Україна прикладає зусилля для того, щоб окупований Крим повернувся під політичний контроль Києва. Український сценарій базується на трьох ключових завданнях: робота над затвердженою стратегією, консолідація зусиль в рамках Кримської платформи, а також реалізація заходів, спрямованих на відновлення міжнародного права з відновленням українського суверенітету над півостровом, написав у Twitter міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Як стверджує дипломат, українська держава демонструє не просто заклики до звільнення Криму, а й показує, що Україна докладає певних зусиль для досягнення власної мети.
"Ми затвердили стратегію деокупації Криму, історичний документ, який був необхідний з 2014 року. Сигнал досить чіткий: ми не просто закликаємо світ допомогти нам повернути Крим, Україна докладає власні цілеспрямовані і системні зусилля", - сказав Кулеба.читайте такожУ Криму скаржаться на Україну і погрожують Києву міжнародними судами
За його словами, Україна планує повертати Крим на базі трьох ключових напрямків, які включають роботу над стратегією щодо півострову, перемовини в рамках Кримської платформи і відновлення міжнародних законів з подальшою реінтеграцією анексованого півострова.
"Три кити для повернення Криму: затверджена сьогодні стратегія; консолідація - ми працюємо над об'єднанням зусиль партнерів на Кримській платформі; синергія - відновлення міжнародного права і, як наслідок, відновлення повного суверенітету України над Кримом", - підкреслив Дмитро Кулеба.
Повернення Криму до складу України
- Президент України Володимир Зеленський 26 лютого підписав указ, що передбачає запуск процесу звільнення Криму. Також він доручив Кабміну розробити заходи, спрямовані на запуск Кримської платформи.
- Саміт в рамках Кримської платформи повинен пройти 23 серпня у Києві. За словами заступника голови МЗС Еміне Джепарової, за підсумками перемовин повинна бути підписана Кримська Хартія, в якій зафіксують проблемні моменти з питань півострова.
- Заступник міністра з питань окупованих територій ігор Яременко 10 березня заявив, що перед стартом Кримської платформи будуть прийняті закони, які регулюватимуть правовий статус кримчан.
- Рада національної безпеки і оборони 11 березня затвердила Стратегію деокупації та реінтеграції Криму. Як заявив Секретар РНБО Олексій Данилов, документ перебуватиме в загальному доступі, також його переведуть на англійську мову і відправлять союзникам України.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред