Кава допомагає швидше прокинутися і збільшує кількість енергії, проте не заповнює годинник сну, яких не вистачило організму для відновлення. Такі результати показало дослідження фахівців з Американської психологічної асоціації Journal of Experimental Psychology: Learning, Memory, and Cognition.
Представники факультетів психіатрії та психології Університету штату Мічиган оцінили, наскільки успішно кава допомагає подолати негативний вплив недосипу на когнітивні здібності. Вчені провели експеримент, в якому брали участь 275 добровольців. Їх розбили на групи-перша провела ніч без сну в лабораторії, а другий дозволили спати вдома.
Наступного ранку обом групам добровольців дали капсулу кофеїну і плацебо, після чого попросили вирішити тест на концентрацію уваги. Випробуваним також належало розібратися з більш складним завданням на розміщення, яке вимагало від учасників здійснювати дії в потрібному порядку без пропусків і повторень.
За словами керівника дослідження, доктора Кімберлі Фенн (Kimberly Fenn) заявила − відсутність сну погіршує ефективність учасників при виконанні обох дій. За її словами, кофеїн сприяв вирішенню тільки легкого завдання, але більшості учасників кави все одно не допоміг впоратися із завданням на розміщення.
читайте такожКава або чай: що здоровіше для організму
Нагадаємо, раніше повідомлялося:
Шведські вчені стверджували-один з популярних видів заварювання кави може не тільки зіпсувати смак напою, але і привести до проблем зі здоров'ям.
До того дослідники з Італії зуміли довести незвичайний вплив кави на організм
Раніше російський дієтолог і ендокринолог Альбіна Комісарова попередила, що дітям і підліткам варто уникати кофеїну.
Експерт також назвала одну негативну властивість кави - вона зневоднює організм, тому після однієї випитої чашки цього напою потрібно спустошити дві склянки з водою.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред