Нардеп від Слуги народу Ірина Верещук розповіла, чому Рада повторно криміналізувала вчинення ДТП у п'яному вигляді.
За її словами, ця міра не здатна остаточно розв'язати проблему таких водіїв, але всі побачили, до чого призвела декриміналізація.
У коментарі OBOZREVATEL Ірина Верещук зазначила, що законопроект №2695 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху" був прийнятий тільки в першому читанні та може бути відкоректований.
З усім тим вона зазначила, що депутати підтримали декриміналізацію п'яного водіння, бо ініціатори закону – Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності на чолі з Денисом Монастирським – наполягали на тому, що це непродуктивна міра. Однак після смертельної ДТП на Старообухівській трасі всі "побачили до чого воно призводить".
читайте такожЗагибель сім'ї у ДТП під Києвом: водієві повідомили підозра
"Власне, ініціатори – комітет Монастирського – наполягали на тому, що це непродуктивна міра. Якщо ми криміналізуємо, і це не допомагає, треба підіймати штрафи. Ну, побачили до чого воно призводить", – зазначила вона.
Однак на думку Верещук, криміналізація повною мірою не може розв'язати питання з такими водіями.
"Хоча я вважаю, що даній особі, тому що людиною його назвати важко, зовсім байдуже – була б криміналізована ця стаття чи ні. Тому що він вже сидів і знову скоїв злочин на дорозі. То що це був кримінальний злочин, то що він відсидів – це все не справило на нього ніякого враження. І дійсно, тільки те, що стаття буде криміналізована, не вирішує питання по суті. Сьогодні Антон Геращенко влучно зауважив, що як показує статистика, якщо такий злочин у кримінальному кодексі передбачено, то люди сидять менше заявленого терміну. Це не вирішувало питання по суті", – заявила вона.
Також Верещук зазначила, що з новим законом будуть збільшені штрафи й за інші порушення ПДР.
ДТП під Києвом
Раніше президент Володимир Зеленський заявив про необхідність більш жорсткої кримінальної відповідальності за водіння в нетверезому стані, у разі загибелі людей у результаті дорожньо-транспортної пригоди.
Нагадаємо, 12 липня під Києвом на Старообухівській трасі автомобіль Mercedes врізався в мікроавтобус Mercedes Sprinter, а потім вилетів на зустрічну смугу і зіткнувся з Hyundai.
У результаті аварії загинула ціла сім'я – чоловік і дружина, 8-річна дівчинка та 10-річний хлопчик. Вижила 12-річна дитина, вона перебуває у важкому стані.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред