Вживання полівітамінів, омега-3, пробіотиків і добавок з вітаміном D знижують ризик зараження організму коронавирусною інфекцією серед жінок. Стаття з такими результатами дослідження британських і американських вчених була опублікована в журналі BMJ Nutrition, Prevention & Health, повідомляє портал EurekAlert.
Водночас, вживання добавок з вітаміном С, цинком або часником, по всій видимості, не роблять на ймовірність зараження ніякого ефекту. Фахівці проаналізували дані про 445 850 учасників дослідження з Великобританії, США та Швеції, які надходили через додаток COVID-19 Symptom Study (для того, щоб перевірити, які з вживаних випробуваними харчових добавок можуть вплинути на ризик позитивного тесту на SARS-CoV-2).
У період з травня по липень 175 652 людини з Великобританії регулярно приймали харчові добавки, а 197 068-ні. Близько двох третин (67%) становили жінки, і понад половина мали надлишкову вагу. В цілому, в період з травня по липень у 23 521 людини був позитивний результат на SARS-CoV-2, а у 349 199 людей коронавірус не був виявлений.
Приймання пробіотиків, омега-3 жирних кислот, мультивітамінних комплексів або вітаміну D виявився пов'язаний з більш низьким ризиком зараження SARS-CoV-2: на 14%, 12%, 13% і 9% відповідно.
читайте такожВчені з'ясували, чому коронавірус частіше вбиває чоловіків, ніж жінок
Нагадаємо, раніше повідомлялося:
- Дослідники встановили, що чоловіки набагато частіше вірять у пов'язані з коронавірусом теорії змови, ніж жінки.
- В Україні виявили модифікований Британський штам коронавірусу. Експерти припускають, що саме він міг викликати нову хвилю епідемії, через яку вже дев'ять регіонів країни опинилися в червоній зоні карантину.
- 23 березня міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив про те, що Україна увійшла в третю хвилю пандемії коронавірусу, і додав, що на всій території нашої країни виявлено новий - британський штам вірусу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред