Активний чат
Кость Бондаренко
21
7 листопада 2012, 11:00

Кость Бондаренко

Керівник фонду "Українська політика", політолог, історик
запитання:
київ-д
київ-д
Доброго дня. Яка на Вашу думку роль такзваних "політтехнологів" у знищенні України-поради по мові для "подйома електората" і тому подібне. На мою думку дуже-дуже велика. Тому голосував за "СВОБОДУ" і буду голосувати. Чим більше влада проти українців-тим правіше буде протидія. Спасибі за відповідь
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Тобто політтехнологи «Свободи» для Вас є ближчими, ніж політтехнологи Партії регіонів. Абсолютно нормальна позиція. Але не політтехнологи нищать Україну. Політтехнологи дають поради, а політики вибирають, що з цих порад втілювати, а що ігнорувати. Роль політтехнолога завжди допоміжна. І не треба говорити, що саме вони визначають процеси в країні.
запитання:
хахол
хахол
Уважаемый г-н Бондаренко, как Вы думаете: создание альтернативной неонацистской организации русских в ответ на наступление неонацистов" Свободы" ( их идеология уже названа нацистской не только украинцами, а далеко за пределами Украины различными международными организациями и политиками),будет способствовать объединению страны или наоборот? И как поступать тем, кто не хочет стать галицаем -нащадком нацистских хоулев из оун-упа( вспомним резолюцию Европарлмаента по поводу присвоения звания героя бандере) и подвергаться на своей земле и в своей стране насильственной украинизации-бандеризации ? Мы готовы к ответным действиям. Мы помним методу младых бандеровцев-террор,пропаганда фашизма( Сцыборский, Донцов и другие),убийства Собинского, Бабия, Перацкого и т.д.? Если именно за это их называют героями, то почему бы и нам не перенять опыт борьбы за свою независимость у таких " героев"?
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
У тех, кто сегодня поднимает на щит Бандеру, Донцова, Шухевича, есть историческая основа и исторический миф. К кому будут апеллировать российские неонацисты? К какой исторической памяти? К Власову? К Вонсяцкому? Родзаевскому? Я не сторонник крайних мер и крайних течений. Любая радикализация может привести к непоправимым последствиям. Ребята из «Свободы» играют с идеологическим огнем, противопоставлять этому огню свой – равносильно принципу «згоріла хата – гори й стодола».
запитання:
Loui
Loui
чому саме зараз повернувся мельниченко? це випадковість?
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Я думаю, що випадковостей не буває. Особливо випадковостей не буває там, де з’являється Мельниченко. Це як один із принципів Станіславського: якщо в першому акті з’являється рушниця, то в третьому – вона обов’язково має вистрілити. Питання – по кому?
запитання:
Сид
Сид
Чому ви самі не балотувалися в депутати? Ніколи не виникало бажання спробувати себе там?    Наперед дякую за всі відповіді.
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Мені тричі пропонували балотуватися в депутати. А одного разу навіть включили у прохідну частину списка (щоправда, на другий день виключили). Я не маю бажання балотуватися. Таке бажання не виникало досі і навряд чи виникне. До речі, коли я йшов працювати у партію «Сильна Україна» Сергій Тігіпко запитав мене: «Напевно, ти захочеш потім балотуватися – я тобі у цьому можу посприяти». Я одразу відповів, що мене це не цікавить. Творча робота мене приваблює більше.
запитання:
Сид
Сид
Хто братиме участь у президентських виборах, які основні кандидати? Як оцінюєте шанси чинного президента? І, як думаєте, у 2015 році вибори проходитимуть жвавіше і цікавіше, ніж цього разу?
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Основні кандидати вже визначилися: Янукович, Яценюк, Кличко, Симоненко, Тягнибок. Думаю, буде ще з десяток кандидатів. Шанси нинішнього Президента вважаю чи не найкращими. Особливо враховуючи той факт, що він один буде представляти владний табір, а його опоненти – опозиційний. Особливо цікаво буде спостерігати за тим, чи не вийде, бува, у другий тур Олег Тягнибок. У такому випадку вже зараз можна буде робити ставку на те, якою буде основний порядок денний президентської кампанії.
запитання:
Лаврух В.
Лаврух В.
Доброго дня, пане Костянтине! Після остаточних результатів виборів як можливі перестановки в Кабміні, на Ваш погляд? Хто може втратити свою посаду, хто - бути призначеним натомість?    Крім того, скажіть, хто має найбільші шанси стати новим спікером ВР?    Дякую за відповіді.
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Всі перестановки в Кабміні залежать від Президента і його рішення. П’ять міністрів висловили бажання працювати у ВР, очевидно, що їх посади очікують на нових кандидатів. Під питанням крісло Миколи Азарова. В день початку роботи нової Верховної Ради Микола Янович святкуватиме своє 65-ліття, тобто граничний термін перебування на посаді у виконавчій владі. У виняткових ситуаціях контракт із ним може бути продовжений. Але питання – чи будуть його продовжувати.    Скорчше за все, на посаду спікера будуть пропонувати Олександра Лавриновича, принаймні у нього є доволі солідні шанси обійняти цю посаду. Він був віце-спікером, добре знає регламент, закони, добре володіє англійською і має своїх друзів як в опозиційному, так і у владному середовищі.
запитання:
Сид
Сид
Що особисто вас найбільше здивувало у цих виборах? Що - найбільше смішило (можливо, запам*ятались якісь курйозні випадки)?
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Найбільше здивував спокій, який панував в Україні в ході виборчої кампанії. Це була одна з найбільш спокійних і найменш агресивних кампаній в Україні – а я брав участь у всіх виборчих кампаніях, починаючи з 1990 року.    Найбільш курйозний випадок – це коли в одному з сіл на Черкащині старенька жінка сказала: «Оце кандидат Х дав мені 150 гривень, кандидат Y дав мені 150 гривень, і тепер не знаю, за кого ж голосувати».
запитання:
Сид
Сид
Якою буде більшість в новій Раді? Які об"єднання можливі, кого з ким?
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Нинішня Конституція взагалі не вимагає від ВР формалізованої більшості чи коаліції. Тому, скоріше за все, більшість формуватиметься ситуативно і часто змінюватиметься. Під вибори спікера буде один формат більшості, під затвердження прем’єра – інший, голосування по економічних питаннях можуть взагалі дати більшість, до якої входитимуть і Партія регіонів, і опозиційні фракції.
запитання:
Сид
Сид
На вашу думку, у новій ВР збережеться таке явище як "тушки"? Якщо так - то з яких політичних сил вони найімовірніше тікатимуть?
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Нинішня Конституція і регламент ВР не забороняють переходи з фракції у фракцію. Думаю, що жодна з фракцій не застрахована від появи «тушок». Інша річ – яку кількість «тушок» вони можуть дати. Приблизні підрахунки сьогодні показують, що всупереч розповсюдженій думці в середовищ об’єднаної опозиції є значно більше людей, з якими теоретично можна вести розмову про вихід, ніж в «УДАРі».
запитання:
Сид
Сид
Чи зможе новий парламент ефективно працювати - ваш прогноз? Наскільки часто він буде "тішити" бійками та чимось на кшталт яєчно-димового шоу?
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Новий парламент буде і тішити бійками, і намагатися ефективно працювати. Щоправда, КПД нового парламенту буде нижчим, ніж парламенту нинішнього.
запитання:
kipli_don
kipli_don
Как вы считаете, когда освободят Тимошенко и Луценко? И есть ли у них будущее в политике?
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
И у Тимошенко, и у Луценко есть будущее в политике. Но через три-шесть лет. Правда, Луценко может стать влиятельным политиком и одним из лидеров нового левого движения. Тимошенко уготовлена роль символа и не более. Прошло чуть более года с момента ее осуждения, но в ее политической силе уже перераспределены роли, ее влияние на процесс внутри оппозиционных сил минимизировано, более того, в понедельник в программе у Куликова «Свобода слова» лидеры оппозиции за два с половиной часа ни разу не вспомнили о Тимошенко и о том, что она голодает, выдвигает какие-то требования. Хотя тема программы была посвящена именно поствыборной действительности. Это говорит само за себя.
запитання:
general
general
Як вплине на роботу ВР високий відсоток "свободівців" у ній?
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Побачимо. Головне, щоб «свободівці» не дали себе втягнути у провокації, і щоб не виступили в ролі деструктивного елементу. Бо якщо у момент розгляду важливих економічних питань «Свобода» почне вимагати першочергового розгляду закону про заборону компартії або денонсацію Харківських угод, ми можемо задалеко зайти.
запитання:
general
general
Поділіться вашою щирою думкою: чи акції протесту проти результатів виборів вплинуть на щось? До чого вони призведуть?
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Акції протесту бувають різними. Одна справа, коли на акції виходять сотні тисяч людей, а інша – коли ледве збирається тисяча. Якщо під ЦВК приходить дві тисячі людей, а в день суду над Тимошенко її підтримує ще менша кількість, то це не акції протесту, а крик відчаю. Як писав Олег Ольжич: «Як будете так воювати, держави не бачити вам». Водночас можна зрозуміти і широкі народні маси, які бачать, що і опозиція теж не володіє монополією на істину, більше того, в даній ситуації більше дбає про власні інтереси. Народ не хоче бути гарматним м’ясом у розборках кількох кланів, один з яких називає себе владою, а інший – опозицією.
запитання:
general
general
Коли, по-вашому, будуть перевибори, чим вони скінчаться, і чи зможуть щось кардинально змінити у підсумку?
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Для початку потрібно дочекатися кінцевого рішення про те, в скількох округах відбуватимуться вибори, і коли вони мають пройти. За законом – протягом 60 днів з моменту прийняття рішення. Але можуть бути колізії. Парламент може працювати і без депутатів-мажоритарників, обраних у цих округах. Парламент вважається дієздатним, якщо присягу складуть 2/3 від конституційної кількості депутатського корпусу. А довибори просто допоможуть провести у Раду депутатів з тим, щоб Рада запрацювала у повному складі. Щось змінити чи то на користь влади, чи то на користь опозиції перевибори у п’ятьох округах не можуть. І для влади, і для опозиції це, скоріше, символічне дійство.
запитання:
adiga4708
adiga4708
Добрый день ! Вы можете объяснить проход в Раду "свободы "?! Неужели люди не понимают , чем это может закончиться ?!
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Прохождение в ВР «Свободы» – это свидетельство радикализации общественных настроений и разочарование в традиционных оппозиционных брендах. Народ разочаровался в возможностях «Батьківщини» и соратников Юлии Тимошенко. Народ не верит в харизму Яценюка, но хотел бы видеть тех, кто может составить конкуренцию нынешней власти – радикальную конкуренцию. Как сказал мой друг журналист, голосовавший за «Свободу»: «Я хочу, чтобы донецким бандитам противостояли наши львовские бандиты». То есть народ понимает, что в «Свободе» присутствуют далеко не ангелы, и в большинстве своем сознательно шел на такой шаг.
запитання:
интеграл
интеграл
Добрый день.Скажите пожалуйста,чем объясняется беспрецендентное влияние еврейской общины на украинскую власть?Не кажется ли вам,что Украине угрожает процесс палестинизации?
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Я не назвал бы влияние еврейской общины на украинскую власть беспрецедентным. Евреи во всем мире традиционно стремятся к успешности, успешность – это путь к рычагам влияния. Соответственно рычаги влияния определяются уже не столько этническими вопросами, сколько интересами того или иного общества. Пример Бенджамина Дизраэли в Великобритании показывает, что евреи при власти могут стать создателями империй и вершителями судеб этой империи. Дизраэли был евреем по национальности, но одновременно одним из наибольших британцев в истории Великобритании.    Что касается евреев в Украине – они являются в первую очередь украинскими политиками, бизнесменами и работают на пользу Украины, при этом не забывая об исторических корнях. Я с большим уважением отношусь к Александру Борисовичу Фельдману, Игорю Валерьевичу Коломойскому, Виктору Михайловичу Пинчуку, которые для Украины сегодня делают больше, чем некоторые сторонники теории этнической чистоты и крикуны в вышиванках.
запитання:
392392
392392
Opposition in Ukraine - can only critisize! Give them pouer - Ukraine will get crash of economy during a year. Do you think that the West does not understand this obvious trends? Why the West is so negative to the Regions party?
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Я думаю, на це питання варто давати відповідь українською.    Опозиція в Україні дійсно переважно критикує. В принципі, у неї немає інших важелів впливу, окрім критики. Хоча якщо опозиція хоче бути конструктивною, вона повинна взяти участь у виробленні конструктивних програм, в тому числі спільно з владою. Досі опозиція відмовлялася брати участь у розробці спільних стратегічних програм. Критикувати завжди легко, пропонувати щось конструктивне й брати відповідальність – непросто. Особливо в умовах, коли в Україні фактично сформувалися партія Сходу і партія Заходу. Ми маємо дві різні частини України з протилежними зарядами енергії, різними світоглядними засадами, підозрою у ставленні одна до одної. Партія регіонів – це класична партія Сходу і Півдня, яка часто не розуміє Західну Україну, а Західна Україна відповідно відмовляється розуміти Партію регіонів. Колись республіканці і демократи США теж спиралися на електоральні сили Півночі і Півдня, особливо після громадянської війни. Потрібно було близько 50 років, щоб ці партії стали загальноамериканськими. Відбудеться зміна поколінь в Україні, у політиці, і те, що сьогодні сприймається як негатив, відійде в минуле.
запитання:
Лида
Лида
Здравствуйте. Скажите, Янукович понимает, что таким сомнительным подсчётом голосов власть добивает свой имидж в стране и на Западе? Не лучше ли для власти было признать победу оппозиции на спорных округах, а не позориться задействованием судов? Или во власти кто-то специально работает на изоляцию ВФЯ в угоду Кремлю? И ещё. Голосование за закон о референдуме, это влияние Медведчука? Спасибо.
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Признание победы оппозиции в спорных округах без окончательного разрешения самих споров – не менее тупиковый путь, чем решение о признании победы в тех же округах в пользу власти. По такой же логике оппозиция может заявить, что есть еще 20-30 округов, в которых она требует признания именно ее победы, а потом еще округов 50, где оппозиции показалось, что победа может быть при некотором стечении обстоятельств в ее пользу. Истина должна быть установлена.    Что касается имиджа Януковича на Западе – дальнейшее падение попросту невозможно. Но зато после нынешних выборов практически все политики в Брюсселе, раскритиковавшие саму систему выборов, заявили о нецелесообразности изоляции и Януковича, и Украины, слышатся голоса в пользу того, что необходимо содействовать демократии в Украине и демократическим процессам, а изоляция и санкции - это дорога в никуда. Украина, с точки зрения Брюсселя, – это не Белоруссия и не Россия. В Украине, в отличие от этих государств, существует реальная конкуренция в политике. Ситуация в любом из спорных округов, которая наблюдается в Украине, невозможна по определению ни в Минске, ни в Москве. И в Брюсселе это ценят, понимая, что у нас немало проблем, но также есть и серьезные перспективы для развития. Мы просто должны пережить свои болезни роста, а Запад готов нам в этом помочь.    Что касается закона о референдуме – я бы не стал видеть в каждом странном документе влияние Медведчука. Медведчук влиятелен, но не настолько, чтобы отождествлять его со всеми процессами в Украине.
запитання:
мандюкович
мандюкович
как скоро тигипко уйдёт из политики, занявшись чем то более полезным и для себя и тем более для государства? такого непопулярного деяча не было со времён предательства мороза в 2006
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Думаю, Сергей Леонидович не скоро уйдет из политики. В свое время он почувствовал вкус бизнеса, далее – вкус административной власти, сейчас – вкус политики. Ему откровенно нравятся все хитросплетения аппаратных игр, он претендует на высокие должности в системе государственной власти. А то, что он непопулярен, – это не минус для политика. Политики могут быть политиками-трибунами, которые думают о том, как бы понравиться максимально большему количеству народных масс и о собственном имидже, а не о результатах. И есть политики дела, которые думают о выполнении конкретных программ, не слишком заботясь о том, как их воспринимает общественность. В царской России были крайне непопулярные политики (Витте, Столыпин, Горемыкин), при упоминании которых народ не просто плевался, но иногда брался за бомбы и маузеры. Как ни странно, именно они остались в истории. Кто сейчас вспоминает о Маклакове, который был властителем народных дум и человеком, собирающим стотысячные митинги в 1905-1907 годах. Или с каким имиджем остался в истории крайне популярный политик Гапон? Все относительно. Оценку должны давать не современники, а историки.
запитання:
demon
demon
скажите , переигрывать выборы по инициативе проигравших : исключение , тенденция или неистребимая украинская традиция ? Спасибо .
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
Повторные выборы – это свидетельство желания найти компромисс. Украина сама по себе – страна компромиссов, и для того, чтобы не доходить до точки кипения, политики иногда выходят за рамки легитимности, плоскость целесообразности. Поэтому у нас всегда возникают то идеи третьего тура, то перевыборов. В принципе, Украина может пойти по пути бескомпромиссному, волевому, но в таком случае через несколько лет можно потерять Украину как целостное государство. Перевыборы – это дань самой природе Украины – двойственной и сбалансированной.
запитання:
RayaOdessa
RayaOdessa
Доброго дня. Здається, Ви були присутні, коли свою думку щодо підсумків наших виборів висловив Матвій Ганапольський. Якщо чули, прокоментуйте, будь ласка. Дякую за відповідь і успіхів у справах. З повагою, ДРІ.
відповідь:
Кость Бондаренко
Кость Бондаренко
На жаль, я не чув думку Матвія Ганапольського. Проте знаю його, як мудрого і вдумливого журналіста та громадського діяча. Думаю, думка пана Ганапольського, який постійно стежить за подіями на своїй батьківщині, була як завжди оригінальна і актуальна.

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти