Україна і МВФ не домовилися про надання Києву нового траншу

13 лютого 2021, 14:57оновлено 28 лютого 2021, 15:11
1147
У МВФ відзначили прогрес у перемовинах з Україною щодо перегляду кредитної програми stand-by.
МВФ
У МВФ висловили готовність продовжувати подальші консультації з Україною / Reuters

Місія Міжнародного валютного фонду 12 лютого завершила свою роботу в Україні. Результати дискусії свідчать про те, що Київ не отримає новий транш від кредитного донора. Перемовини триватимуть надалі, проте наразі сторони не змогли домовитися про новий перегляд кредитної програми stand-by, заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, повідомляє НВ.

Пізніше Президент України Володимир Зеленський заявив, що він внесе у Раду три законопроекти щодо питань судової реформи - один зі скорочення повноважень Окружного адмінсуду Києва, два інших - щодо діяльності Вищої ради правосуддя. Реформування судової системи є однією з вимог МВФ для надання подальших траншей.

Люнгман розповів, що експерти Фонду в період з 21 по 23 грудня 2020 року і з 11 січня по 12 лютого обговорювали з владою України ситуацію щодо прогрессу у питанні впровадження реформ, які Київ повинен запустити в рамках домовленостей з МВФ. Дискусія йшла про посилення управління Нацбанком, оптимізацію законодавства і регуляторного підгрунтя банківського нагляду та фінансового оздоровлення, а також заходи, які повинні бути спрямовані на поліпшення ситуації з податковими надходженнями.

Крім того, сторони обговорили ініціативи щодо внесення змін до законодавства, пов'язаних з роботою антикорупційних органів, правосуддя, і заходи в енергетичному секторі.читайте такожЗМІ дізналися про реакцію МВФ на підвищення тарифів в Україні

Люнгман уточнив, що перемовини проходили в позитивному ключі, однак для того, щоб перший перегляд програми stand-by було успішно завершено, слід вести подальшу дискусію.

"Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть", - підкреслив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Таким чином, Україна наразі не зможе отримати наступний кредит від МВФ.

Чому Україні не надають новий транш

За даними джерел Інтерфакс-Україна, Київ не може отримати новий транш в рамках програми співпраці з МВФ через проблеми з законом про Вищу раду правосуддя і аспектами, пов'язаними з побоюваннями Фонду щодо втручання в роботу Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Для того, щоб МВФ дав зелене світло, також потрібно прийняти внесені у Раду зміни до закону про НБУ, фінансових установах та відмову від державного регулювання цін на енергетичному ринку, впроваджених цією зимою. Також Києву слід забезпечити прозорість щодо планів в бюджеті на 2022 рік і провести оціночну перевірку фонду боротьбі з коронавірусом.

Експерти вважають, що якщо Україні вдасться вирішити частину цих питань, місія МВФ з перегляду програми stand-by може приїхати до Києва вже в квітні-травні.

Законопроекти Зеленського

Президент України Володимир Зеленський 13 лютого в аеропорту Бориспіль заявив, що він має намір направити у Раду законопроекти про судову систему, прийняття яких вимагає від Києва Міжнародний валютний фонд. Вони повинні з'явитися на сайті Ради вже в понеділок, 15 лютого.

Пресслужба глави держави зазначає, що мова йде про три законопроекти:

  • Про проект закону, який передбачає скорочення повноважень Окружного адміністративного суду міста Києва
  • Законопроект, який передбачає обов'язкову перевірку на добропорядність членів Вищої ради правосуддя, і що регулює діяльність служби дисциплінарних інспекторів ВСП
  • Проект закону, яким впроваджується відповідальність у разі ненадання відомостей за запитом дісціплінарного інспектора ВСП

Співпраця України та МВФ

  • Міжнародний валютний фонд 9 червня 2020 року затвердив для України нову 18-місячну програму stand-by, в рамках якої Київ повинен отримати від МВФ 5 мільярдів доларів кредиту. Перші 2,1$ млрд.українській державі вже надали.
  • Згідно з планами, Україна до кінця минулого року повинна була отримати ще 3,5 мільярда доларів, але програма фактично поставили на паузу. Фонд вимагав від Києва реалізації пенсійної, медичної, антикорупційної та освітньої реформи.
  • 11 січня місія МВФ відновила свою роботу у Києві щодо питань перегляду програми. Українські чиновники звітували про виконання реформ для отримання нових траншів.
  • 14 січня міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що українська влада припускає ситуацію, за якої співробітництво України з МВФ буде припинено. У такому випадку держава буде змушена переглянути бюджет на поточний рік.
  • 2 лютого радник президента Олег Устенко заявив, що перемовини щодо надання Україні трьох траншів МВФ йдуть на всіх рівнях. Київ планував отримати 2,1$ млрд. доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти