Активний чат
Володимир Фесенко
23
9 липня 2012, 11:00

Володимир Фесенко

Голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента"
запитання:
opposit
opposit
Владимир, что Вы думаете по поводу происходящего сейчас возле Украинского дома? Сколько там, на Ваш взгляд, борцов за идею, сколько - политического пиара?    Каким политическим силам и политическим игрокам это реально добавит очков на выборах?
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
То, что происходит возле Украинского дома – это акция протеста против языкового закона, принятого парламентом. Вначале акция была массовой, очень эмоциональной. Большинство ее участников – это все-таки борцы за идею. Пиар был со стороны политиков. Сейчас акция идет на убыль. Невозможность удержать эту акцию в массовой форме понимали и оппозиционные лидеры, поэтому они постарались ее перевести в другую форму. Для оппозиции эта акция была важна, как мобилизционное средство и как повод для демонстрации своей боевитости и решительности. Электоральные очки, скорее всего, заработают обе стороны. Партия регионов – за принятие своего закона, а оппозиция – за сопротивление.
запитання:
Гість__
Гість__
Вітаю пане Володимире. Ваш прогноз щодо того, які політичні сили пройдуть в новий парламент?
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Абсолютно точно пройдуть фаворити: Партія регіонів, об’єднана опозиція, партія «Удар» і майже напевно комуністи. Хоча рейтинг комуністів значною мірою залежатиме від результату ПР. Також є шанси подолати 5%-вий бар’єр у «Свободи» і партії Наталії Королевської «Україна – вперед!». У інших учасників виборів на даний момент немає теоретичних шансів на подолання виборчого бар’єру. Але по мажоритарних округах своїх представників можуть провести й інші партії. Проте на формування власних фракцій цього не вистачить.
запитання:
Greg
Greg
від яких справжніх проблем відволікли суспільство шоу, присвяченим "мовним проблемам"?
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Насправді це не зовсім шоу. Це достатньо гостре політико-ідеологічне питання, яке збурює суспільство і завжди посилює політичну напругу. Елементи шоу справді були. Але це формат, в якому традиційно розвивається і живе українська політика.    Щодо справжніх проблем (корупція, соцільно-економічні проблеми, стратегічні завдання державної політики тощо) – їх, дійсно, вистачає. Про них нібито не забувають, але зараз вони відійшли на другий план. Згадають про них восени, але і тоді будуть «відволікаючі чинники».
запитання:
Greg
Greg
що вважаєте основними хворобами українського парламенту?
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Хвороб, на жаль, надто багато. Головні – це відверте і цинічне порушення Конституції, голосування чужими картками, ігнорування власних депутатських обов’язків багатьма народними депутатами, коли вони не працюють ні на пленарних засіданнях, ні в комітетах. Одна з величезних проблем – політична корупція, яка час від часу нагадує про себе у Верховній Раді. І вже традиційна проблема – високий рівень конфліктності, прояви політичної війни, нецивілізовані стосунки між провладними і опозиційними фракціями. Це лише короткий перелік основних хвороб Верховної Ради.
запитання:
Greg
Greg
що думаєте про таке явище як голосування чужими картками?
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Це одна із хвороб українського парламентаризму і пряме порушення Конституції. Але варто нагадати, чому виникла така практика. Це – прямий наслідок виборчої системи закритих партійних списків. Фактично в рамках такої системи відбулася девальвація самостійної ролі депутата. Все вирішує фракція, а далі виникла інша проблема – з’явилося багато занадто статусних депутатів, які почали відверто ігнорувати роботу ВР і свої депутатські обов’язки. І у більшості фракцій знайшли функціональний вихід із ситуації: «піаністів», які голосують чужими картками за себе і «за інших парнєй». Для подолання цього ганебного явища треба вводити жорсткі санкції: карати за голосування чужими картками і окремих депутатів, і відповідні політичні сили. Тобто не можна визнавати рішення, які ухвалюються у подібний спосіб.
запитання:
Дарця
Дарця
Доброго дня, пане Фесенко, кого б із депутатів (за підсумками роботи в цьому політичному сезоні) ви б назвали а) найскандальнішим, б) найефективнішим, в) найпровокативнішим? Можливо, додасте ще пару своїх "номінацій". дякую...
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Наскільки я пам’ятаю, були відповідні дослідження, коли опитували журналістів, фіксували формальні результати роботи депутатів. І ось найскандальнішим депутатом визнали Олега Ляшка.    Щодо найефективнішого депутата – на цю номінацію нікого не призначатиму, враховуючи специфічну роботу нашої ВР. Єдине, що зазначу, що у нас більш ефективними виявлялися ті фракції, які краще «розводили» своїх опонентів. Сумно, але це так.    Щодо інших різних номінацій, чесно скажу, не дуже полюбляю рейтингувати наших політиків. Це завжди суб’єктивно. Плюс може виглядати, як прямий або опосердкований піар окремих осіб. Тому утримаюся від своїх оцінок з цього приводу.
запитання:
Чернов С.
Чернов С.
Володимир, ваша думка, чи має право українська ВР називатися парламентом, чи виконують депутати покладені на них зобов*язання ? Чи є підстави сьогодні говорити про кризу парламентаризму ?    Друге... Чому в нашій країні прийнятним і поширеним способом парламентської боротьби стали криваві бійки під куполом ВР? Про що це свідчить?    Третє... Ви виріте, що після жовтневих виборів принципово щось зміниться в роботі цього органу?
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
На це питання немає простої відповіді. У парламенту багато функцій, і деякі з них ВР виконує достатньо ефективно: ухвалюються закони, парламент, нехай і у деформованому вигляді, але залишається майданчиком для боротьби, проте представницька функція парламенту зараз виконується дуже погано. Немає цивілізованих стосунків між владою і опозицією. Є прямі порушення Конституції. І це все ознаки глибокої кризи парламентаризму, яка триває вже років п’ять-шість, не менше.    Бійки під куполом ВР – наслідок конфліктних і нецивілізованих стосунків між владою і опозицією, а також наслідок низької політичної культури наших депутатів. Тут справа, на жаль, не лише в особливостях українського парламентаризму – потрібні системні зміни в самій українській політиці.    Дещо зміниться після виборів. Депутати-мажоритарники принесуть щось нове в роботу ВР. Менше стане (хоча б спочатку) голосувань «за інших парнєй». Парламент почне демонструвати більшу самостійність і меншу залежність від виконавчої влади. Із депутатським корпусом, в першу чергу з мажоритарниками, почнуть більш активно працювати. На жаль, знову може актуалізуватися проблема політичної корупції. Скоріше за все, вже не буде стійкої і стабільної більшості. Хоча формальну більшість можуть сформувати. Подальша доля нового складу ВР залежатиме від розвитку політичної ситуації в країні і підготовки до президентських виборів. Ці два чинника будуть визначати і структуру ВР, і характер її діяльності.
запитання:
journ_
journ_
Наші парламентарі пішли на канікули...    1) Чи могли б ви назвати найбільш резонансні та вагомі ріення, які були прийняті Радою під час цієї сесії?    2) Загалом як би ви оцінили роботу парламенту на цій сесії?    3) Як гадаєте, чи заслужили депутати на відпочинок, зважаючи на ефективність їх роботи?)))    Дякую за відповіді.
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
1) Найбільш резонансне рішення – мовний закон. З точки зору нормативної ваги найбільш значущим був Крмінально-процесуальний кодекс. І ще одне специфічне рішення, яке торкається дуже великої частини суспільства – обмеження місць куріння. Підозрюю, що більшість наших курців про це навіть не здогадуються. Поки що.    2) Це була передвиборча сесія в роботі парламенту. Вона визначила її конфліктний характер, а також використання законодавчого майданчику для політтехнологічних рішень, спрямованих під вибори.    3) Судячи по посмішках наприкінці вашого запитання, питання є риторичним. Деякі депутати взагалі не з’являлися в залі пленарної роботи і в комітетах також. Думаю, що заслужили на відпочинок 50-70 депутатів, які більш-менш регулярно працювали в ВР. Відпочинок депутатам потрібний не по результатах їхньої роботи у ВР, а перед дуже виснажливою роботою під час виборчої кампанії, яка починається 30 липня. Тому зараз буде неминуча закономірна політична пауза приблизно на три тижні.
запитання:
adiga4708
adiga4708
Тов Фесенко ! Объясните , пожалуйста , причину , по которой Вы начали разговаривать на украинском языке ?! И почему Вы учились в Америке , кто Вам оплачивал учебу ?!
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Я – русскоязычный. Никогда этого не скрывал и не скрываю. Использовать украинский язык я впервые начал в работе – в харьковском региональном отделении Международного фонда «Возрождение». А говорить на украинском языке начал уже после переезда в Киев в 2001 году просто потому, что большинство моих собеседников на различных круглых столах, конференциях, телевидении, радио говорили на украинском языке. И я считал для себя данью вежливости отвечать им на том же языке. С русскоязычными собеседниками я говорю по-русски. Ну, и, конечно же, использование украинского языка – это проявление уважения к его государственному статусу и к той большой культурной традиции, которая стоит за этим языком.    Я не учился в Америке – я там был на стажировке три месяца. Стажировка оплачивалась по линии американских благотворительных организаций при содействии Агентства по международному развитию США (USАID). Не вижу в этом ничего криминального. Опыт пребывания в Америке, а затем в Канаде, да и посещение многих европейских стран было очень полезным для понимания того, как работает западная демократия.
запитання:
ТарасГШ
ТарасГШ
Чи не є руйнівною для держави діяльність чинної опозиції? Чи є, взагалі, конструктів у її діяльності? Чи зрозуміло з їх діяльності у який бік рухатися державі?    Як ви відноситеся до наступних контрастів.    При чинному президенті 2,5 роки, як стабільна гривна, низькі як ніколи продукти харчування, підвищуються зарплати і пенсії, стабільна влада…    При Ющенко і Тимошенко було проглянуто світову кризу і країна була неготова до неї, у 2 рази було знецінено гривну, на 1,5 року було заморожено зарплати і пенсії, у кінці місяця долар підстрибував майже до 13 грн., люди постраждали від доларових кредитів, а вкладники – від банкрутства банків, було цукор по 12 грн. за кг, свинина – 65, лимони – 30, часник – 40…, паніка з приводу свинячого грипу…    Чи є шанс у чинної опозиції повернутися до влади і чи перенесе це країна?
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Опозиція, як правило, це дзеркало суспільства і влади. Як поводиться влада, такою є і опозиція. Якщо в країні немає демократії, не буде і опозиції. Якщо опозиція є занадто зручною, то це також не є свідченням нормального існування опозиції. Головна функція опозиції – формулювання суспільно-політичної альтернативи по окремих питаннях розвитку країни, її зовнішньої та внутрішньої політики. Проблема в іншому, я вже про це згадував раніше, це занадто конфліктний і нецивілізованний характер взаємин між владою і опозицією. У влади можуть бути певні претензії до опозиції, але перелік зауважень з боку опозиції буде ще більшим, починаючи з ув’язнення двох її лідерів. Я б не став зараз проводити порівняння нинішньої влади і попередньої. Свої досягнення і прорахунки були і у Тимошенко з Ющенком. Оцінки їм виставили виборці. Але я б не розглядав тільки в рожевих тонах і діяльність нинішньої влади.    Щодо «низьких, як ніколи цін на продукти харчування» – боюся, що вас не зрозуміє більшість громадян України. Може виникнути враження, що ви з ними живете в різних країнах. У нинішньої влади було і є правильні крокі, зокрема, і в тому, що вона розпочала процес реформування різних сфер суспільного життя. Але, ми бачимо, що процес реформування йде дуже непросто. І одна з причин – проблема корупції, ситуація з якою суттєво не змінилася. Значні кроки вперед відбулися в контексті європейської інтеграції. Саме за часів нинішньої влади переговорний процес з ЄС інтенсифікувався, і була завершена робота над новою угодою з Євросоюзом. Але подальша доля цієї угоди під великим питанням у зв’язку з ув’язненням лідерів опозиції – Юлії Тимошенко і Юрія Луценка – та з критичною оцінкою європейськими політиками нашого «правосуддя». Ось такі контрасти. Це треба бачити і самій владі, і її прихильникам.    У опозиції обов’язково має бути шанс повернутися до влади. Якщо таких шансів не буде взагалі, це вже не буде демократія. Шанси перемогти на виборах повинні залежати від виборців, а не від когось ще.
запитання:
ХАРЬКОВЧАНИН
ХАРЬКОВЧАНИН
СПАСИБО ЗА ВЗВЕШЕННЫЕ И ПРАВИЛЬНЫЕ СУЖДЕНИЯ.СМОЖЕТ ЛИ ПЕРЕСТРОИТЬ СВОЮ ПОЛИТИКУ ПР ЧТОБЫ ВСЕ ТАКИ БЫТЬ БЛИЖЕ К ЛЮДЯМ В ПЛАНЕ ЗАЩИТЫ ИНТЕРЕСОВ ПЕРЕСИЧНЫХ ГРОМОДЯН
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
ПР пытается вернуть часть своих электоральных долгов, выполнить часть своих предыдущих предвыборных обещаний накануне парламентских выборов. Но об этом надо помнить и выполнять обещания надо не только перед выборами. Одна из главных проблем в деятельности ПР – это конфликт политических и бизнес-интересов. Многие люди в нынешней власти хотят как можно быстрее и больше заработать на этой власти, забывая при этом о «пересичных громадянах». Еще одна проблема – излишняя склонность к авторитарным методам, к достижению результата любой ценой. Это тоже может сработать против нынешней власти.    Что касается сути вашего вопроса – сможет ли перестроить свою политику ПР. Это зависит от вас, от избирателей ПР. Насколько вы донесете такой сигнал до руководства и депутатов Партии регионов.
запитання:
Scarlett
Scarlett
Коли вже ви визначитеся з ким ви ? Таке враження, що ваші погляди залежать від "барометра котрим вимірюють напрямок вітру" на Банкові.
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Я давно визначився – я сам із собою. Якщо я виступаю в ролі політичного експерта, я маю зберігати хоча б відносну нейтральність. Звичайно, у мене є свої погляди, цінності. Але я не збираюся їх підлаштовувати під партійні інтереси. Ці погляди не залежать від вітру на Банковій чи на Липській. Колись, коли вона була прем’єр-міністром, Юлія Тимошенко привітала мене з днем народження і сказала, що вона знає про мої критичні зауваження щодо її діяльності. Такі критичні зауваження у мене були не тільки до Тимошенко, але й до Ющенка, є вони і до Януковича. Я оцінюю не політиків, а їх вчинки, рішення та дії.
запитання:
vasyld
vasyld
Здрастуйте! Карл Ров в адміністрації Джорджа Буша никшом зробив світлину, коли той виглядав із вікна реактивного літака дивлячись на катастрофу, спричинену тропічним буревієм "Катріна" в 2005 році над Луїзіаною. Незабаром, ця історія стала одною із скандальних, що мало не спричинило поразку республіканців на наступних президентських перегонах в США. Чому Путін особисто дає вказівки на публіку із гелікоптера над місцем недавнього потопу на Кубані в Росії, і люди не бачать зверхню аморальність та маніакальну муніпалітивність    цього функціонера, що вражений добре відомою біблійською хворобою - жадобою влади. Дякую.
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Деякі російські колеги вважають, що нинішня ситуація на Кубані, зокрема, оцінка дій влади щодо подолання наслідків цього потопу, можуть спричинити падіння довіри до російської влади, посилення критичних оцінок її діяльності. Але в Росії специфічна політична культура: є попит на сильну, майже царистську владу. І тут вже питання в тому, наскільки цей «царь» відповідає настроям та інтересам суспільства. Такі царистські настрої більше притаманні російській глибинці, а ось середній клас у великих містах демонструє своє незадоволення сучасним «російським царатом», він все більше схиляється до моделі сучасної ліберальної демократії. Проте ці ліберальні настрої поки що в меншості в російському суспільстві. І суспільно-політичний конфлікт навколо того, куди і як має рухатися Росія, буде розвиватися далі.
запитання:
ПРОКТЕИН
ПРОКТЕИН
Господин Фесенко! Яwенюк почти всю свою карьеру был у влвсти.Разве он способен возглавить оппозицию?
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
За 20 лет независимости Украины у нас почти все лидеры оппозиции сначала были во власти. Именно так: не «при власти», а «во власти». Занимая различные позиции в системе государственного правления. Это способствовало росту их известности и популярности. И то, что они потом оказывались в оппозиции, это нормально для страны, которая пытается развиваться путем демократии. Не из власти приходят в оппозицию представители гражданских общественных движений, иногда это люди из бизнеса. Но пока особенность нашей политической культуры такова, что люди преимущественно готовы поддержать таких политиков, которые имеют опыт государственного управления. Для них это признак профессиональной состоятельности политиков. И дело не в том, был тот или иной политик при власти или нет, а в том, как он работал, как избиратели оценивают его работу.
запитання:
Степан12
Степан12
Пане Фесенко! Недавно по інтеру показали сюжет про бєспредел кримської міліції в Ялті.Міліціянти , вибирали багатіх а потім приходили до них додому , грабували та підкидували наркотик.Як ви думаєте, чому в Україні такий бєспредел правоохоронних органів!
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Я видел этот сюжет и думаю, что руководство МВД должно обязательно реагировать на такие критические ситуации. Нынешние проблемы в работе МВД появились не сегодня, но сейчас частота таких инцидентов начинает увеличиваться, и это очень настораживает. Если руководство МВД не остановит эту тенденцию, то это будет усиливать недоверие и к милиции, и к власти в целом. Причин такого беспредела достаточно много. Это и «карательные традиции» в работе органов правопорядка еще с советских времен. Это и особенности дикого капитализма, когда правоохранительные органы и их отдельные представители начинают зарабатывать себе на жизнь с помощью своих специфических функций. Это и низкий уровень контроля над деятельностью правоохранительных органов и т.д. Причин здесь, к сожалению, очень много.    К слову, это особенность не только Украины, но и большинства постсоветских стран. И это индикатор необходимости глубокого реформирования правоохранительной системы.
запитання:
полковник
полковник
Господин Фесенко! После смерти Джарты Крым в своем социально-экономическом развитии как бы остановился. При жизни Василия Георгиевича почти все крымские политики не очень лестно отзывались о нем.Но простые крымчане почувствовали в его лице государственного деятеля.Ему не все удалось сделать, но вектор развития Крыма он начертал.Жаль, что нынешнее руководство Крыма постепенно свертывает его курс.Ваше мнение по-поводу сегодняшнего развития Крыма?
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Я не специалист по Крыму, не берусь давать системных оценок нынешней ситуации в автономии. Но я знаком с теми настроениями, которые вы сформулировали в своем вопросе. Это критический сигнал для нынешнего руководства Крыма. С другой стороны надо понимать, что особенности лидерства, политического стиля того или иного руководителя очень сильно сказываются на системе государственного управления. У нынешнего руководства Крыма другой стиль, чем у Джарты. А кто эффективнее руководил Крымом – судить вам.
запитання:
Лида
Лида
Здравствуйте. Скажите, Янукович реально оценивает угрозы языкового закона или ему всё равно, и он согласен быть губернатором Малороссии? На кого рассчитан бред Ю. Мирошниченко, что "гарант" был не в курсе? Власть уже фактически отказалась от евроинтеграции или ещё нет? Спасибо.
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
На мой взгляд, языковой закон – это предвыборная технология, и отношение к нему, в том числе и у Президента, может измениться после выборов. Здесь как раз проявляется конфликт партийных и государственных интересов. Интересы Партии регионов в языковом вопросе будут доминировать перед выборами, а после выборов Президент постарается нейтрализовать ситуацию в языковой сфере. Два года пребывания Януковича на посту президента Украины показали, что он не хочет быть чьим-то губернатором – он хочет быть хозяином Украины, не завися при этом от Путина или еще от кого-то. И, как президент Украины, он, конечно, должен стремиться к определенному балансу интересов, в том числе в языковой сфере. после выборов закон Кивалова-Колесниченко может быть или доработан и скоректирован, а может быть и отменен решением Конституционного Суда.    Судьба евроинтеграции Украины будет решать в ходе и после парламентских выборов. И в значительной мере будет зависеть от решения вопроса с Тимошенко и Луценко.
запитання:
RayaOdessa
RayaOdessa
День добрий, пане Володимире. Мені подобається слухати Ваші думки, стосовно того чи іншого питання. Особливо подобається, що Ви не перериваєте співрозмовника. Дуже часто Ваша пауза та відповіді підкреслюють нікчемність висловленого опонентом. Успіхів у роботі. Тепер питання: - чи повинна влада, а надто регіональна, докладати зусиль для вивчення історичних подій на довіренній їй території? Не кажучи вже, що зобов"язана сама досконально знати історію регіону, у якому тимчасово очолює виконавчу, або законодавчу владу? Це я, наприклад, про нашого мера Костусева. Те, що він знає що Одеса город-герой, дозволило йому "приляпати" на 200-річний герб Одеси зірку. Я за те, щоб прийдешньому поколінню нагадувати про героїзм, зокрема моїх рідних, у 2-ий світовій. Але те чому 200 років чіпати?... Так можна чекати, що кожний наступний мер буде "удосконалювати" герб. Ваше відношення до таких дій тимчасово владуутримуючих? Праці кого з істориків, навіть контраверсійних, що писали історію України, Ви порекомендували б прочитати? Дякую за відповіді.    
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
На жаль, історія у нас також, як і мова, стала майданчиком боротьби політичних інтересів, а також зіткненням різних ідентичностей. В Одесі це проявляється особливо відчутно і достатньо гостро. До нашої історії, як загальнонаціональної, так і регіональної, так і до історії окремих міст, треба підходити дуже делікатно, намагатися бути об’єктивним, ні про що не забувати, але не використовувати історію для політичної боротьби і роз’єднання громадян України.
запитання:
pavel.kachura
pavel.kachura
Как уровень литературы зависит от литературной критики,так качество политики зависит от уровня политологии. Как Вы оцениваете профессиональный уровень украинской политологии и не используют ли партии её в своих целях. Проще говоря,насколько независима от бизнеса и власти она сегодня.
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
От партий больше зависят политтехнологи, а также политические аналитики, связанные с отдельными политическими силами. Когда мы говорим о политологии, то следует различать академическую науку, которая не имеет прямой связи с партийной политикой, но зато зависит от государственного финансирования, и так называемую медиа-политологию, то есть экспертные политологические оценки в масс-медиа. Ситуация в медиа-политологии достаточно противоречива. И во время выборов и различных политических кризисов политики, власть и бизнес пытаются влиять на медиа-политологию через инструменты финансирования. А далее все зависит от конкретных людей, работающих в этой сфере.
запитання:
Виктор
Виктор
Добрый день! у меня вопрос к вам. Стоит ли нам летом ожидать отставок министров. если да, то тогда и кого?
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Точечные кадровые решения могут быть. От этого никто не застрахован. Но, скорее всего, новая волна кадровых решений может состояться уже после выборов, а, может быть, даже и после новогодних праздников. Как раз год спустя после серьезной кадровой реорганизации Янукович и будет оценивать эффективность работы отдельных министров и других государственных руководителей.
запитання:
Viktor_kiev
Viktor_kiev
Здравствуйте Владимир. У меня вопрос к вам. Как вы думаете на становится ли у нас Украина как Россия ментовским государством. И еще один. Что вы посоветуете как политикам из опозиции что бы действительно победить на парламентских выборах. Потому как уж достали донецкие не дают нормльно работать развиваться мелкому и среднему бизнессу. Пишу так потому как знаю по каким правилам мне приходится работать.
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Украина и Россия как по форме, так и по сути – президентские республики. Стиль, особенности президентов очень сильно влияют на государственную политику, и в руках президентов сосредоточена основная полнота государственной власти. Но ваш вопрос, как и некоторые предыдущие, свидетельствует о проявлениях «ментовского беспредела». Видимо, и у нас, и в России в этом плане произошел серьезный перекос и требуется больший контроль сверху и большая активность снизу, чтобы противостоять этому беспределу и возвращать ситуацию в более-менее нормальное русло.    Что касается политиков от оппозиции, то здесь простыми короткими советами не отделаешься. Но если уж говорить в самом общем смысле, то надо быть ближе к народу. Кстати, это касается и власти. С мелким и средним бизнесом надо находить общий язык и не делать его своим врагом, иначе ситуация может стать опасной.
запитання:
Марк Аркадий Систерон
Марк Аркадий Систерон
г. Фесенко ! Нет сомнений,что вы,дражайший,большой поклонник латиницы,и "Пента" (Пять)-гон так созвучна вашим хозяевам из фашистонга ! На жизнь хватает ? И на судьбу (пока) не жалуетесь ? Вы будете платить налоги в бюджет мачехи-неньки,ну как в России ( в качестве агента фашистонга) ? Извиняюсь за лексику...накипело !
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Я не знаю, что такое «фашистонг». А название было выбрано, прежде всего, потому, что оно символично, звучно и хорошо запоминается. Это уже элемент маркетинга. В бюджет налоги я плачу, не волнуйтесь. Главное – чтобы в бюджет платили представители нашего крупного бизнеса, и чтобы поменьше из бюджета воровали наши политики и чиновники. Тогда и проблем с бюджетом будет меньше.
запитання:
kenrol
kenrol
Легко ли, что то прогнозировать и делать комментарии к нашими политиками?    Насколько откровенны Ваши суждения о чем то или есть границы за которые Вы ни в коем случае не перейдете    Вам можно доверять о чем вы пишите или только принимать как информацию    Спасибо    
відповідь:
Володимир Фесенко
Володимир Фесенко
Прогнозировать нашу политику очень тяжело, поскольку в ней большая доля иррациональных мотивов и действий. Приходится быть не только политологом, но и психоаналитиком. А иногда делать поправку и на некие мистические закономерности. Но в непредсказуемости нашей политики и в ее парадоксальности заключается и предмет моего профессионального интереса, и мои надежды на будущее. Все-таки при всех проблемах мы не стоим на месте, а раз развиваемся, значит, есть шанс на будущее.    В заключении хочу всем пожелать больше шансов на будущее.

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти