
Ви дізнаєтесь:
- Які назви мало місто Кропивницький
- Відколи Кропивницький перестали називати Кіровоградом
Кропивницький - місто, що понад 90 років існувало з радянськими назвами. Більшість пам'ятає, що кілька років тому воно називалося Кіровоград, однак це була не перша назва міста.
Якщо вам сподобався цей матеріал, вас може зацікавити: маловідома сторінка історії: як раніше називали українців.
Главред з'ясував, які назви були в історії Кропивницького, в честь кого його називали тоді і зараз.
Історія Кропивницького починається з XVIII століття, коли місто мало назву Єлисаветград. Як відомо з відкритих джерел, походила ця назва від Святої Єлисавети - мати святого Іоанна Хрестителя. Під цією назвою місто існувало близько 170 років.
Однак після революції місто було перейменоване на честь радянського діяча Григорія Зінов'єва у 1924 році. Це відповідало тогочасній традиції називати міста на честь лідерів комуністичної партії.
Друга назва міста не протрималася довго, адже у 1934 році Зінов'єва виключили із політичного життя СРСР, тому колишній Зінов'євськ отримав назву Кірове в честь іншого радянського діяча Сергія Кірова.
З 1939 року назва місто дещо змінилася і Кірове почали називати Кіровоградом. Ця назва протрималася аж до 2016 року.
Тепер місто носить сучасну назву Кропивницький. Лише у XXI столітті воно отримало назву в честь не радянського, а українського видатного діяча, а саме драматурга, актора та режисера Марка Кропивницького.
Більше новин:
- Звідки прилітають лелеки до України: орнітолог розповів, де знаходиться вирій
- Дивовижно, але факт: де ніколи не буває комарів в Україні
- Звідки походить гасло "Слава Україні": пояснення істориків
Що відомо про Кропивницький?
Кропивницький — місто в Україні, адміністративний центр Кропивницької міської територіальної громади, Кропивницького району та Кіровоградської області; промисловий і культурний осередок у центрі країни; вузол автошляхів, залізнична станція. Чисельність населення станом на 1 січня 2024 року становить 319 686 осіб, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред