Гройсмана (5,2%) та Сила і честь (4,4%).
Київський міжнародний інститут соціології проводив опитування з 17 по 23 грудня 2020 року по всій Україні, за винятком окупованих Росією територій.
Які рейтинги були місяць тому?
Якби парламентські вибори проходили листопаді, то до Верховної Ради пройшли б шість партій, при цьому президентська політсила Слуга народу опинилася б на третьому місці в загальному рейтингу.
Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, партію ОПЗЖ були готові підтримати 22,1% тих, хто визначився з вибором.
Рейтинг політичної партії п'ятого президента України Петра Порошенка Європейська солідарність склав 19,3%.
Слугу народу готові були підтримати 18,7% респондентів.
Електоральні симпатії у партії Юлії Тимошенко Батьківщина - на рівні 9,3 %.
Також у списку політсил, які могли б потрапити до Верховної Ради, опинилися партія Сила і Честь (6,6%) та Радикальна партія (5,4%).
читайте такожЗеленський втрачає популярність: опубліковано свіжий президентський рейтинг
Нагадаємо:
- Згідно з даними опитування Центру Разумкова, проведеного з 4 по 9 грудня, якби вибори до Верховної Ради України відбулися в грудні поточного року, шанси на проходження до парламенту отримали б чотири політичні сили – Слуга народу, Європейська солідарність, ОПЗЖ і Батьківщина.
- Крім того дослідження Центру Разумкова свідчить про те, що 42% респондентів назвали президента Володимира Зеленського головним розчаруванням року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред