
Ви дізнаєтеся:
- Як правильно українською – "усміхатися" чи "посміхатися"
- Чому ці слова не можна використовувати як синоніми
Досить часто можна почути, як слова "усмішка" і "посмішка" використовують як синоніми. Але насправді так робити не можна, адже вони мають різні відтінки значення.
Про це розповіла вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української".
Вона пояснила різницю між словами "усміхатися" і "посміхатися".
"Посміхайтеся вранці, вдень та ввечері". Ой, що я не так сказала? Можливо, не "посміхатися", а "усміхатися". З'ясовуємо. "Усмішка" – це особливий порух м'язами обличчя, що вказує на схильність до щирого і доброзичливого сміху, а "посмішка" – вираз обличчя, очей, губ, що вказують на глузування, кепкування та іронічне ставлення", – пояснила вчителька.
Отже, "усмішка" – добра, а "посмішка" – глузлива, додала вона.
Дивіться відео про те, як правильно українською – "усміхатися" чи "посміхатися":
Раніше Главред розповідав про те, як сказати "эхо" українською – багато хто буде здивований. В українській мові неправильно казати слово "ехо" – його потрібно замінити на правильний варіант.
Також раніше ми розповідали, чому не можна казати "страховка" і "парковка" і якими словами їх потрібно замінити. Насправді не варто використовувати такі слова – їх потрібно замінити на правильні варіанти.
Вас також може зацікавити:
- На пошук розгадки всього 9 секунд: павука помітить лише дуже уважна людина
- Де в Україні найродючіші землі: науковці назвали конкретний населений пункт в одній області
- Чи можна випити каву перед причастям: священник дав однозначну відповідь
Про персону: Світлана Чернишова
Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.
Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред