
Ви дізнаєтеся:
- Чи можна на цвинтарі вітатися за руку
- Як правильно вітатися на цвинтарі
Нерідко можна почути таку прикмету, що на цвинтарі, мовляв, не можна вітатися з іншими людьми за руку.
Священник Православної церкви України Олексій Філюк сказав, чи справді варто дотримуватися такої заборони і як правильно вітатися на цвинтарі.
Він наголосив, що можна тиснути руку іншій людині у знак привітання, навіть якщо ви на цвинтарі. Водночас він назвав два випадки, коли буде недоречно вітатися саме таким чином.
"Ну чому ж не можна? То люди придумали, що щось неетично і що не можна. На похороні це неетично, так. Померла людина, прийшли, привіталися "Слава Ісусу Христу", і все. А в поминальні дні, наприклад, звичайно, що можна вітатися. Що в цьому такого?!" – зазначив священик.
Отець Олексій Філюк наголосив, що привітатися за руку – це вияв поваги до іншої людини, це нормально, і в цьому немає нічого поганого. Тому вітатися таким чином можна – чи це на цвинтарі, чи біля церкви.
Водночас, крім похоронів, він назвав ще одне місце, де не варто вітатися за руку – у церкві.
"В церкві це не етично, і на похороні це не етично, тобто не прийнято. А на кладовищі – будь ласка, вітайтеся, бажайте один одному здоров'я, миру, перемоги, Божого захисту. А тим, кого з нами немає – вічна пам'ять і спокій душам їхнім. Тому можна вітатися, можна", – сказав священик.
Дивіться відео про те, чи можна на цвинтарі вітатися за руку:
Раніше Отець Олексій Філюк пояснив, чи можна на цвинтарі садити квіти з домашнього квітника. Священник сказав, чи справді заборонено садити на могилах квіти, які раніше росли у квітнику біля дому.
Також раніше священник дав відповідь, чи можна з неохрещеною дитиною гуляти на людях. Існує прикмета, згідно з якою не можна виходити на люди з нехрещеною дитиною, "щоб її не зурочили". Священник сказав, чи правда це.
Вас також може зацікавити:
- Математична головоломка, яка заплутає навіть геніїв: яке число після дорівнює
- Де число 230 на картинці: загадка, яка підкориться тільки найрозумнішим
- 2 найкращі способи, чим відмити іржу у ванній: від плям навіть сліду не залишиться
Хто такий Олексій Філюк
Олексій Петрович Філюк - український священник, громадський активіст, волонтер і блогер. Настоятель храмів Православної церкви України в селах Шушківці та Білозірка на Тернопільщині. Окрім духовної діяльності, отець Олексій займається благодійністю та волонтерством. Виховує трьох усиновлених дітей та активно підтримує Збройні сили України, зокрема, організовуючи збори коштів на дрони. Отець Олексій також веде власний YouTube-канал, де ділиться християнськими піснями та проповідями.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред