Виплати за вислугу та перерахунок: що потрібно знати пенсіонерам, які повернулися на роботу

Як кажуть чиновники, суми пенсій, яку були виплачені з надлишком після зловживань з боку пенсіонера, повинні бути повернуті в найкоротші терміни.

Пенсія, українці
Сто потрібно знати пенсіонерам, які повернулися на роботу / УНІАН

Згідно з чинним законодавством, у деяких випадках пенсії (підвищення певних виплат заплановано на 1 грудня поточного року) можуть припиняти виплачувати людям, які вийшли на заслужений відпочинок, а в деяких випадках — і забирати у них частину отриманих коштів. Про це йдеться у статті 49 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Так, згідно пенсію припиняють виплачувати (за рішенням ПФУ або суду), якщо її призначили на підставі документів, що містять недостовірні відомості; на весь час проживання пенсіонера за кордоном (якщо інше не передбачено міжнародним договором); у разі неотримання призначеної пенсії протягом півроку поспіль. Відновлюють виплати - протягом десяти днів після з'ясування обставин і наявності умов відновлення.

Як кажуть чиновники, суми пенсій, виплачені з надлишком внаслідок зловживань з боку пенсіонера або надання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду або в судовому порядку;

Але з пенсії може бути відраховано не більше 50 відсотків її розміру: на утримання членів сім'ї (аліменти), на відшкодування збитку від розкрадання майна підприємств і організацій, на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим пошкодженням здоров'я, а також у зв'язку зі смертю потерпілого, повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.

читайте такожБільше мільйона українських пенсіонерів отримають доплати: кому і скільки належить

Реклама

Нагадаємо, раніше в Раді розповіли, що в 2021 році українських пенсіонерів чекає індексація пенсій, а також нові доплати для окремих категорій літніх людей.

Двом категоріям українців-пенсіонерів у перспективі підвищать щомісячні виплати до 30 тисяч гривень. У профільному комітеті Верховної Ради підтримали законопроекти № № 4555 і 4555-1.

9 лютого прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував запуск накопичувальної пенсійної системи в Україні вже цього року. За його словами, це забезпечення гідної пенсії та інвестиція в економіку.

Економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ заявив, що вважає таку ідею несвоєчасною. На його думку, накопичувальну систему потрібно вводити на етапі початку економічного зростання, а не в розпал кризи в економіці.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Виплати за вислугу та перерахунок: що потрібно знати пенсіонерам, які повернулися на роботу». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Кармічні вузли змінюють знак на півтора року: Левам - успіх у кар'єрі, Терезам - великі гроші, Козерогам - любовКармічні вузли змінюють знак на півтора року: Левам - успіх у кар'єрі, Терезам - великі гроші, Козерогам - любов Повня в січні 2022: що потрібно зробити в цей день, щоб уберегтися від бідПовня в січні 2022: що потрібно зробити в цей день, щоб уберегтися від бід Коли прибирати ялинку після Нового року 2022: як зробити це правильно і не накликати бідуКоли прибирати ялинку після Нового року 2022: як зробити це правильно і не накликати біду Фінансовий гороскоп на тиждень 17-23 січня: Ракам – недруги, Дівам - знаки долі, Козерогам - удача в грошахФінансовий гороскоп на тиждень 17-23 січня: Ракам – недруги, Дівам - знаки долі, Козерогам - удача в грошах Рослини стануть сильними й квітучими: як використовувати картопляний відвар для розсади та будь-яких квітівРослини стануть сильними й квітучими: як використовувати картопляний відвар для розсади та будь-яких квітів
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти