Проблема України в ситуації з боргами полягає не в інвестиціях, а рефінансуванні боргових зобов'язань. Дефолт навряд чи можливий, проте держава не зможе самостійно впоратися без підтримки МВФ, Євросоюзу та Світового банку.
Про це заявив економіст Андрій Длігач в ефірі телеканалу Україна 24, коментуючи можливу відмову країни від виконання своїх боргових зобов'язань.
За його словами, держава потребує рефінансування боргів. Проблему можна вирішити різними способами, однак без Міжнародного валютного фонду, Євросоюзу і Світового банку Україні доведеться вирішувати питання самостійно.
"Існують і цінні папери, і інші способи. Але без МВФ і без прив'язаної до кредиту МВФ нашої співпраці з ЄС і Світовим банком ми можемо залишитися один на один з проблемою боргу", - вважає експерт.
Економіст акцентував увагу на тому, що в поточному 2021 році Києву потрібно виплатити близько 10 мільярдів доларів. Відповідно, для виплати цієї суми слід залучити більшу суму грошових коштів, ніж 10$ млрд.читайте такожУ Кабміні розповіли про долю траншу від МВФ через рішення КСУ
Однак державний бюджет виконується, тому навряд чи Україна цього року зіткнеться з технічним дефолтом.
"За інформацією, яку ми маємо про державний бюджет, він на поточний момент виконується. Дефіцит буде близько 100 млрд грн. Є можливість перенести частину державних платежів на початок наступного року, коли ми отримаємо цей транш. Тому, я думаю, Україна в цьому році вийде без технічного дефолту всередині країни", - підкреслив Длігач.
Україна - МВФ новини
- В Офісі президента Володимира Зеленського 16 жовтня зробили заяву про те, що Київ очікує на отримання чергового траншу від МВФ наприкінці року або на початку 2021 року. У Фонді, в свою чергу, помітили, що подальші перспективи фінансового співробітництва можуть залежати від виконання українською стороною низки зобов'язань.
- Президент Володимир Зеленський 2 листопада розповів, що місія МВФ не приїде в Україну через скандальне рішення КСУ щодо електронних декларацій.
- За його словами, без підтримки МВФ країні загрожують проблеми з виконанням держбюджету.
- Раніше у МВФ заявляли, що антикорупційна інфраструктура є базою для співпраці України і Фонду. Тому електронне декларування доходів чиновників скасовувати не можна.
- У Верховній Раді прогнозують виділення Україні траншу від МВФ наприкінці поточного року або на початку 2021 року. Питання залежить від прийняття державного бюджету на майбутній рік.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред