Шпинат прийнято вважати дуже корисним продуктом. У ньому низький вміст калорій і дуже високий вміст вітамінів, мінералів. Він покращує роботу серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту. Завдяки лютеїну шпинат допомагає запобігти хворобам очей і підвищити імунітет.
Як кажуть медики, цей продукт нормалізує роботу сечової, лімфатичної і травної систем, благотворно впливає на функцію мозку. Шпинат містить достатню кількість заліза, необхідне для забезпечення киснем всіх клітин організму, що надає нам сил і енергії.
Однак у шпинату є цілий ряд протипоказань до вживання, а деяким людям не можна їсти шпинат категорично.
При порушенні водно-сольового обміну. Людям, які мають захворювання печінки, нирок, нефрит, захворювання жовчного міхура і підшлункової залози, шпинат категорнично протипоказаний.
При сечокам'яній хворобі. Через велику кількість щавлевої кислоти, яка уповільнює процес засвоєння організмом заліза і кальцію і може стати причиною каменеутворення, шпинат не можна вживати людям з сечокам'яною хворобою. Шпинат вбирає в себе всі пестициди, якими його обробляли при вирощуванні, пише nv.ua.
При виразці шлунка. Щавлева кислота, яка міститься в зеленому овочі, має сильну подразнюючу дію на слизову оболонку шлунка, ще більше посилюючи запалення.
читайте такожЛікарі назвали список продуктів, які не можна зберігати в холодильнику
При схильності до алергії. Шпинат містить гістамін, що у деяких людей може викликати алергічну реакцію (розвивається протягом декількох годин після вживання в їжу).
При вагітності. Вагітним слід дотримуватися обережності при вживанні шпинату, так як це загрожує утворенням оксалатів. У цьому випадку варто проконсультуватися з лікарем.
Здоров'я - про що раніше повідомляв Главред:
Вчені знайшли незвичайний зв'язок між кавою, чаєм і діабетом.
Експерт розповіла, що бадьорить тіло краще кави.
Медики назвали дієві методи, дотримання яких дозволяє людині швидше заснути. Як кажуть сомнологи, перед сном категорично не варто читати новини.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред