Кава натщесерце? Вчені дали несподівану відповідь

5 листопада 2020, 12:51
2152
Дане дослідження є першим у своєму роді і дало чудові результати.
кава
Дане дослідження є першим у своєму роді і дало чудові результати. / Фото pixabay.com

Ранкова кава-поняття ностальгічне. Запах свіжозвареної чашки пробуджує почуття, а в смаку гарячого напою тануть залишки нічного сну.

Як би популярно не було випити чашку кави з ранку, це, можливо, не найкраще рішення на голодний шлунок. Недавні дослідження показали, що краще пити його після сніданку, а не раніше. Згідно з дослідженням, вживання його перед сніданком може зашкодити контролю рівня глюкози в крові.

Це унікальне дослідження, тому що не проводилося ніяких досліджень впливу вживання кави на рівень глюкози після поганого нічного сну. Дане дослідження є першим у своєму роді і дало чудові результати.

Як проходило?

У дослідженні взяли участь 29 дорослих приблизно такого ж віку та ІМТ. Після кількох ночей сну вони пройшли три пероральні тести на глюкозу. Кожен тест проводився через годину після пробудження.

Перший був з 23:00 до 7: 00 і являв собою ніч безперервного сну без кави на наступний ранок. Другий і третій були однаковими годинами, але включали п'ятихвилинну перерву на кожну годину сну. Наступного ранку учасники другого тесту не пили кави. Для третього тесту вони випили трохи на наступний ранок перед тестом.

Результати були помітно чіткими. Дивно, але погана якість сну не вплинула на рівень глюкози у учасників. Однак випита чашка кави підвищила рівень глюкози у учасників.

Судячи з результатів цього дослідження, кава може бути не найкращим варіантом для вживання вранці. Оскільки це напій, який багато людей у всьому світі п'ють в ранкові години, це дослідження може пролити світло на потенційну глобальну проблему зі здоров'ям.

Хоча середня людина може не сильно постраждати від підвищення рівня глюкози, людям з діабетом, можливо, слід з обережністю ставитися до цього. Це особливо вірно для діабетиків, рівень глюкози яких не контролюється.

Незважаючи на наслідки, гарячий напій як і раніше має безліч переваг. Зрештою, дослідження не пропонує людям взагалі відмовлятися від цього напою, а просто не слід пити його вранці після поганого нічного сну. У наступному розділі будуть розглянуті переваги, які ви можете отримати від гарячого напою.

Нижче перераховані сім з цих переваг.

1. Рівень енергії

Всім відомо, що найбільша перевага гарячого напою полягає в тому, що він дає величезний заряд енергії. У ньому є кофеїн, а кофеїн - найпопулярніший у світі натуральний Підсилювач енергії. Є багато інших продуктів і напоїв з кофеїном-зелений чай, йерба мате, шоколад - але жоден з них не наближається за вмістом кофеїну в каві.

Пам'ятайте, що кофеїн не замінює сон. Він просто стимулює ваші аденозинові рецептори.

2. Спалює жир

Науково доведено, що кофеїн допомагає спалювати жир. Одним із прикладів є дослідження, проведене вченими з Гарвардського університету Т.Г. Школа громадського здоров'я Чан. Вони провели дослідження, щоб визначити вплив чотирьох чашок кави на день на рівень інсуліну. Вони виявили, що учасники зазнали помірної втрати жиру.

Дослідник Деррік Алперет пов'язує втрату жиру з тим, що кофеїн прискорює метаболізм.

3. Покращує фокусування

Кофеїн-відмінний стимулятор когнітивних здібностей. Це загострює ваш розум, покращує вашу концентрацію і дозволяє вам краще працювати розумово і фізично. Хоча ефекти можуть бути тимчасовими, в певних ситуаціях це може стати в нагоді.

4. Є корисні речовини

У цьому гарячому напої міститься не тільки кофеїн. Він містить кілька корисних поживних речовин. Деякі з них-електроліти. Незважаючи на те, що кількість, яку він містить, мізерно, випивання декількох чашок гарячого напою в день призводить до того, що кількість, яку Ви можете використовувати, збільшується.

Вміщені в ньому поживні речовини плюс кількість кожного з них на 100 мл чорної кави:

  • Натрій-слідова кількість
  • Ніацин-0,7 мг
  • Марганець-0,05 мг
  • Калій-92мг
  • Магній-8мг
  • Рибофлавін-0,01 мг

Від того, як ви готуєте чашку кави, залежить загальна кількість поживних речовин.

5. Допомагає знизити ризик діабету

Може здатися, що це суперечить дослідженню, проведеному в університеті Бата, але це не так. Дослідження проводилося спеціально для людей, які погано спали вночі. Однак в цілому і в довгостроковій перспективі гарячий напій може допомогти знизити ризик діабету 2 типу.

Це тому, що він збільшує метаболізм, спалює жир і підвищує енергію. По суті, це дає людині інструменти, необхідні для зміни способу життя, який позбавить його від хвороби.

6. Кава покращує настрій

Було проведено безліч наукових досліджень, які показують, що кофеїн покращує настрій. Хоча вчені та дієтологи не визначили точний метод того, як кофеїн робить це, вони знають, що це якось пов'язано з засміченням аденозинових рецепторів. Коли це відбувається, це якимось чином запускає вироблення дофаміну у вашому мозку, який бореться з депресією і покращує ваш настрій.

Також були проведені дослідження комбінованого ефекту споживання кофеїну і вуглеводів. Було проведено кілька досліджень, які показують, що ця комбінація позитивно впливає на ваш настрій. Фактично, одне дослідження було проведено вченими з відділу досліджень психології здоров'я Департаменту експериментальної психології Брістольського університету в Сполученому Королівстві. Вони спеціально вивчали вплив кофеїну в поєднанні з пластівцями для сніданку. Результати прийшли до висновку, що комбінація покращує настрій людей.

7. Антиоксидант

Чашка кави може містити незначну кількість поживних речовин, але це компенсується неймовірною кількістю містяться в ній антиоксидантів. Фактично, в необсмажених бобах міститься близько 1000 різних антиоксидантів. Могло бути і більше, тим більше що вчені навіть не визначили всі природні антиоксиданти.

Хлорогенова кислота-один з основних антиоксидантів, що містяться в гарячій чашці кави. Цей антиоксидант допомагає регулювати рівень глюкози в крові та печінці. Одна чашка гарячого напою містить близько 200 мг хлорогенової кислоти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти