Вельмишановна панi Iрино! Я дуже поважаю Вас и Вашу гiдну украiнця поведiнку. Втiм у мене до Вас запитання: Перше. Ющенко на мiй погляд кращий президент, але чому вiд ньoго як вiд полiтика тiкають йго друзi навiть вiдтепер шановнi Наливайченко ще й Огризко. Якi стосунки у Вас и Ющенко з Плющем колись кращим Головою ВР и чи можут з"явитися шляхи наближення. Коли це особливо потрiбно народу Держави. Ще: В яких Ви стосунках з Ольгою Герасим"юк Вiрою Ульянченко Олександрою Кужель, Наталлю Королывською i чи нге створити Вам як ш Ви пано Iрино мудрими та рiшучими втiм тендiтними та красунями жiнками уособлену спiлку щоб захистити свiй народ i кохати нас чоловiкiв? Успiху Вам, натхнення, радощiв, перемоги. Олександр Шпунтов
відповідь:
Ірина Геращенко
Ви так багато прізвищ перерахували, що... Щодо Віктора Ющенка. Знаєте, колишній прес-секретар має можливість говорити про свою колишню роботу набагато менше, аніж «при виконані обов’язків». Як професіонал, я суворо дотримуюся цього правила і волію не коментувати нічого, що стосується цієї теми. Я щиро дружу з Олею Герсим’юк, вона прекрасна людина, цікавий журналіст і, головне, політик з гарним почуттям гумору. Для політика це просто необхідна якість, яка відсутня в багатьох депутатів. Тому вони такі скучні і несамокритичні. З іншими перерахованими вами особами – з кимсь вітаюсь, з кимось приятелюю, когось просто знаю по роботі, з кимось можу випити кави і навіть перемити комусь кісточки.
запитання:
Марио
Ирина,мы помним как вы обожествляли В.А.Ющенко.-Вы пламенный патриот Украины!Покажите,пойжалуста,имения наших патриотов и их домики.Вы не против визита журналистов "Главреда",чтобы показать им как живут наши доблестные "патриоты".Вы,Славик Кириленко...чтобы народ знал кого выбирать будути какая у нас оппозиция.
відповідь:
Ірина Геращенко
Я сама журналіст, і чимало журналістів в мене в гостях бували. В тому числі і з «Главреду». Інше питання – наш будинок: це приватний простір, і я хочу запрошувати туди і там бачити тільки людей, які не проб’ють негативною енергетикою ауру мого дому. До речі, свою квартиру купила в кредит, як і багато інших громадян Украіни, і досі той кредит сплачую.
запитання:
хахол
Вы не ответили на мой вопрос: Украина -государство не только для украинцев, и не только ими созданное, но и для миллионов русских, которые приняли такое же точно участие в создании своего государства Украина. Зачем нам, миллионам русских и русскоязычных граждан, такое государство, где наше мнение упрямо игнорируется.даже в Вашем ответе опять мифы про нацистских холуев из оун-упа, и ни слова в ответ о равноправии русских и украинцев во всех сферах, а не только вправе общения на улице между собой.При чем тут театры и СМИ, если нет права получить образование в своем государстве на своем языке, нет права вести судопроизводство в своем государстве на своем языке? То есть Вы прямо нам указываете: свои права вы можете взять только с оружием в руках, а мы, украинские националисты, всячески будем препятствовать в получении Вами этих прав мирным способом, конституционно. Если Ваше молчание надо понимать так, то спасибо за ваш полный и подробный ответ.
відповідь:
Ірина Геращенко
Ваші питання довші, аніж мої відповіді. Згадайте хороше російське прислів’я: краткость – сестра таланта. В Украине нет проблем с русским языком. Вон вы говорите, пишете – и все вас понимают, отвечают. У нас с украинским проблемы. Попробуйте-ка его выучить, из уважения к стране, которая называется Украина.
запитання:
хахол
Вам понравилось сравнение Вас с неонацистсками Ириной Фарион и Ириной Сех ? Как Вы лично относитесь к идеологии этих двух дам, пропагандирующих открыто ненависть к русским, русскому языку, русской культуре, вере ? А если мы ответим тем же+ готовность защитить свои права на нашей земле в нашем государстве с оружием в руках, недаром преступления лидеров оун в прошлом веке, то же убийство школьного куратора Собинского шухЯвичем, украинскими националистами считается подвигом. Не пора ли и нам, миллионам русских и русскоязычных, которым запретили получать образование в своем государстве на своем языке, вести судопроизводство в своем государстве на своем языке, вести делопроизводство в своем государстве на своем языке, и т.д., повторять такие " подвиги" бандеровцев, чтобы наши дети на своей земле в своем государстве Украина не считались пятой колоной, зайдами, гостями и т.п., а были абсолютно и во всем равноправны с украиномовными людьми ?!мы готовы. Нас уже довели до точки требования украинских националистов запретить русский язык , кроме права общаться , во всех сферах государственной и общественной жизни.Это наше государство, как и украинцев, а значит и права у нас должны быть одинаковые.В противном случае зачем нам такое государство, будем строить свое.
відповідь:
Ірина Геращенко
Я таких порівнянь не бачила і не поділяю ваші епітети відносно цих шановних пані. Хоча так само не поділяю і деякі іх експресивні висловлювання. Я за ідеологією – правоцентрист і не є радикально налаштованою. Щодо ОУН, то раджу не жити міфами радянських підручників історії, де й про Голодомор слова не було. Варто більше знати і шанувати нашу історію, в якій і ОУН, і УПА належать яскраві і важливі сторінки. Щодо мільйонів російськомовних, то в Україні немає мовної проблеми, в нас 90% періодики виходить російською мовою, працюють російські театри (жодного разу не бачила там «защитников»), тему мови і спекуляцій навколо неї піднімають безпринципні політикани напередодні виборів. Знаєте, якщо людина не може за 20 років вивчити українську і стати дійсно двомовною – з нормальною українською і російською, а не суржиком – то як вона може правити країною, працювати в уряді? Знати мову – це шанувати свою країну, як її герб, прапор і гімн. Це – символи державності країни. Тому посли і дипломати, щ приїжджають в Україну на три-чотири роки, за цей час всі вивчають мову краще Азарова? Для них це честь і принцип – вивчити мову країни перебування, таким чином віддавши повагу людям цієі краіни. Чому ж тоді наші політики ставляться до українськоі, як до мови аборигенів, яких вони глибоко зневажають? Цієї філософії я не сприймаю.
запитання:
Александр К.
Прокомментируйте признание Конституционным судом избрание и увольнение главы ВР бюллетенями неконституционным. Как вы считаете сохранит ли свою должность Литвин до выборов? Если нет - то что дальше, кто его заменит?
відповідь:
Ірина Геращенко
Всім привіт! Вибачте за запізнення. З помічниками готували запити до прокуратури відносно правомірності «первірки» ТВі, яка більше схожа на наїзд і сайту «LВ» . Влада готується до «чесних виборів», де потрібні слухняні ЗМІ. Будемо всі сподіватися, що «Главред» ноги податкових обминуть. Щодо КС, то його рішення вже нікого не дивують... Цей орган став придатком Адміністраціі Президента, і професійність, і незалежність мантоносців цієі структури – під великим питнням. Там залишилося хіба дві-три принципових людини, які не голосують за ті написані в іншому приміщенні рішеня. Один з них – пан Шишкін. До речі, він мені на іспиті якось поставив першу і чи не єдину у житті трійку (з адмінстративного права), коли минулого року я складала іспити на заочному відділенні юридичного факультету. Я, на відміну від деяких студентів, чесно не списувала, але й тему знала недосконально. Отож отримала образливий, заслужений і принциповий трояк.
запитання:
Топор-Херсон
Ира. Недавно у Шустера вы "ляпнули", что на юго-востоке неправильно говорят по-русски. Это эмоции? Глупость? Верхоплюйство? Свидомия? Заказ хазяина? Спешу вас заверить,Ю что в Вологде, Архангельске, Костроме, Пскове, Новгороде, Ростове-на-Дону, Ставрополе, Краснодаре, Кургане говорят как в Донбассе(а иногда и хуже). Так, может, они тоже не русские и русского не знают? Ира, а как вам название родных вам Черкасс? Гайдамацкие папахи, шаровары , как в Карачаево-Черкессии? Может вы - не украинцы, не русичи,не славяне, засланные казачки для уничтожения Руси?
відповідь:
Ірина Геращенко
Меня волнует то незнание и неуважение к украинскому, которое демонстрируют многие наши политики. И такое же незнание русского. Тот дикий суржик, с ужасным «гы», которого нет в русском, тот лексикон Элки-людоедки, на котором разговаривают эти записные «защитники» русского языка не имеет ничего общего с русским. Это они думают, что говорят на русском, на самом деле – это жуть, канцелярщина, банальщина, примитивщина, а не прекрасный русский, которого эти люди не знают. Я сто раз предлагала в ВР провести диктант по русскому. Боюсь, это было бы душераздирающее зрелище, т.к. все профессиональные «защитники» русского в ВР (за редким исключением) пишут с ошибками. Они ничего и никогда не читают, не бывают в театрах. За язык обидно...
запитання:
Олександр, Запоріжжя
Доброго дня, Ірино Володимирівно. 1) Скажіть, чи могли б Ви погодитися співпрацювати із нинішньою владою і за яких умов? 2) Що Ви вважаєте найбільшими проблемами, хворобами, недоліками нинішньої ВР? 3) Чи слід, на Вашу думку, якось карати тих депутатів, які стають "тушками"? Якщо так - як саме? Дякую за відповіді.
відповідь:
Ірина Геращенко
Головна хвороба – на жаль, невиліковна – нинішньоі Ради: її залежність від Банкової. Це не парламент в класичному розумінні цього значення і слова, а збіговисько кнопкодавів, що бездумно голосують, не обговорюючи і не читаючи законів. Щодо співпраці. Я б говорила не про співпрацю, а про необхідність діалогу між владою і опозицією, який існує в будь-якій цивілізованій європейській країні. Адже є чимало тем, над якими варто працювати разом: євроінтеграція, соціальні проблеми і їх вирішення, гендерна рівність, захист прав дітей, катастрофа в медицині і її реформа, проблеми в освіті і необхідість їх вирішення... Хіба цього мало. Від діалогу виграє суспільство і країна, головне – він має бути публічним і зрозумілим. І в нормальній країні можливі спільна робота над певними законопроектами, певними загальнонаціональними темами і проблемами. Так, врешті-решт, було і в Україні, адже були закони, які парламент голосував, приймав разом. Це зараз градус кипіння і поляризація ВР досягли апогею, і діалог майже неможливий – після мовного закону особливо. Якщо ж говорити про співпрацю як про «тушкоспівпрацю» – це неможливо. Як позбавитися «тушок» – не голосувати за них і не забувати їм нагадувати, що вони зрадники. Я з тушками не вітаюсь і не спілкуюсь.
запитання:
Ліка
Пані Ірино, чим врешті-решт закінчився ваш конфлікт із Петром Мельником?
відповідь:
Ірина Геращенко
Нічим. З ГП, куди я надіслала запит відносно застосування проти мене фізичної сили, прийшла дивна відповідь, що це питання має розглянути Регламентний комітет. Там засилля регіоналів, і вони не ставлять це питання до розгляду. Мельник підходив до мене у залі і телефонував якось із вибаченнями. Я не живу помстою, але вважаю його поведінку неприпустимою для політика, і тому мені здавалося , що як мінімум ми на Регламентному комітеті мали б подискутувати з цього приводу, визнати неприпустимість подібних речей, які б’ють по репутації і депутатів, і Ради загалом, і публічно про це заявили. Від цього б виграла і Рада, і сама ПР, яка не вміє визнавати помилок своїх членів.
запитання:
opposit_
Що Ви думаєте з приводу того, що наразі відбувається під Українським домом? Скільки там, по-вашому, борців за ідею, скільки - політичного піару?
відповідь:
Ірина Геращенко
Якби не акція під Українським домом, Янукович вже б давно підмахнув той скандальний законопроект. До всіх Громадян з великої літери, що приходили і зараз є під Українським домом, я ставлюся з величезною повагою. Адже вони відстоюють свої переконання і принципи. Знаєте, 100 щирих, ідейних людей – переконливіше, сильніше 1000 проплаченого люду. Під УД – СПравжня, непроплачена акція, тому там особливий дух і атмосфера. Я вважаю важливим, що розпочалася вона з голодування політиків, і там було в перші дні багато партсимволіки, це засвідчило, що опозиція може і повинна об’єднуватися навколо захисту ключових речей. Але зараз я повністю поділяю бачення тих, хто продовжує акцію і голодування – біля УД має бути українська символіка. Я вважаю, що кожен із нас має підтримати цю акцію як може. Я, наприклад, звернулася з листом до лідерів двох опозиційних парламентських фракцій – БЮТ і НУНС – з пропозицією: ми три останні дні сесії не були в залі, стояли на мітингу. Давайте наші депутатські зарплати за ці три дні перерахуємо в різні бібліотеки і школи, закупимо туди українські книжки, підручники, посібники, словники. Мова не вмре, якщо ми її підтримуватимемо справою – читатимемо, співатимемо, говоритимемо, купуватимемо українську книжку. Я вже зв’язалася з однією школою, тепер збираю їх замовлення.
запитання:
klin
ви ніколи не шкоджували, що співпрацювали з ющенком ? які зараз враження у вас залишають після помаранчевої доби?
відповідь:
Ірина Геращенко
Мене часто запитують про співпрацю з Ющенком. Я працювала прес-секретарем лідера опозиції з 2002 по 2004 рік. Тоді переді мною, як і перед мільйонами украінців, стояв вибір: бути на боці Кучми-Януковича чи з опозицією, яку представляв Ющенко, Тимошенко, Мороз. Я вибрала друге. І жодноі хвилини не шкодую про те, що мала можливість бути причетною до найсильнішої українськоі опозиції, могла спостерігати, як змінюється країна. 2004 року ми отримали прививку від тоталітаризму і здавалося, що ми стали демократичною країною назавжди. З’ясувалося, що після щеплення можна ще сильніше захворіти. Нинішні часи мені нагадують 2002-2004 роки, тільки от Янукович не Кучма... Той, попри все, був державником (нехай в своєму розумінні цього слова). Так, я працювала й прес-секретарем Президента Ющенка в 2005-2006 роках, і це був час, коли на більшість речей я не дивилася в «рожевих окулярах», але... я вважаю, що демократична команда програла багато в чому через внутрішні чвари, тому завжди займала позицію – про певні речі маємо говорити жорстко, чесно, але за зачиненими дверима. Сьогодні я б ще критичніше ставилася до багатьох речей і намагалась би на них впливати, аби це було в моїй компетенції і можливостях.
запитання:
Нік
І друге питання... Від яких проблем відволікли суспільство мовним законом? Що, які рішення та закони прийняли під "мовний шумок"?
відповідь:
Ірина Геращенко
Ви на 100000000% праві!!! Після мовного закону під шумок закриття сесії такого понаприймали «кнопкодави». Зокрема, зміни до закону про тендерні закупівлі, яким повністю втаємничили цю і без того корупційну сферу, дозволили приватизацію Гостинного двору у Києві, більше ніж на 100 мільйонів гривень збільшили фінансування генпрокуратури... Зараз опозиція збирає підписи, аби оскаржити процедуру прийняття цих законів у КС. Правда, щодо нинішнього КС – то це вже давно філія Банковоі. Але нічого, і їх час прийде.
запитання:
Нік
Які політичні сили та конкретні політичні гравці заробили дивіденди та додаткові бали перед виборами на мовному законі?
відповідь:
Ірина Геращенко
Сподіваюся щиро, що головний заколотник – Партія регіонів і їх тушки – програли! Люди все прекрасно розуміють. Вони бачуть зростання цін, безробіття, корупцію, рейдерські захоплення всього, що шевелиться. І спроба все це затушовати «языковой» завісою навряд чи пройде. На жаль, програла й Украіна. Всі іміджеві позитиви від Євро, коли всі європейські ЗМІ давали картинку прекрасних усміхнених українців в національних строях, перекреслила картина «Беркуту» під Українським домом і сльозогінного газу проти демонстрантів.
запитання:
Лаврух В.
Які розклади політичних сил у парламенті ви прогнозуєте після осінніх виборів? Як оцінюєте власне потрапляння в ВР нового скликання?
відповідь:
Ірина Геращенко
Хочу вірити, що переможе опозиція і сформує там більшість. Щодо мене особисто – це питання до виборців, тільки їм вирішувати.
запитання:
Лаврух В.
Ви бачите ситуацію зсередини. Поясніть, чому в нашій країні прийнятним і звичним способом "ведення дискусії" в стінах парламенту стали бійки? Про що це свідчить? Чи є підстави говорити про кризу парламентаризму сьогодні?
відповідь:
Ірина Геращенко
Низька політична культура, погана освіта переважної більшості депутатів. Як сказала відомий російський публіцист Юлія Латиніна про українську владну еліту: «В Україні переміг шпанізм». Дуже точне слово – до влади прийшла шпана, на жаль. Ну, і ще один фактор, про який я весь час говорю – в українській політиці і парламенті дуже мало жінок, лише 8%. Треба, щоб їх було більше. Жінки-політики, як правило (бувають, звісно, і виключення), несуть іншу політичну культуру, вони більш компромісні в здоровому сенсі цього слова.
запитання:
Лаврух В.
Пані Ірино, як ви оцінюєте результати цієї парламентської сесії? Наскільки виснажливою особисто для вас вона була?
відповідь:
Ірина Геращенко
Парламент, який хвалиться кількістю, а не якістю прийнятих законів, навряд чи може вважатися ефективним. Морально ця сесія була найважчою. Така атмосфера неприязні, недовіри і несприйняття була у ВР хіба в 2003 році, коли в грудні приймали конституційну реформу, голосували руками і ногами (але ж особисто), і під час Харківських угод, коли вперше так по-звірячому били опозицію за чужий флот.
запитання:
RayaOdessa
Перепрошую, але в мене до Вас ще є запитання. Як Ви вважаєте, чи правильно робить молодь, яка голодує в Киеві? Та хто допоможе цій молоді з гідністю вийти з цієї непростої ситуації, адже влада чхати хотіла на ці протестні дії? Чи можна залишати цю молодь без моральної підтримки?
відповідь:
Ірина Геращенко
Молодь завжди більш категорична, чиста і безкомпромісна в своїх діях і переконаннях. З одного боку – це прекрасно, з іншого – небезпечно. Тому ви праві в тому, що в першу чергу маємо дбати про здоров’я цих щирих і патріотичних молодих людей. Але хто з нас в силах їх переконати припинити голодування, якщо це – їх рішення. Хіба Янукович після відльоту Путіна має пообіцяти своїй країні не підписувати розкольницького і непрофесійного закону. Друзі! Мені час іти. Всім дякую за запитання. Злі і некоректні списую на спеку. Всім нам витримки, мужності, гідності і поваги один до одного. Щиро, Ірина Геращенко.
запитання:
Пантелей
Ирочка, привет. Вы завтра будете в Черкассах?
відповідь:
Ірина Геращенко
На жаль, ні. А треба? Я чекаю відповідь на наш з Миколою Томенком запит до ГП відносно жорсткого розгону мітингу протесту опозиції і громади, яким керувала черкаська міліція. Черкасам привіт! Ми з вами знайомі? Бо щось не пригадую Пантелеймона серед своїх знайомих.