Лікар-невролог Тетяна Майкова розповіла, яку небезпеку несе переведення годинників в Україні.
"Я вам скажу так, найголовніше - щоб був якийсь один постійний час. Напевно, ми будемо якось синхронізувати своє рішення з Європою, але ми були б дуже вдячні Верховній Раді, якби вони прийняли рішення, що більше не потрібно переводити годинник на літній або зимовий час. Встановити якийсь стабільний час було б дуже корисним для організму", - каже медик.
За її словами, наш мозок працює в певних циркадних ритмах.
"Кожна клітина організму має точно такі ж циркадні ритми. І якщо мозок можна переконати, чому ми переводимо час, то клітку умовити не можна. Це було б дуже корисне для здоров'я рішення (скасувати переведення годинників - ред.), це підвищило б і активність, і працездатність, і додало б життєвої сили", — сказала вона, передає Україна 24.
Лікар пояснила, як скачки часу позначаються на організмі.
"Ті гормони, які адаптують нас до певних денних навантажень, виділяються по годинах. Тому будь-які зрушення часу вперед або назад пропонують організму розробити новий ритм, а це неможливо. Ці біологічні ритми складалися мільйони років, і ми повинні жити відповідно до того, що виробила природа. Зазвичай після переведення годинників дуже складно людям перебудуватися. Наш організм, економлячи енергію, намагається жити за певними виробленими правилами. І якщо ми змінюємо час засипання, змінюється час виділення гормону кортизолу, а він відповідає за роботу імунної системи, артеріального тиску, цукру в крові і так далі, величезна кількість функцій. І ми одним переведенням годин порушуємо всі ці процеси", — розповіла вона.
читайте такожВ Україні запропонували скасувати переведення годинників для боротьби з Росією
Лікар зазначила, що вся додаткова робота, яка відбувається після переведення годинників, лягає на мозок, і у людей проявляються найрізноманітніші дисфункції:
- больові - головні болі,
- болі в спині, суглобах,
- емоційні розлади,
- судинні кризи,
- підвищення або зниження артеріального тиску,
- порушення сну.
На думку лікаря, для Києва більше підходить літній час. Різниця між сходом і заходом України більше години, тому Верховна Рада повинна ретельно вивчити питання і прийти до спільного рішення.
Перехід на літній час - про що раніше повідомляв Главред:
- У 2021 році перехід на літній час відбудеться в ніч з 27 на 28 березня о 3 годині ночі, годинник потрібно буде перевести на годину вперед.
- Експерти кажуть, що готуватися до зміни часу варто за тиждень до переходу на інший час.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред