Знеболюючі: 5 основних видів і способи безпечного вживання

4 грудня 2020, 13:34
700
Деякі знеболюючі можуть підійти вам більше, ніж інші.
Ліки
Деякі знеболюючі можуть підійти вам більше , ніж інші / Globeandmail

Якщо ви відчуваєте головні болі, хворобливі відчуття в м'язах, суглобах або хворобливі місячні, то зазвичай можна використовувати безрецептурне знеболююче. Популярні препарати під різними торговими марками, можуть бути ефективними для полегшення цього болю.

Тим не менш, деякі знеболюючі можуть підійти вам більше, ніж інші, і всі вони мають конкретні інструкції, які необхідно ретельно дотримуватися, щоб приймати їх безпечно. У більш важких випадках болю, наприклад, після операцій або травм, лікар може також прописати рецептурне знеболююче.

Ось все, що вам потрібно знати про різні типи знеболюючих, що відпускаються без рецепта і за рецептом, і про те, як їх безпечно і ефективно використовувати.

читайте такожАспірин проти Ібупрофен: лікар вказав на ключову різницю і побічні ефекти

Ібупрофен

Ібупрофен-це нестероїдний протизапальний засіб (НПЗП), який діє шляхом інгібування ферменту циклооксигенази (ферменту ЦОГ). Це запобігає утворенню простагландинів.

"Простагландини відповідальні за запальні реакції в організмі",-говорить Донна-Енн Томас, доктор медицини, анестезіолог і керівник відділу знеболюючих. Блокуючи простагландини, ібупрофен зменшує запалення і супроводжує його біль.

За словами Томаса, відповідна доза для дорослих становить 400 міліграмів кожні чотири-шість годин. Ліки можна приймати від семи до 10 днів. Якщо ви відчуваєте, що вам потрібно приймати ліки після закінчення цього періоду часу, вам слід звернутися до лікаря і приймати ліки тільки під його наглядом, так як тривалий прийом ібупрофену може викликати небезпечні побічні ефекти, такі як виразкова хвороба або ниркова недостатність.

Аспірин

Подібно до ібупрофену, аспірин також є НПЗП, який інгібує фермент ЦОГ і запобігає утворенню запальних простагландинів. Це зменшує запалення і біль.

Дозування: відповідна доза для дорослих становить 325 міліграмів або 650 міліграмів кожні чотири години (одна або дві звичайні сильнодіючі таблетки)або 500 міліграмів (додаткова доза) кожні шість годин, говорить Томас. Як і ібупрофен, аспірин можна безпечно приймати короткочасно, від семи до 10 днів. Якщо вам потрібно приймати його довше, зверніться до лікаря, так як тривале використання може привести до шкідливих побічних ефектів, таких як виразкова хвороба або ниркова недостатність, як і у ібупрофену. Однак ризик виникнення пептичних виразок вище при прийомі аспірину.

Напроксен

Напроксен також належить до класу НПЗП і діє так само, як ібупрофен і аспірин, інгібуючи фермент ЦОГ і запобігаючи утворенню простагландинів, зменшуючи запалення і біль.

За словами Томаса, відповідна доза для дорослих становить 220 міліграмів кожні вісім-12 годин. Так само, як ібупрофен і аспірин, напроксен слід приймати тільки короткочасно, протягом семи-десяти днів, якщо ви не перебуваєте під наглядом лікаря і не отримали відповідних вказівок. Оскільки це також НПЗП, він пов'язаний з тими ж ризиками довгострокових побічних ефектів, що і аспірин і ібупрофен: пептичні виразки і ниркова недостатність.

Ацетамінофен

Ацетамінофен, також іноді називають парацетамолом, працює інакше, ніж НПЗП.

Томас каже, що ацетамінофен-це ліки центральної дії, тобто він діє в головному мозку, направляючи больові шляхи. Хоча точний механізм дії ацетамінофену не зрозумілий дослідникам, він може працювати, пригнічуючи шлях ЦОГ в центральній нервовій системі.

Дозування: відповідна доза для дорослих становить 325 міліграмів (звичайна сила) або 500 міліграмів (додаткова сила) кожні чотири-шість годин, говорить Томас, і ви не повинні перевищувати 3000 міліграмів на день. Ацетамінофен можна безпечно приймати від семи до 10 днів без спостереження лікаря. Якщо вам потрібно приймати його довше, зверніться до лікаря. Пошкодження печінки є основним ризиком при прийомі ацетамінофену.

Знеболюючі за рецептом

Коли справа доходить до знеболюючих, що відпускаються за рецептом, найбільш поширені опіоїди. Наталі Нойманн, доктор медицини, токсиколог Єльської медицини з відділення невідкладної медицини, каже, що деякі зазвичай призначаються опіоїди:

  • Кодеїн
  • "Гідрокодон"
  • Морфій
  • Оксикодон

Ці препарати діють зовсім по іншому механізму, ніж безрецептурні знеболюючі. По всьому тілу є ендогенні опіоїдні рецептори. Томас каже, що опіоїди взаємодіють з цими рецепторами таким чином, що призводить до знеболення або полегшення болю.

"Одним словом, ендогенні опіоїдні рецептори-це просто група рецепторів в організмі людини. Зазвичай, коли агент зв'язується з цією групою рецепторів, біль зменшується", - говорить Нойманн.

Нейманн вважає, що опіоїди найчастіше призначаються для лікування болю при серйозних травмах або переломах, болю після операцій та хронічних болів для пацієнтів з раком.

Дозування: тривалість лікування і дозування опіоїдів варіюється від людини до людини в залежності від стану. Томас каже, що основними ризиками є залежність та передозування, і сьогодні опіоїди призначаються з обережністю через їх сильну залежність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти