Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму новому уроці розповів, які етикетні форми можна застосовувати у листуванні, а також пояснив, чому слово "Вітаю!" – це не лише привітання зі святом.
"Сьогодні поведемо розмову про етикетні форми у листуванні. От типова ситуація. Ви пишете електронного листа чи повідомлення у соцмережах і надсилаєте його пізно ввечері. Як привітатися? Написати адресатові "Добрий вечір!" недоречно, адже ви не знаєте, коли він прочитає ваше послання. Можливо, він це зробить вранці наступного дня", – зазначив мовознавець.
Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Що означає "нівроку": мовознавець пояснив колоритне слово
Так само, за його словами, недоречно буде писати "Доброго ранку!" – раптом адресат прочитає повідомлення не одразу, як тільки його отримав, а пізнього вечора.
Авраменко пояснив, що є універсальні слова, які можна використовувати для привітання у листах та повідомленнях, щоб не виникало таких суперечливих ситуацій.
"Друзі, є універсальні етикетні формули для будь-якої частини доби: "Вітаю!", а для неформального близького спілкування "Привіт!", – сказав він.
При цьому мовознавець пояснив цікаву особливість: вітають не лише зі святом ("Вітаю з Новим роком", "Вітаю з днем народження"). За допомогою цього слова ще й здоровкаються.
Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Раніше Авраменко пояснив, чому "ваги" і "терези" – не одне і те ж саме. Також мовознавець пояснив, чому ми часто неправильно вимовляємо слово "ваги".
Також раніше Авраменко розповів, чим "паливо" відрізняється від "пального". Насправді ці два терміни означають не одне й те ж саме, а мають суттєву відмінність.
Вас також може зацікавити:
- Чому неправильно казати "дзвонити друзям": Авраменко здивував відповіддю
- Неймовірна оптична ілюзія: потрібно знайти приховане обличчя людини за 15 секунд
- Заплутана загадка для геніїв: лише найуважніші помітять сову за 16 секунд
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред