Лікарська трава Мати-й-мачуха (Tussilago farfara) - квітка з родини маргариток, яка довгий час вирощувався через свої цілющі властивості. Вважається, що вона використовується в якості трав'яного чаю для лікування респіраторних інфекцій, ангіни, подагри, грипу і лихоманки.
Тим не менш, це також суперечливо, оскільки деякі дослідження пов'язують її ключові компоненти з пошкодженням печінки, згустками крові і навіть раком.
У цій статті Главред розглядає потенційні переваги і побічні ефекти трави мати-й-мачуха, а також рекомендації по дозуванню.
Мати-й-мачуха
Переваги
Дослідження показують, що мати-й-мачуха має кілька переваг для здоров'я.
читайте такожПрополіс: корисні властивості і профілактика раку
Може зменшити запалення
Мати-й-мачуха часто використовується як природний засіб від запальних станів, таких як астма і подагра, тип артриту, який викликає набряк і біль у суглобах.
Хоча дослідження цих специфічних станів відсутні, деякі експерименти показують, що мати-й-мачуха може володіти протизапальними властивостями.
Одне дослідження показало, що мати-й-мачуха зменшила кілька маркерів запалення у мишей з лікарсько-індукованим колітом, станом, яке характеризується запаленням кишечника.
В іншому дослідженні на мишах рослина допомогла блокувати специфічні шляхи, які беруть участь у регуляції запалення.
Може принести користь здоров'ю мозку
Мати-й-мачуха може допомогти захистити здоров'я мозку. Наприклад, в одному дослідженні, екстракт мати-й-мачухи запобігав пошкодження нервових клітин і боровся зі шкідливими вільними радикалами, які є сполуками, які сприяють хронічному захворюванню.
Аналогічно, дослідження на тваринах показало, що введення екстракту щурам допомогло захистити нервові клітини, запобігти загибелі тканин мозку і зменшити запалення.
Може лікувати хронічний кашель
У народній медицині мати-й-мачуха часто використовується в якості природного засобу при респіраторних захворюваннях, таких як бронхіт, астма і коклюш.
Мати-й-мачуха також може бути ефективною проти хронічного кашлю, викликаного цими умовами.
Побічні ефекти
Хоча Мати-й-мачуха може принести користь для здоров'я, існує кілька серйозних побоювань з приводу її безпеки.
Це пов'язано з тим, що рослина містить пірролізидинові алкалоїди (ПА), сполуки, що викликають гостре і хронічне пошкодження печінки при пероральному прийомі.
Деякі ПА також вважаються канцерогенними. Сенеціонін і сенкиркин, два ПА, виявлені у рослини, як було встановлено, викликають пошкодження і мутації ДНК.
Існує недостатньо досліджень про вплив самої мати-й-мачухи на людину. Тим не менш, одне дослідження відзначило, що введення великих кількостей рослини щурам протягом року викликало у 67% з них рідкісну форму раку печінки.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред