Політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко розповів в інтерв'ю Главреду, чого чекати нашій країні в разі перемоги на виборах Гарріс чи Трампа.
Фесенко зазначив, що ні Камала Гарріс, ні Дональд Трамп під час дебатів не сказали про Україну нічого нового і сенсаційного. Вони озвучили ті позиції, які вже були відомі.
"Гарріс заявила про продовження підтримки України, про те, що США не кинуть її і будуть допомагати, щоб Україна змогла вистояти проти російської агресії та навіть перемогти. Ця позиція є послідовною і є продовженням нинішньої політики Білого дому. Відкритим залишається питання - чи буде Камала Гарріс більш рішучою, ніж Байден? Але це покажуть не дебати, а реальна політика", - зазначив експерт.
відео дня
Водночас Трамп заявив про миротворчість та ініціювання мирних переговорів. Знову пролунала його відома теза про 24 години.
"Іноді я жартома кажу, що різниця між Путіним і Трампом полягає у тому, що у Путіна багато що за три дні, а у Трампа - за 24 години. Але такий вже стиль Трампа. І я думаю, що багато хто в Республіканській партії не сприймає всерйоз ці слова. Але те, що Трамп у разі обрання буде ініціювати мирні перемовини про завершення війни Росії та України, це очевидно", - додав Фесенко.
Такі дві позиції чітко пролунали під час дебатів, і вони були відомі раніше. Тому можна робити висновок, що саме такою буде політика Гарріс і Трампа в разі перемоги на виборах у США.
Вибори у США
Нагадаємо, що Володимир Фесенко розповів, хто був би вигіднішим президентом США для України. За його словами, Трамп схильний до компромісу, а не до підтримки України до перемоги. А Гарріс планує продовжувати нинішню політику і заявила, що Україна обов'язково має перемогти.
Майбутня адміністрація Трампа захоче "заморозити" війну в Україні. Стало відомо, що у разі обрання Дональда Трампа на ще один президентський термін його адміністрація вимагатиме від України та ЄС піти на невигідні переговори з Росією і фактично "заморозити" бойові дії.
У Трампа зʼявилась велика проблема після дебатів з Гарріс. Експерт погодився, що перше "змагання" між кандидатами закінчилося радше успіхом Гарріс. Однак самі дебати, на думку Олещука, не визначать результату обрання президента США через специфічну систему виборів.
Більше цікавих новин:
- Лондон і Вашингтон обговорюють використання Україною ракет Storm Shadow з навігацією США - ЗМІ
- США і Британія можуть зняти обмеження на удари по РФ: у Politico дізналися терміни
- РФ виснажують за рахунок життів українців: тривожний прогноз щодо стратегії США
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред