Виконувати бойові завдання на F-16 в Україні небезпечно: генерал назвав ризики

14 квітня 2025, 04:56
4401
Українські пілоти мають обмежені можливості на полі бою.
F-16, Су-35
В нинішніх умовах кожен бойовий виліт на F-16 є подвигом українських пілотів / Колаж: Главред, фото: Міноборони РФ, US Air Force

Що сказав Романенко:

  • F-16 в Україні не мають потрібного оснащення
  • Винищувачі залучають і для ППО і для завдань на лінії зіткнення

Україна отримала від іноземних партнерів винищувачі F-16, які значно покращили ситуацію, однак у їх застосуванні є кілька нюансів. Про це в етері Radio NV заявив генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Ігор Романенко.

За його словами, літаки, які отримали українські пілоти, не оснащені необхідною авіаційною зброєю, тому їхні можливості на полі бою досить обмежені.

відео дня

"Літаки не нові, лише модернізовані. Крім того, потрібна зброя типу "повітря-земля", яку США довго не надавали", - наголосив генерал.

Так як F-16 в Україні залучають не лише для протиповітряної оборони, але й для виконання завдань на лінії зіткнення, де у окупантів країни-агресорки Росії є значна перевага, пілоти завжди ризикують.

Під час кожного бойового вильоту українські пілоти стикаються із зенітно-ракетними комплексами великої дальності, авіацією з потужним озброєнням та ракетами класу "повітря-земля" противника.

Виконувати бойові завдання на F-16 в Україні небезпечно: генерал назвав ризики
F-16 / Інфографіка: Главред

Застосування F-16 в Україні - останні новини

Раніше стало відомо, що майже щодня українські пілоти винищувачів F-16 виконують кілька польотів на ураження противника за лінією бойового зіткнення, а також на території Російської Федерації та на тимчасово окупованій росіянами території України.

Напередодні, як писав Главред, у Сполучених Штатах Америки повідомили, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16 від партнерів, які вже готуються до передачі.

Нагадаємо, 12 квітня 2025 року під час виконання бойового завдання на літаку F-16 загинув Павло Іванов. За даними Повітряних Сил, йому було всього 26 років.

Читайте також:

Хто такий Ігор Романенко

Романенко Ігор (9 квітня 1953, Ніжин) - український військовик. Генерал-лейтенант у відставці, кандидат військових наук, доктор технічних наук, професор. Заступник начальника Генерального штабу ЗС України (2006-2010), пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти