Красива яскрава клумба - прикраса будь-якого саду. Щоб квіти радували око і при цьому не вимагали особливого догляду, варто посадити невибагливі багаторічники. Їх не потрібно садити на розсаду, оскільки квіти можна легко виростити прямим посівом у ґрунт у квітні або в травні.
До слова, якщо у вас у саду ще немає клумби і ви не знаєте, як її зробити з підручних засобів, читайте матеріал: Що можна зробити зі старої ванни: 4 фантастичні ідеї.
Отже, які невибагливі квіти посадити на клумбі? Це арабіс, аубріеція, ясколка, аліссум скельний, гвоздика трав'янка. Вони добре ростуть на малородючому піщаному ґрунті й цвітуть у вигляді щільного квіткового килима. Також вони приживуться серед каменів, піску, на альпійській гірці або вздовж бордюру. Головне - щоб місце було максимально сонячним.
Арабіс - красива багаторічна рослина, яка зацвітає в травні й тішитиме око приблизно місяць. Ця рослина цвіте дуже рясно та має вигляд білої, пухнастої, яскравої хмаринки. Клумба з квітучим арабісом має дуже красивий та ошатний вигляд.
Аубріеція (Абріета) - ще один багаторічник, який також можна одразу висадити у відкритий ґрунт. Зацвітає трошки пізніше, ніж арабіс. Висаджувати його можна не лише на клумбі, а й уздовж доріжки. Аубріеція невибаглива у догляді, не потребує підгодівлі. Якщо рослина сильно розростається, її потрібно трохи підрізати.
Ясколкаповстяна - невибагливий, швидко зростаючий, килимовий багаторічник. Його висота - від 15 до 30 см і діаметр - до 60 і більше см. Ясколка виглядає як килим сріблясто-сірого кольору. При цьому рослина має декоративне листя. Зацвітає на початку літа.
Навіть без догляду буде активно цвісти кожен сезон. Полив потрібен лише особливо в посушливий період. Стійка до хвороб і добре переносить зиму.
Аліссум скельний - частий гість у різних рокаріях і альпінаріях. Цю рослину дуже люблять ландшафтні дизайнери. Цвіте аліссум насиченим жовтим кольором і має приємний аромат. Квіти пахнуть медом і ваніллю.
Виростити аліссум дуже легко прямим посівом у ґрунт. Місце для посадки має бути сонячне, а ґрунт - піщаний.
У дикій природі аліссум росте на скелях, на гірських схилах, поблизу гірських річок, водойм.
Гвоздика трав'янка. Цю рослину дуже люблять садівники, бо завдяки їй можна прикрасити сади, парки, альпійські гірки, надавши ділянці незвичайного дизайну. Гвоздику трав'янку застосовують і для оформлення садових доріжок - з них виходить дуже красивий природний бордюр.
Садити у відкритий ґрунт насіння можна в травні. Забарвлення у гвоздики біле, а серцевина - малинова або темно-рожева. Крім того, ці квіти мають насичений пряний аромат. Цвіте культура з червня до останніх чисел серпня.
Раніше Главред писав, коли потрібно садити тюльпани, щоб отримати неймовірний урожай квітів.
Вам також може бути цікаво:
- Рослини будуть пишно цвісти: як застосовувати цукор як добриво
- Кава як добриво: які рослини можна і не можна пригостити ароматним напоєм
- Три кухонні відходи зроблять квіти гортензій яскравими: жінка поділилася лайфхаком
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред