Чому сторіз Instagram викликають залежність: вчені дали відповідь

9 квітня 2021, 11:50оновлено 13 жовтня 2023, 16:58
252
Instagram історії забирають багато часу.
Смартфони
Соціальні мережі стали важливою частиною наших життів / УНІАН

Instagram Stories-це 24-годинний ролик з яскравими подіями життя, який зайняв головну сцену в соціальних мережах.

Як повідомляє Healthline, ці маленькі гуртки, наповнені людськими життями, стали займати досить багато уваги.

Незалежно від того, чи це майстерно прикрашений карамельний макіато або поїздка випадкового хлопця до магазину Adidas, користувачі залучають розповіді в Instagram Stories, навіть якщо це неймовірно просто.

У світі "де" ви бачили мою історію " - така поширена фраза, виникає питання: що сталося з історіями Instagram і їх повсюдною присутністю в нашому житті?

Історія створення історій

За даними маркетингової аналітичної компанії 99firms, через рік після запуску, Instagram досяг 150 мільйонів користувачів Stories. До останнього кварталу 2017 року це число подвоїлося і склало 300 мільйонів.

У 2021 році понад 500 мільйонів людей будуть щодня взаємодіяти з Instagram Stories. Ми занурилися в ці маленькі кружки, химерну цифрову всесвіт, де справжні людські емоції переплітаються з розважливо розробленою рекламою.

Отже, хто тут насправді головний?

Крім звичних якостей соціальних мереж, про які більшість вже знає, Instagram Stories підживлюють новий рівень примусу. Ці швидкі сегменти замикають нас і утримують на гачку з кожним натисканням, з більш складним оповіданням, яке привертає увагу.

Так, навіть якщо бездумно переглядати неякісні концертні відео мало знайомого хлопця з середньої школи протягом 38 секунд поспіль, вас зачеплять.

"Історії з Instagram трохи схожі на епізоди Netflix, і, як і вони, ми змушені дивитися запійні ролики. Той факт, що вони швидкі, робить спостереження одного за іншим ще більш привабливим, - говорить доктор Рафаелло Антоніно, психолог-консультант, клінічний директор і засновник Therapy Central.

Як пустушка для нашого мозку, цей контент був спеціально розроблений, щоб відвести нас від обов'язків реальності навіть швидше, ніж інші соціальні мережі.

Переконливий дизайн-це психологічна практика, яка зосереджується на впливі на поведінку людини через характеристики або дизайн продукту або послуги. Його використовують у всьому, від сектора охорони здоров'я до електронної комерції.

"Компанії можуть не усвідомлювати, що вони створили порочне коло, в якому, як і у випадку з наркотичною залежністю, користувач або гине через зловживання речовиною, або повністю звертається проти нього",-говорить Антоніно. "Чи цього хочуть досягти технологічні компанії, що використовують переконливий дизайн?"

Безпека в швидкоплинності

Це глибше, ніж просто структурний дизайн. Той факт, що історії в Instagram, як правило, менш доглянуті, ніж пости в стрічці, також сприяє їх привабливості, говорить Антоніно.

Опитування, проведене Facebook, показало, що люди вважають, що вони можуть бути більш автентичними, оскільки вміст історії зникає через 24 години, якщо він не зберігається в профілі.

"Користувачі можуть інтерпретувати історії як більш легкі та зрозумілі. Вони менш "небезпечні", тому люди з більшою ймовірністю будуть використовувати їх", - ділиться Антоніно.

Ці маленькі кружечки здаються приємною дозою напівреальності в бурхливому морі надмірної обробки. Легше додати випадкову фотографію в свою історію, ніж за допомогою механіки і естетичних міркувань, вставляти оброблене зображення в стрічку.

Люди люблять спілкування. Однак ідеальні пози і фотошоп можуть змусити нас відчути загрозу.

Отже, наступного разу, коли Ви публікуєте скрізь у своїй історії свій п'яний "движ" о 2 годині ночі, знайте, що хтось, ймовірно, втішається вашими не зовсім ретельно підібраними внесками.

Сконструйований сам

Одна з головних причин, чому люди використовують функцію історій в Instagram, - це дізнатися, чим займаються інші. Згідно з результатами, вони шукають "живий і невідредагований контент".

Як вид, нам за своєю природою цікаво дізнатися про наших побратимів і їх поглядах на нас. Зробіть це трохи більш "закулісним", а не в центрі уваги, і ми зацікавимося ще більше.

Теорія "Я-Задзеркалля" була розроблена соціологом Чарльзом кулі ще в 1902 році, стверджуючи, що ми розвиваємо наше уявлення про себе, спостерігаючи за тим, як нас сприймають інші.

В основному ми публікуємо основні моменти свого життя, щоб зміцнити нашу самоідентифікацію.

"Це може утримати нас у порочному колі, в якому ми відчуваємо, що єдиний спосіб підвищити нашу впевненість-це продовжувати публікувати нашу "ідеальну" проекцію самих себе", - говорить Антоніно.

Вплив на психічне здоров'я

Коли справа доходить до нашого психічного здоров'я, розповіді про грам роблять звичайний удар, сприяючи різкому зростанню тривожності та депресії.

Ви коли-небудь плескали шикарним фільтром і думали: "чорт забирай, я чертовски добре виглядаю" тільки для того, щоб зрозуміти, що він просто аерографував все ваше існування?

Фільтри історій, зокрема, змушують нас годинами порівнювати те, що могло б бути, з тим, що не було, коли мова йде про нашу зовнішність. Д-р Ліла Магаві побачила наслідки цього на власні очі в якості психіатра і регіонального медичного директора громадської психіатрії.

"Діти та дорослі різного віку довіряли мені, розповідаючи, що їм соромно розміщувати свої фотографії без використання фільтрів", - говорить Магаві. "Я оцінював підлітків, чоловіків і жінок, які обговорювали ідею пластичної хірургії, щоб вони більше схожими на відфільтровану версію самих себе".

Дисморфія тіла, викликана цифровими методами, обрушилася на суспільство. Фільтрує це чи ні, але ми отримуємо такий бажаний викид дофаміну, коли інші реагують позитивно. Внутрішній монолог шепоче "так", коли хтось відповідає смайликом у формі серця. Коли колишній дивиться нашу історію, ми робимо всілякі нестандартні припущення.

Це схоже на зв'язок, але чи дійсно це багато значить?

"Перегляд історій окремих людей може викликати помилкове, минуще почуття зв'язку, яке не може і не може замінити розмови з близькими і спілкування з ними", - говорить Магаві. "З часом це може викликати виснажливе відчуття самотності".

Розмірковуючи про наші звички

Соціальні мережі схожі на неконтрольовану лавину, що обрушилася на людство. Якими б неприємними не були ефекти, не все так погано.

Антоніно каже, що ключ до досягнення здорового балансу-усвідомлення того, який вплив соціальні мережі роблять на нас на особистому рівні.

Він радить нам поставити собі наступні питання:

  • Наскільки важливі для нас соціальні мережі в порівнянні з встановленням відносин більш традиційними способами?
  • Наскільки значущим, задовільним і значущим є взаємодія, яку ми підтримуємо через соціальні мережі?
  • Від чого нам заважає час, проведений в соціальних мережах?
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти