Контроль Міжнародного валютного фонду над Україною вже перевищив всі мислимі рамки, заявив колишній міністр економіки, кандидат економічних наук Віктор Суслов.
Як підкреслив він під час чату в Главреді, через умови надання кредитів МВФ вирішуються питання управління українською судовою системою, адже фонд вимагає переформатування Вищої ради правосуддя, а також змін у процесі декларування чиновниками своїх доходів та відповідальності за недостовірне декларування.
"Тобто багато в чому втручається в чисто внутрішні питання нашої країни. Далі з'ясовується, що МВФ, як і Захід, намагається контролювати кадрові призначення, тому періодично звучать вказівки на кшталт того, що "Ситника на чолі НАБУ не чіпати – він наша людина", "як ви Коболєва могли звільнити без нашої згоди, що це за обурлива поведінка", - нагадав експерт.
У зв'язку з цим він вважає, що Україною управляє Захід, а інструментом є західне фінансування і загроза дефолту.
При цьому економіст запропонував радикально змінити економічну модель розвитку України за рахунок відмови від моделі запозичення кредитів у міжнародних фінансових організацій.
"Враховуючи багатства України, в тому числі природні багатства, кліматичні умови, землю, наявність освіченої і кваліфікованої робочої сили, наша країна здатна проводити ефективну політику без МВФ", - додав Суслов.
читайте такожУ Слузі народу назвали три умови для отримання нового траншу МВФ
Співпраця України з МВФ
- МВФ 9 червня 2020 року затвердив для України програму співпраці stand-by. Вона повинна діяти протягом 1,5 років. Загалом українська держава має отримати від міжнародного фінансового донора $5 млрд доларів. Перші $2,1 млрд Київ вже отримав.
- Згідно з планом співпраці, Україні повинні виділити ще $3,5 млрд, проте надання подальших траншів було призупинено через низку вимог з боку МВФ. Зокрема, Фонд наполягає на проведенні антикорупційної, освітньої, пенсійної, медичної та судової реформи.
- У МВФ 13 лютого зробили заяву про завершенні роботи місії за програмою stand-by в Україні. Домовленості про надання траншу так і не були досягнуті. Фонд вимагає проведення судової та антикорупційної реформи.
- 7 квітня у Зеленського назвали терміни підписання чергової угоди в МВФ. Бажано, щоб потрібні документи були підписані до кінця липня, заявив радник президента України з питань економіки Олег Устенко.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред