Перемовини без участі України щодо Донбасу є наслідком передбачуваної політики Росії. Москва намагається організувати діалог Києва з представниками "ЛДНР". Ситуація складна, оскільки для продовження перемовин у Мінському процесі і нормандському форматі потрібно забезпечити дотримання режиму припинення вогню. Перемовини Зеленського і Путіна принципово не змінять стан справ, сказав колишній міністр закордонних справ, дипломат Костянтин Грищенко в ефірі телеканалу Україна 24.
За його словами, лінія поведінки російської держави досить передбачувана - Москва не має наміру домовлятися з Києвом, і прагне до того, щоб Україна вела перемовини з представниками ОРДЛО. Складність ситуації полягає в тому, що для подальшого просування перемовин у нормандському форматі потрібно забезпечити стійкий режим припинення вогню.
"Тут питання в тому, що Росія проводить ту політику, яка є досить передбачуваною. Вона не хоче домовлятися безпосередньо з українським урядом, а намагається змусити Київ розмовляти з Донецьком і Луганськом, з тими, хто там нібито управляє. Ситуація складна, тому що там перш за все для того, щоб нормально вести діалог в рамках Мінського процесу і виходити на принципові домовленості в рамках Нормандського формату, потрібно забезпечити надійне і контрольоване припинення вогню", - сказав Грищенко.читайте такожУ Путіна оголосили про провал перемовин щодо Донбасу при Зеленському
Як вважає дипломат, для того, щоб встановити перемир'я на Донбасі, Києву слід проводити більш старанну роботу з ОБСЄ. Потрібно посилити роботу в даному напрямку. Це питання, вирішення якого має посприяти зупинці кровопролиття в регіоні.
"У цьому контексті, думаю, нам потрібно більш активно працювати з ОБСЄ для того, щоб посилити верифікаційний режим і щоб ті, хто займається спостереженнями на лінії зіткнення, більш активно виступали з інформацією і чітко визначали, хто винен у порушенні перемир'я. Це найбільш гостре питання, яке може бути серйозним кроком на шляху до зупинки кровопролиття і втрати життів", - вважає Грищенко.
Дипломат стверджує, що перемовини президента України Володимира Зеленського з главою РФ Володимиром Путіним навряд чи серйозно змінять ситуацію щодо Донбасу. Однак сторони повинні намагатися шукати шляхи до компромісу.читайте такожКиїв відреагував на анонсовані Кремлем перемовини щодо Донбасу без України
"Завдання кожної країни, що знаходиться в такій ситуації, шукати будь-які можливості, щоб хоча б зрушити проблему з мертвої точки. У цьому контексті проявляти готовність до такої розмови - це правильно, але сподіватися, що це стане "срібною кулею", не доводиться", - підкреслив Костянтин Грищенко.
Перемовини щодо Донбасу
- Президент України Володимир Зеленський 26 березня приніс співчуття у зв'язку з загибеллю українських військових внаслідок загострення на Донбасі і закликав усіх лідерів країн нормандського формату приступити до роботи зі збереження режиму перемир'я в регіоні.
- Раньше Зеленський заявляв, що він готовий провести окремі перемовини з Путіним, Меркель і Макроном у тому випадку, якщо не відбудеться саміт в рамках нормандського формату.
- Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков сказав, що у графіку Путіна наразі немає телефонної розмови з Зеленським. При цьому такі перемовини можуть оперативно організувати в разі необхідності.
- 31 березня відбулася відеоконференція за участю Путіна, Меркель і Макрона, під час якої обговорювалося і питання Донбасу, проте без участі України і президента Зеленського.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред