Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів про колоритні слова на позначення кольорів та їхніх відтінків.
"Усі знають назви семи основних кольорів веселки. Але наше око бачить десятки, сотні, а може, й тисячі різних відтінків – і для кожного є своя назва", - розповів Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1".
Мовознавець запропонував українцям перевірити свою мовну інтуїцію, установивши відповідність між барвою та її колоритною назвою. У тесті є такі назви: жаристий, кубовий та кармазиновий. Також є три барви: індиго, темно-малиновий та яскраво-червоний.
Як пояснив Авраменко, жаристий – це колір жару, вогню, яскраво-червоний. А кубовий – це яскраво-синій, індиговий. Кармазиновим називають темно-малиновий або ж темно-червоний.
"Друзі, подбаймо про те, щоб тонко передавати кожну емоцію, кожну барву і кожен відтінок", - додав відомий вчитель України.
Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Нагадаємо, раніше Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці заявив, що слова "скурпульозний" в українській мові немає. Натомість відомий вчитель України назвав інший відповідник.
Також раніше Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів, як ще декілька десятиліть тому Україна могла втрати назавжди деякі слова зі своєї мови, оскільки працювала радянська політика зближення мов. Так, мовознавець розповів про колоритне слово "дармовис", про яке мало хто знає.
Читайте більше цікавих уроків від Авраменка:
- Як правильно назвати українською "підодіяльник": Авраменко дав відповідь
- Як правильно назвати українською "копчик": Авраменко назвав милозвучний відповідник
- Як правильно – по четвергаМ чи по четвергаХ: Авраменко дав несподівану відповідь
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред