Кому не можна пити кефір на ніч: експерти попередили про небезпеку

11 березня 2020, 02:41оновлено 29 березня 2020, 21:40
16127
Склянка кефіру перед сном корисна не для всіх.
молоко, кефір
Кефір має протипоказання / Фото pixabay.com

Кефір – дуже корисний продукт, його називають напоєм довгожителів, а позитивний вплив кефіру на організм є науково доведеним фактом. Корисно пити кефір на ніч – вважається, що вітаміни і мінеральні речовини краще засвоюються, коли організм перебуває у стані спокою. Однак, це правило може спрацювати не для всіх. У зв'язку з цим експерти розповіли, кому не можна пити кефір на ніч.

Кефір – користь

Корисні властивості кефіру не викликають сумнівів, що пояснюється його насиченим мінеральним складом. Тваринний білок, що міститься в кефірі, є будівельним матеріалом для м'язів і сухожиль. Вітамін A збільшує еластичність шкіри і волосся, а вітамін С та групи B посилюють імунітет і працездатність. Живі бактерії-пробіотики підтримують мікрофлору кишечника, а кальцій і фосфор зміцнюють скелет і запобігають розвитку крихкості кісток. Крім того, завдяки амінокислоті триптофан люди, які п'ють кефір, більш стійкі до психологічних стресів.

Корисні властивості кефіру:

відео дня
  • позитивно впливає на мікрофлору шлунково-кишкового тракту;
  • виводить з організму шкідливі речовини;
  • є природним антибіотиком;
  • має сильну сокогінну дію;
  • містить білки, вітаміни, вуглеводи і мінеральні солі;

Кому не можна пити кефір на ніч

Склянка кефіру, випита перед сном, забезпечить міцний і спокійний сон. Крім того, організм добре засвоїть кальцій, а пробіотики відновлять внутрішню мікрофлору. Однак є низка протипоказань.

Зокрема, не варто пити кефір на ніч тим, у кого є хронічні порушення травлення. Справа в тому, що вночі уповільнюються фізіологічні процеси організму. А за наявності відхилень ШКТ перетравлення їжі може стати надлишковим навантаженням.

Людям з гастритом також варто відмовитися від кефіру перед сном - він може неприємно позначитися на самопочутті вранці, передає Рамблер/доктор. Табу на кефір діє і для людей, схильних до мігрені і головного болю. Кефір насичений білками, засвоєння яких вимагає багато часу. Витративши його, організм може не встигнути відновитися до ранку, попереджають експерти.

Також потрібно враховувати індивідуальні реакції організму. У деяких продукт може спровокувати процес бродіння в кишечнику.

читайте такожЕксперти назвали найкорисніше молоко

Нагадаємо, раніше відомий лікар-дієтолог Оксана Скиталінська розповіла, чи можна пити молоко дорослим. Крім того, експерти розповіли, яке молоко, кефір і йогурт не варто вживати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти