Експерти розповіли, як кров'яний тиск змінюється з віком

6 квітня 2021, 22:15оновлено 30 жовтня 2023, 17:08
293
Чим старша людина, тим вище тиск.
Тиск
Тиск називають тихим вбивцем / УНІАН

Артеріальний тиск - це сила, з якою циркулююча кров впливає на стінки артерій, коли серце перекачує кров по тілу. Середні показники артеріального тиску можуть варіюватися в залежності від віку.

У міру дорослішання у людей підвищується кров'яний тиск. Це пов'язано з тим, що з віком кровоносні судини стають жорсткішими, що призводить до підвищення артеріального тиску.

Майже половина дорослого населення має високий кров'яний тиск. Занадто високий або занадто низький кров'яний тиск може збільшити ймовірність серйозних захворювань, включаючи інсульт, Серцевий Напад, серцеву недостатність і захворювання нирок.

читайте такожНазваний овоч, що знижує тиск

Єдиний спосіб дізнатися, чи знаходиться його артеріальний тиск в межах норми, - це виміряти артеріальний тиск. Потім лікар може лікувати аномальний артеріальний тиск, щоб запобігти ускладненням.

У цій статті ми розглянемо середній артеріальний тиск за віком. Ми також розглянемо причини високого і низького кров'яного тиску і можливі методи лікування, пише Medical News Today.

Що таке артеріальний тиск?

Артеріальний тиск-це сила крові, що протікає по кровоносних судинах людини.

Лікарі розраховують артеріальний тиск, використовуючи два виміри, відомі як систолічний і діастолічний.

Систолічний артеріальний тиск-це найвищий рівень сили, з якої серце качає кров по тілу. Діастолічний артеріальний тиск-це опір кровотоку в кровоносних судинах.

Артеріальний тиск записується спочатку за допомогою систолічного артеріального тиску, а потім діастолічного артеріального тиску, наприклад, 120/80 міліметрів ртутного стовпа (мм рт. ст.).

Якщо будь-яке з вимірювань занадто високе, це може означати, що у людини високий кров'яний тиск. Якщо вони занадто низькі, це може вказувати на низький кров'яний тиск.

Критична точка для діагностики високого кров'яного тиску не змінюється з віком.

Якщо людині необхідно дізнатися, чи знаходиться кров'яний тиск його дитини в межах норми, йому слід звернутися до лікаря за порадою.

У людини також може бути низький кров'яний тиск, зазвичай його значення становить менше 90/60 мм рт.

Низький кров'яний тиск зазвичай не є такою серйозною проблемою, як високий кров'яний тиск. Однак постійно низький кров'яний тиск може сигналізувати про захворювання.

Статеві відмінності в артеріальному тиску і старінні

Аналіз 2020 року показує, що жінки відчувають зміни артеріального тиску раніше, ніж чоловіки. Дослідники також відзначають, що серцево-судинні захворювання у жінок проявляються інакше, ніж пізніше.

Підвищений артеріальний тиск

Високий кров'яний тиск, також відомий як гіпертонія, зазвичай не має помітних симптомів, тому єдиний спосіб визначити, чи знаходиться його кров'яний тиск в межах допустимого діапазону, - це перевірити кров'яний тиск.

Тривалий високий кров'яний тиск може збільшити ризик декількох важких і потенційно небезпечних для життя станів, в тому числі:

  • серцеве захворювання
  • гостре серцево-судинне захворювання
  • Інсульт
  • Серцева недостатність
  • Раболевание периферичних артерій
  • Аневризма аорти
  • Захворювання нирок
  • Судинна деменція

Фактори ризику високого кров'яного тиску включають спосіб життя людини, існуючі стани здоров'я та сімейний анамнез.

Деякі ліки також можуть підвищувати артеріальний тиск. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), близько 6 з 10 людей з діабетом з числа перевірених джерел також мають високий кров'яний тиск.

Зазвичай лікарі можуть визначити причину високого кров'яного тиску тільки у невеликої кількості людей. Вони зосереджуються на діях щодо зниження артеріального тиску до нормальних меж, якщо не можуть точно визначити причину.

Низький кров'яний тиск

Низький кров'яний тиск, також званий гіпотонією, зазвичай не так серйозно, як високий кров'яний тиск, але все ж може викликати у людини небажані симптоми.

Симптоми низького кров'яного тиску можуть включати:

  • легковажність або запаморочення
  • нудота
  • помутніння зору
  • зневоднення або незвичайна спрага
  • слабкість
  • холодна, липка, бліда шкіра
  • сплутаність свідомості
  • непритомність

Причини низького кров'яного тиску можуть включати прийом деяких ліків, вагітність і діабет. Низький кров'яний тиск також може передаватися у спадок.

Значне зменшення об'єму крові, наприклад, в результаті травми, може викликати низький кров'яний тиск або може бути пов'язано з проблемами з серцем або ендокринними проблемами.

Є багато варіантів лікування високого кров'яного тиску, включаючи зміну способу життя і ліки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти