Ви дізнаєтеся:
- Чому не можна казати "знижка мінус 50 відсотків"
- Яка помилка часто зустрічається у цій фразі
Коли ми купуємо щось у магазині, то нерідко можемо стикатися з таким явищем, як знижки. При цьому на сайтах онлайн-магазинів або на вивісках в офлайн-магазинах можуть зустрічатися наступні формулювання: "знижка -50%", "знижка -30%" тощо. Але не усі знають, що насправді цей вислів неправильний.
Ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній пояснила, якої помилки ми можемо часто припускатися під час вживання такої фрази.
"І буде вам знижка мінус 50 відсотків" – ви точно хоч раз чули таку спокусливу пропозицію. Але знаєте, що тут не так? Отже, коли ми говоримо про знижку, то вже зрозуміло, що ціна зменшена, і слово "мінус" не потрібне. Тому запам’ятайте: ми не говоримо "знижка мінус 50%" – це ж масло масляне. Ми говоримо – "знижка 50%". Ось так правильно", – пояснила Багній.
Дивіться відео про те, чому не можна казати "знижка -50%":
@sametak1064 Як правильно? ? • знижка -50% • знижка 50% #правильноукраїнською#мова#українськамова#українськийтікток#нмт♬ original sound - Правильно українською
Раніше Главред розповів, чому "грудень" має таку назву – правильну відповідь знають не усі. Ольга Багній зазначила, що перший місяць зими не завжди називався груднем – упродовж багатьох віків його називали по-іншому.
Також Ольга Багній розповіла, що означає "ходити іменинником". Досить часто стан людини, який можна описати таким фразеологізмом, ми називаємо іншими словами. Але не зайвим буде знати ще й такий милозвучний вислів.
Вас також може зацікавити:
- Що таке "руно": правильне пояснення слова знають одиниці
- У чому помилка на картинці: лише "справжній детектив" дасть відповідь за 7 секунд
- Лише надзвичайно розумні люди знайдуть 3 відмінності за 15 секунд: складна загадка
Хто така Ольга Багній?
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред