Секрет всередині чашки: чому італійці не п'ють капучино після 11 ранку

5 травня 2024, 15:53
1294
Вважається, що італійці уважно ставляться до традицій споживання продуктів та напоїв. Главред з'ясував, чому в Італії не п'ють капучино після 11 години ранку.
Секрет всередині чашки: чому італійці не п'ють капучино після 11 ранку
Чому італійці не п'ють капучино після 11 ранку - секрет всередині чашки / Колаж Главред, фото: УНІАН, ua.depositphotos.com

Кавова культура глибоко вплетена в італійську культуру, і коли ви відвідуєте кав'ярню, ви відчуваєте почуття гордості та захищеності. Існує багато неписаних правил в еспресо-барах та навколо них, але сьогодні ми зосередимося лише на одному з них.

Коли італійці здебільшого п'ють капучино

У Італії є традиція, за якою капучино (cappuccino) вважається напоєм, який п'ють зранку або вранці разом з сніданком. Після обіду в Італії зазвичай вживають еспресо або інші види кави без молока. Це пов'язано з італійською культурою їжі та традиціями. Крім того, деякі італійці вважають, що молоко в капучино може спричиняти важкість у шлунку після їжі, тому вони віддають перевагу каві без молока після обіду.

Італійська блогерка Надія, яка робить відео для соцмереж і відеоплатформ під ніком @thepastaqueen зазначає, що капучино це виключно напій для сніданку.

відео дня

"Це кава зі спіненим молоком.Це добре, щоб розбудити свої почуття до 10 години, якщо ви дійсно хочете рухатися вперед об 11-1! Але не після 12 години", - вказує вона.

Дивіться відео про те, коли італійці здебільшого п'ють капучино:

Чому в Італії не можна пити капучино після 11 години

Блогер Джеймс Гофман у своєму відео на YouTube зазначає, що італійці здебільшого не переносять лактозу.

"Лактозна мальабсорбція - це не те, чим можна знехтувати. Нездатність перетравлювати лактозу легко вимірюється і, безсумнівно, відчувається багатьма і багатьма людьми. Якщо ви не перетравлюєте лактозу, вона потрапляє в нижній відділ кишківника, де слугує паливом для бактерій, які її ферментують, виробляючи газ і кілька інших потенційних симптомів, таких як біль, здуття живота, діарея або навіть нудота", - вказує блогер.

Він додає, що різні люди страждають від цього в різній мірі. Більшість людей, безумовно, до моменту досягнення дорослого віку погано засвоюють лактозу або мають непереносимість лактози.

Крім того, велику роль у питанні вживання капучино в Італії відіграє клімат. Джеймс Гофман наголошує, що у прохолодному кліматі зазвичай споживають більше необробленого молока, ніж у теплому. Зі зрозумілих причин молоко не зберігається дуже довго в теплому середовищі.

"У межах Італії існує велика різниця щодо непереносимості лактози: на півночі, де зазвичай прохолодніше, толерантність до лактози вища, ніж на півдні. Проте Італія - це також країна, яка подарувала нам напій, який ми тепер знаємо як капучино, а також країна, яка славиться своєю одержимістю до травлення... Випивши невелику кількість молока, скажімо, 150 мл, ви не відчуєте жодних проблем", - вказує автор відео.

Дивіться відео про те, чому в Італії не можна пити капучино після 11 години:

Він також вказує на те, що в Італії капучино часто наливають у відносно невелику чашку, яка містить лише близько 100 мілілітрів молока.

"Вживання однієї маленької чашки капучино на день не викличе у вас проблем, якщо тільки ви не маєте особливої чутливості до лактози або молочних продуктів", - говорить Джеймс Гофман.

Він вказує на те, що в італійській культурі не можна пити капучино після 11 ранку, тому що італійці хочуть, щоб за сніданком вони отримали найкраще з обох світів - смачну, солодку, заспокійливу каву в ранковий час, але без буквального болю від надлишку лактози в організмі.

"Це також означає, що якщо у вас немає проблем з молоком, то в Італії ви п'єте те, що хочете і коли хочете. А якщо все ж таки страждаєте, то не хвилюйтеся, якщо перший раз за день вип'єте молоко о другій годині дня, за умови, що це ваш перший напій і він не надто великий", - резюмує він.

Хто такий Джеймс Гофман

Джеймс Олександр Гофман - англійський бариста, ютубер, підприємець, кавовий консультант і письменник. Вперше Хоффманн став відомим після перемоги на Чемпіонаті світу серед бариста у 2007 році і з тих пір вважається піонером британського кавового руху третьої хвилі. Хоффманн опублікував три книги, в тому числі "Світовий атлас кави" (The World Atlas of Coffee), здобув значну кількість прихильників на YouTube, заснував кілька бізнесів, в тому числі спеціалізовану кавоварню Square Mile Coffee Roasters, а також консультував кілька кавових підприємств, повідомляє Вікіпедія.

Вам також може бути цікаво:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти