Пане Ігоре, яку культурну спадщину після себе залишить нинішня влада, на ваш погляд?))
відповідь:
Ігор Луценко
Безумовно, з точки зору антропології, наш період є надзвичайно цікавим. Це будуть пам’ятки, в яких відобразилася жадібність, глупота, несмак. Звісно, більшість із них зникнуть, і ніхто цього не помітить. Характерно, що нинішнє десятиліття не спродукувало жодної архітектурно цікавої будівлі попри мільярдні обороти забудовної індустрії. При цьому ми, прості кияни, створили Пейзажку, якою можна хизуватися перед гостями міста.
запитання:
root
Які акції ваша організація планує найближчим часом? І як можна стати членом "Збережи старий Київ"?
відповідь:
Ігор Луценко
12 липня ми йдемо на акцію, щоб підтримати жителів Десятинного провулку. 11.30, Герцена, 9.
Ми не маємо формального членства. Приєднуйтеся до нас у Фейсбуці, слідкуйте за подіями, знайомтеся в реалі.
запитання:
root
Чи погоджуєтеся ви зі словами, що кожен народ має ту владу, на яку заслуговує? Пані Олександра Кужель розповіла у Фейсбук про те, що відбувається сьогодні в Київраді: "«Ты и Емец не доживете до вечера», - пообещал сейчас «избранник» киевлян Александр Лищенко. Обещание сопровождалось отборной нецензурной бранью. Этот господин, являющийся членом постоянной комиссии по вопросам земельных отношений, настолько прикипел к своему «теплому» месту и так не хочет с ним расставаться, что напал на женщин-депутатов. От его удара отлетела к стене Лилия Гриневич и сильно ударилась головой. Глядя на то, с каким остервенением нелегитимные члены нелегитимного Киевсовета обороняют свои мандаты, дающие им право бесконтрольно грабить киевлян и уничтожать столицу, понимаешь, что угроза Лищенко (члена Народной партии) – это только начало." Невже ми самі таких обираємо? І чи вірите ви, що щось кардинально зміниться у Київраді після виборів?
відповідь:
Ігор Луценко
Я б поставив у пряму залежність народ і владу, якби народ міг оперативно цю владу зммінювати. А оскільки відкликання буйних чи неадекватних, чи просто скурвлених обранців зараз неможливе, то я вважаю, що наш народ не заслуговує такої влади. Його просто обманюють, і система це дозволяє.
запитання:
root
перепрошую, а чи маєте ви якийсь родинний зв"язок із юрієм луценком?
відповідь:
Ігор Луценко
Не маю. Але зауважу, що вдячний, що він з тюрми мене підтримав на виборах минулої осені. Такі у нас з ним високі стосунки.
запитання:
root
Що вас підштовхнуло стати активістом "Збережи старий Київ", якісь конкретні події?
відповідь:
Ігор Луценко
Можливість своїми руками змінювати реальність. Ми прибрали паркан з Пейзажної алеї, і там стало значно краще від цього. І я зрозумів, що пересічна людина може дуже багато змінити в цій державі. І це може бути навіть дуже весело.
запитання:
root
Ігоре, хотілося б почути ваш прогноз (а ще більше хотілося б, аби він був оптимістчиним): яка доля чекає 1) Андріївський узвіз, 2) Замок барона, 3) Десятинку?
відповідь:
Ігор Луценко
Замок барона точно рано чи пізно будуть реставрувати, тому що треба бути останнім дурнем, щоб позбутись його зовсім або переробити його вигляд. Андріївський узвіз будуть намагатися і далі забудовувати. Але обороняти його, маючи вже здобуті перемоги, значно легше. Як кажуть, у перемог завжди багато батьків, а поразка – завжди сирота. Тож широка родина батьків наших перемог є запорукою того, що будуть і наступні перемоги. А що стосується Десятинки, то за цієї влади один із улюблених храмів Януковича і його Сім’ї навряд чи ми звідти посунемо.
запитання:
root
Игорь, а вы сами - киевлянин? И что бы вы посоветовали киевлянам, ведь от них тоже немало зависит в борьбе за чистый красивый город?
відповідь:
Ігор Луценко
Так, я киянин. Порадив би киянам не соромитися виходити на вулиці і повертати собі місто.
запитання:
root
Чи дослухається до вашої громадської ініціативи міська влада, тобто чи має діяльність "Збережи старий Київ" реальний результат, що бачите своїми досягненнями? Ви часто йдете всупереч чиїмось інтересам, часто інтересам впливових і багатих людей, чи не було особистих погроз, чи вдається підтримувати цивілізований діалог?
відповідь:
Ігор Луценко
Почну з погроз. Насправді на побутовому рівні погрози лунають завжди. Наприклад, я з колегами вже звик на це не зважати.
Реальний результат є постійно, коли ми добиваємося зупинки того чи іншого руйнівного проекту. Останній приклад: Десятинний провулок та вулиця Дніпроводна. Влада ж дослухається лише до голосу сили.
запитання:
root
Скажіть, чи багато історичник пам'яток у Києві ми сьогодні можемо побачити у їхньому первинному вигляді? Для яких об'єктів наразі зберігається найбільша загроза?
відповідь:
Ігор Луценко
У нас повністю відсутнє розуміння того, що недоторкана старовина є колосальним багатством, яке, приміром, можна за реальні гроші бескінечно продавати туристам. Тому ми не ставимося до своїх пам’яток по-англійськи чи по-французьки, чи по-італьйськи, будучи при цьому не менш унікальними. Загроза збільшується пропорційно до значущості пам’ятки. Відповідно найбільш значущі пам’ятки – це Софія, Лавра та Андріївська церква. Це зони наймасштабнішого лиха, тому що це пам’ятки всесвітнього значення під загрозою.
запитання:
root
оппозиция штурмом взяла киевсовет, а что, собственно дальше? как думаете? на что еще хватит оппозиции??
відповідь:
Ігор Луценко
Невеличка поправка: було силою заблоковано засідання нелегітимної Київради. Я сподіваюся, що топовим опозиціонерам стала зрозуміла корисність та приємність цього процесу, і що вони будуть так робити щоразу, і врешті ми разом поставимо владу перед фактом неминучості виборів у Києві.
запитання:
root
сотрудничаете ли вы с какой-либо политической силой? чьи идеи вам ближе всего?
відповідь:
Ігор Луценко
Я полум’яно люблю усі опозиційні сили. Мені страшенно боляче, коли ці люди між собою чубляться.
запитання:
root
Игорь, не напоминает ли Вам Ваша деятельность, борьба за культуру и памятники архитектуры Киева, борьбу с ветряными мельницами? Когда на каждого защитника Киева находится десять таких, кто пытается урвать лакомый кусок киевской земли? Сил и удачи Вам в Вашем нелегком деле.
відповідь:
Ігор Луценко
Земельна мафія та інша нечисть є значно складнішим супротивником, ніж вітряки, тому боротися цікаво. І я відчуваю себе дуже затребуваною персоною серед моїх сусідів по місту. Дуже хочу, щоб у мене було якомога більше колег.
Дякую за Ваші побажання.
запитання:
root
Добридень, Ігоре. Чи матима якийсь позитивний ефект сьогоднішня акція киян, які оточили приміщення Київради, вимагаючи виборів мера і депутатів Київради?
відповідь:
Ігор Луценко
Безумовно, якщо говорити стратегічно, це – перемога. Опозиція і кияни не купилися на дешевий популізм, яким намагалися захиститися Герега і компанія. Вони внесли до порядку денного нібито потрібні для міста рішення. Але ми всі розуміємо, що їх мета – добитися, щоб визнали за ними право голосувати від нашого імені. Це право їм потрібне лише для одного – для крадіжок землі і майна.
запитання:
root
коли вже врешті приберуть той зелений паркан біля гостиного двору?!
відповідь:
Ігор Луценко
Я Вам обіцяю, якщо ми з вами доб’ємося рішення про призначення виборів у Києві, я особисто зберу загін з опозиційних депутатів та простих громадян, і ми вирішимо це питання. Інакше без політичних важелів ми Гостиний двір не втримаємо.
запитання:
root
Игорь, как вы считаете, имеют ли сегодня хоть какое-то реальное влияние на действия украинской власти такие организации, как, к примеру, ЮНЕСКО, прислушиваются ли к их рекомендациям? И как можно раз и навсегда пресечь попытки застроек рядом с Софией Киевской?
відповідь:
Ігор Луценко
Чиновники бояться ЮНЕСКО, це однозначно. Але, на жаль, це чиновники середньої ланки, у яких любов до грошей більша, ніж усі інші страхи. Раз і назавжди зупинити незаконні забудови біля Софії можна, лише змінивши всю систему влади в країні. Нинішня система передбачає, що від волі (або байдужості) однієї людини залежить все в країні. Це ненормально.
запитання:
root
1) як ви оцінюєте діяльність пана новохатька на його посаді? 2) чи винна тільки влада у відтягуванні виборів у києві? чи, може, й опозиція не особливо тому сприяє, коли ніяк не може визначитися зі своїм єдиним кандидатом? як у підсумки вирішиться це питання, як гадаєте?
відповідь:
Ігор Луценко
1) Стиль нинішньої влади полягає в тому, що на номінально головній посаді знаходиться людина, яка нічого не вирішує. Власне, найбільш людожерські рішення традиційно підписує не сам пан міністр. І це стосується не тільки Новохатька. З іншого боку, бути таким "зіц-головою Фунтом" у негідників – це велика ганьба.
2) У мене є підозри, що з опозицією теж щось не так у цьому питанні. :)
запитання:
root
Чому, на ваш погляд, українці ніяк не навчаться дбайливо ставитися до культурних пам*яток, не тільки у Києві, а й по всій Україні?
відповідь:
Ігор Луценко
Тому що коли ми виживали, у нас не було для того часу. Коли ми навчилися виживати, ми кинулися в споживання і нам нема до того діла. Мабуть, тому що ми – нація тінейджерів.
запитання:
root
Пане Ігоре, що відбувається з українським суспільством, що відбувається з нашими правоохонцями, якою недугою це суспільство вражене, якщо не встигло воно оговтатися після трагедії Оксани Макар, як трапилася чергова у Врадіївці, потім - на Дніпропетровщині? Як можна жити в країні, де громадяни легко можуть потерпати то від сбушників, то від міліціонерів, що чинять злочин та залишаються непокараними? Що відбувається з нашими правоохоронцями?
відповідь:
Ігор Луценко
Наші правоохоронці – це внучаті племінники НКВД-истів та організаторів Голодомору. Погодьтеся, що за період від тих історичних подій, вони стали більш сумирними. А якщо серйозно, ми не усвідомили, що зберегли страшну силову систему тоталітарного суспільства, яка тепер пішла в рознос і слухається лише вказівок начальства, виконує замовлення за гроші і задовольняє свої збочені схильності. Врятує нас лише підзвітність силовиків через їх виборність за зразком виборності шерифів у США.
запитання:
root
Що, по-вашому, буде далі із садибою Мурашка? Адже у випадковість пожежі важко повірити. Дякую за відповіді.
відповідь:
Ігор Луценко
З садибою Мурашка буде наступне: Яків Якович Діхтяр, начальник охорони культспадщини Києва, під впливом громадськості виділить гроші на консервацію цієї пам’ятки. Ми її збережемо до більш сприятливих часів.
запитання:
root
Чи шкодуєте ви зараз, що не потрапили до Верховної Ради, і чи будете намагатися ще потрапити туди (щиро бажаю, аби ви стали в майбутньому депутатом)? Як взагалі оцінюєте ефективність роботи парламенту у цій сесії, що закінчилася?
відповідь:
Ігор Луценко
Я шкодую ледь не щодня, що у мене немає депутатського імунітету. Актів прямого народовладдя було б значно більше у місті Києві.
Загалом, продовжився процес руйнування парламентаризму. Для опозиціонера статус депутата потрібен для недоторканості, а представникам провладних фракцій взагалі не розумю для чого, оскільки в нинішній системі влади вони виявилися зайвими.
запитання:
root
Ігоре, чи буде хтось покараний за історію з київськими начебто рожевими каштанами? Навіщо витрачаються кошти не зрозуміло на що замість того, аби, наприклад, побудувати дороги чи допомогти вилікуватися якійсь дитині із малозабезпеченої сім'ї?
відповідь:
Ігор Луценко
Покарали "стрілочника" – звільнили директора районного комунального підприємства. Система викачування з київського бюджету коштів нібито на озеленення продовжує успішно працювати.
root
root
Ми не маємо формального членства. Приєднуйтеся до нас у Фейсбуці, слідкуйте за подіями, знайомтеся в реалі.
root
root
root
root
root
root
Реальний результат є постійно, коли ми добиваємося зупинки того чи іншого руйнівного проекту. Останній приклад: Десятинний провулок та вулиця Дніпроводна. Влада ж дослухається лише до голосу сили.
root
root
root
root
Дякую за Ваші побажання.
root
root
root
root
2) У мене є підозри, що з опозицією теж щось не так у цьому питанні. :)
root
root
root
root
Загалом, продовжився процес руйнування парламентаризму. Для опозиціонера статус депутата потрібен для недоторканості, а представникам провладних фракцій взагалі не розумю для чого, оскільки в нинішній системі влади вони виявилися зайвими.
root