StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Безсоння: які продукти їсти, щоб швидко заснути

11 серпня 2020, 21:28оновлено 11 серпня 2020, 22:13
350
Якщо ви хочете прожити довгу і спокійне життя, в ваших інтересах вирішити проблему браку сну.
Якщо ви хочете прожити довгу і спокійне життя, в ваших інтересах вирішити проблему браку сну/Pixabay
Якщо ви хочете прожити довгу і спокійне життя, в ваших інтересах вирішити проблему браку сну/Pixabay

Недосипання може бути нещадним ворогом - воно завдає вашому тілу шкоду різними способами. У довгий список зловживань входять ожиріння, хвороби серця і діабет. Якщо ви хочете вести довгу і спокійне життя, в ваших інтересах вирішити проблему втрати сну.

Вчені, яких цитує WebMed кажуть, що одна з найбільших помилок про сон - це те, наскільки легко її вирішити. Не обов'язково переглядати свій спосіб життя, щоб налагодити цикл сну. Навпаки, це може бути так само просто, як переглянути дієту.

Примітно, що зв'язок між дієтою і сном був предметом багатьох досліджень. Поперечние дослідження було проведено за участю 440 студентів-медиків у віці 18-24 років.

Індекс якості сну Піттсбурга (PSQI) використовувався для вимірювання якості сну, а саморобний опитувальник, в якому продукти були класифіковані відповідно до їх складу харчування, використовувався для вимірювання частоти споживання їжі.

Отже, що показали результати?

Однією з найбільш багатообіцяючих груп продуктів харчування були цільнозернові продукти, які сильно впливали на якість сну в цілому.

Як відзначили дослідники, цільні зерна багаті поживними речовинами, які впливають на сон. "Магній діє як природний міорелаксант, зв'язуючись з рецепторами гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), а також направляє цикли сну і неспання в нашому організмі, регулюючи мелатонін", - пояснюють дослідники.

ГАМК - це амінокислота, яка працює в нашому мозку як нейротрансміттер. ГАМК полегшує процес сну.

Дослідники відзначили, що наявність масляної кислоти в цільнозернових продуктах також допомагає організму виробляти ГАМК.

Більш того, складні вуглеводи підвищують рівень серотоніну і знижують рівень гормону стресу, кортизолу, високий рівень якого перешкоджає сну.

Цільнозернові продукти також багаті на триптофан, і, за даними Національного фонду сну (NSF), вуглеводи допомагають доставляти триптофан в мозок.

Триптофан, амінокислота, яка сприяє сну, є попередником з'єднань серотоніну (нейромедіатора) і мелатоніну (гормону, який також діє як нейротрансмиттер).

Поради по сну - чого слід уникати

Згідно NSF, дієта з низьким вмістом клітковини і високим вмістом насичених жирів може негативно позначитися на стані вашого очного яблука, зменшуючи кількість глибокого повільнохвильового сну, який ви отримуєте протягом ночі.

Повільноколивний сон (SWS) відноситься до фази 3 сну - найглибшої фазі сну.

"Тим часом, вживання занадто великої кількості цукру може привести до більшої кількості пробуджень опівночі", - каже NSF.

З іншого боку, здорова збалансована дієта з високим вмістом клітковини і низьким вмістом доданих цукрів може допомогти вам швидше розслабитися і заощадити до двох додаткових годин сну на тиждень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти