Член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, народний депутат України
запитання:
HURI
Шановний Сергію, Чи не уважаєте, що політики-демократи (сьогоднішня опозиція) прогавили можливості ближчої співпраці з культурною елітою та гуманітарною інтелігенцією, які могли були вплинути на результати останніх президентських виборів? Може збираєтесь посприяти зближенню гуманітаріїв і політичних еліт в майбутньому?
відповідь:
Сергій Терьохін
Буду. Збираємося. Дякую за запитання і інтелегентність дописувачів.
запитання:
oleg
Доброго дня Сергій скажіть коли нарешті бардак в країні закінчиться хто підіме народ щоб знищити це свавілля у нас так багато лідерів і ніхто змін не хоче
відповідь:
Сергій Терьохін
Перша справа – провести чесні вибори. Якщо цього не буде, тоді прийдеться звертатися до правил прямого народовладдя.
запитання:
укр
Коли ж нарешті російська мова стане в Україні другою державною,а Україна увійде до ЄЕП?
відповідь:
Сергій Терьохін
Коли рак на горі свисне...:)))
запитання:
dnepr__
Сергей Анатольевич, здравствуйте... Несколько вопросов к вам... 1. Драки под куполом ВР - это что, свидетельство кризиса украинского парламентаризма, низкого уровня культуры депутатов, неотъемлемая часть политических игр или что-то другое? 2. Как вы оцениваете свои шансы на парламентских выборах? Кому прогнозируете победу - власти или оппозиции?
відповідь:
Сергій Терьохін
1. Є в нас такий закон «Регламент Верховної Ради». Теоретично за його порушення депутатів мають карати як адмінстративно, так і кримінально. Однак він брутально не виконується. Згадайте тільки, як приймалися Харківські угоди або закон про мови. Якби хоч один раз Литвина викликали в прокуратуру щодо перевищення ним службових повноважень, то, може, й парламентська дисципліна відродилася б. А так, коли закон не діє, діють правила вулиці: хто сильніший – той правий. 2. На друге питання відповім, що Ви приречені перемогти разом із нами.
запитання:
Loui
Як Ви ставитеся до ініціативи Седвєдєва введення єдиної валюти в рамках Євразійського економічного союзу?
відповідь:
Сергій Терьохін
Так само серйозно, як і до його ініціатив про скасування астрономічного часу на території РФ та перейменування «міліції» в «поліцію». Здається, що нічим більш цікавим пан Медвєдєв не відзначився.
запитання:
Loui
Хто найбільше заробить на Євро? Що насправді від нього отримає країна та звичайні українці?
відповідь:
Сергій Терьохін
Місяць тому в Берліні під егідою Світового економічного форуму відбулася конференція про економічні та політичні стосунки України та ЄС. Я виступав в економічному блоці і в дебатах отримав несподіване питання від представника Єврокомісії, як я особисто оцінюю загальні бюджетні витрати України, пов’язані з підготовкою до Євро-2012 у розмірі 140 мільярдів гривень. Тоді я щиро здивувався, оскільки за офіційними даними уряду Азарова витрачено було лише трохи більше 40 мільярдів гривень. Прийдемо до влади – обов’язково розберемося, куди поділися решта 100.
запитання:
Loui
Азаров угледів прискорення темпів євроінтеграції України. А Ви їх помічаєте?))
відповідь:
Сергій Терьохін
:)))))
запитання:
Пантелей
Кредитні спілки України створювалися задля підтримки збіднілих верств населення у світі, згідно Резолюцій Генасамблей ООН, і прекрасно розвиваються. І лише в Україні кошти цих 1,5 млн. людей похилого віку повністю пограбовані, завдяки корупціїї ДФП. усі є офіційними потерпілими по кримінальних справах, за що відповідає держава. Чи збирається Ваша політична сила жорстко ініціювати зобов"язати державу повернути людям кошти? Чи Ви там усі плюєте на ООН та збіднілі верстви?
відповідь:
Сергій Терьохін
Цікаве питання. Ще в 2008 році я подав проект закону про поширення Фонду гарантування вкладів громадян на вкладників кредитних спілок, а також про посилення пруденційних вимог до їх діяльності. На жаль, сьогоднішня більшість закон відкинула. Він є у переліку законів, які додаються до нашої передвиборчої програми.
запитання:
mivlast
Несмотря на наличие в своих рядах заметного количества людей с моральными комплексами, оппозиция в свое последнее пришествие показала свою недееспособность как власть. И неуважение к своему электорату, предпочтя междуусобицы. Вы полагаете, что-то изменилось в лучшую сторону?
відповідь:
Сергій Терьохін
Зробили КОД, домовилися про спільні списки, відкрито не кусаємося. Сподіваюся, на краще.
запитання:
Ikino
Сергей Анатольевич! Не буду говорить что являюсь вашим ярым поклонником но все -же вы вызываете несколько больше доверия чем основная масса наших продажных политиков...Очень бы хотелось узнать Ваше мнение (и даже- если хотите -аналитику) о Ющенко.Только если можно без расшаркиваний,честно.Поверхностные суждения надоели и не дают ответов на многие вопросы,которые остаются открытыми до сих пор....
відповідь:
Сергій Терьохін
Дякую за комплімент крізь зуби. Так сталося, що з Ющенком я «на ти» з початку 90-х, коли нас познайомив покійний Вадим Гетьман. У нас не було коротких стосунків, але на фоні інших чиновників, успадкованих від радянської бюрократії, його думки виглядали доволі симпатично. Перше внутрішнє напруження до цього персонажу в мене виникло в день його виступу на Майдані після інавгурації. Занадто нескромно він виглядав. Наприкінці моєї 9-місячної роботи з ним у 2005 році стало зрозуміло, що психотип Ющенка подібний психотипу голови маленького колгоспу, який мріє стати головою райкому партії. Самозакоханість і пихатість завадили Ющенкові позитивно увійти в історію України. І, взагалі, я не знаю, яка людина гірше: яка вкрала Межигір’я і, як клептоман, продовжує красти суспільну власність, або яка вкрала надію на майбутнє.
запитання:
kashasa
В недавнем, нашумевшем деле артековских педофилов (почему-то это дело спустили на тормозах.Наверное оппозиция ловко выторговала за что-то умалчивание этого вопроса)часто фигурирует ваша фамилия - Терехин. Причем, фигурирует в, довольно конкретных, обвинениях, связанных с вашей нетрадиционной сексуальной ориентацией. Ведь, дыма без огня не бывает. Отчего именно оппозиция насчитывает в своих рядах много членов, причисленных к разряду ***астов и педофилов.И фамилия Терехин далеко не в последних строчках этого списка.
відповідь:
Сергій Терьохін
Нарешті дочекався Вашого питання. На жаль, при сьогоднішніх мерзотниках у владі буває і дим без вогню. Якби б його не було, то я б принаймні давно б перебував у стані «тушок» або десь за кордоном. Проблема в тому, що міліція і прокуратура нашої країни нічим не відрізняються від дівчат за викликом. За останній рік я направив більше десятка запитів з проханням пояснити, що робиться з цією справою, чому вона або не надсилається до суду, або не закривається. Отримував стандартні відповіді: «Йдуть процесуальні дії». Я особисто останній раз викликався на бесіду восени 2010 року. Тому хлопці просто не знають, як виходити з ситуації, бо правильно впевнені, що у разі закриття справи я особисто не зупинюся до моменту, коли хтось з наклепників не сяде до в’язниці. Іноді люди питають: «Чого ти не подаєш до суду для захисту своєї честі?» Якби ці люди були юристами, вони б зрозуміли, що подати до суду я можу лише на цих бідних дітей, які, на мою думку, постраждали найбільше з всієї цієї брудної історії (бо інші дорослі мерзотники посилалися нібито на їхні свідчення). Робити цього не буду.
запитання:
Сигизмунд
Как Вы относитесь к идее федерализации Украины? Как Вы относитесь к введению системы подсчета голосов на выборах президента по типу как в США - 1область- 1 или 2 очка за победившего в области кандидата. Мне кажется, что кое- кто не сможет все время навязывать всему обществу " своего парня".
відповідь:
Сергій Терьохін
Ви не знайдете жодного прикладу, коли федеративна країна створювалася шляхом поділу унітарної. Навпаки, всі федерації виникали при мирному поєднанні суверенних країн. Є винятком лише дві країни – Російська Федерація і Федеративні Штати Мексики. Але це є виняток. Крім того, мені не подобається виборча система США. Пам’ятаєте парадокс, коли Альберт Гор програв Бушу-молодшому, незважаючи на те, що отримав більшість голосів виборців. Виникає алюзія з відомим «ефектом метелика», за яким зміна будь-якої незначної події у минулому може призвести до катастрофічних наслідків у майбутньому. Мабуть, Ви читали розповідь Бредберрі «Звук буревію» (Sound of Thunder), коли ненавмисно розчавлений метелик при подорожі у минуле призводить до шалених змін у майбутньому. Хто знає, якби в США існувала пряма виборча система, може, й не сталася б трагедія 11 вересня, і не було б трьох великих війн? Тому головне – це дотримання принципу свободи вибору, а не виборча система.
запитання:
Anakonda
Как Вы оцениваете состояние государственных банков, имею ввиду - основные ощадбанк и укрэксимбанк. Ваши прогнозы относительно стабильности гривны?
відповідь:
Сергій Терьохін
В мене немає доступу до інформації Департаменту банківського контролю НБУ, але майбутнє Ощадбанку і Укрексимбанку мене непокоїть, оскільки минулими роками вони занадто зухвало залучаються урядами до виконання фінансових забаганок окремих олігархічних груп.
запитання:
dino78
Чому не вступите в "Батьківщину"(партію)?Чи підтримуєте зв"язок(спілкуєтесь) з Віктором Пінзеником?
відповідь:
Сергій Терьохін
Після того, як з БЮТ масово побігли «тушки», я вирішив у знак протесту вступити до «Батьківщини», що з великим задоволенням і зробив у січні 2011 року. З Віктором Пизеником, на жаль, останнім часом ми зустрічаємося лише на шпальтах газет.
запитання:
ПІШОХІД
Помню ,як з Вашої подачі піднімали акцизи на сігарєти автомобілі ,вироблення документів на будинки.КОЛИ буде б.у. користований автомобіль з Європи коштувати в Україні так сам як в Європі ?Можливо краще західній Україні від.єднатися від Києва і зразу автомобілі подешевшають ?
відповідь:
Сергій Терьохін
Мабуть, Ви є цнотливою дівчиною, бо пам’ять у Вас коротка. Жодного разу я не виступав за підняття акцизів. Навпаки, я є прихильником британської моделі акцизного оподаткування, за якою специфічна частина акцизу має лише індексуватися на офіційний рівень інфляції. Автомобіль, який був у використанні, з Європи коштуватиме так само в Україні, коли Україна стане членом ЄС.
запитання:
лімпопо
МВФ прогнозує, що наприкінці року в Україні суттєво прискоряться темпи інфляції... Ви погоджуєтеся з цим прогнозом? Наскільки суттєво можуть стрибнути ціни? Коли це може відбутися? І наскільки це буде пов"язано із політичним фактором (до виборів владі вдасться цього уникнути)?
відповідь:
Сергій Терьохін
Мені здається, я частково відповів раніше.
запитання:
login
Что будет с курсов гривны, доллара, евро? Вы могли бы дать прогноз на этот год? Благодарю за ответы.
відповідь:
Сергій Терьохін
Курсова поведінка гривні залежить від двох факторів: зовнішнього та внутрішнього. Розглянемо зовнішній фактор. Є одне правило, що коли нафта дешевшає, тоді долар зростає. Зараз нафта дешевшає, тому навіть за дотримання макроекономічної культури в Україні гривня апріорі повинна падати відносно до долара. У зв’язку з перемогою «лівих» на виборах у французький парламент і єврооптимістів – у грецький євро теж приречено укріплюватися по відношенню до інших валют. Себто гривня приречена на падіння по відношенню до євро. А зважаючи на мою попередню відповідь щодо вірогідності дефолту, я очікую різку девальвацію гривні або негайно після жовтневих виборів, або в перших місяцях наступного року, які є піковими для виплати зовнішніх боргів.
запитання:
login
Возможно ли переформирование еврозоны и выход из нее Греции, как об этом периодически говорят эксерты и политики?
відповідь:
Сергій Терьохін
Сьогодні ранком стало відомо про перемогу в парламентських виборах Греції альянсу «Нових демократів», тож ризик виходу Греції з єврозони значно знизився, але подивимося на конкретні кроки нового грецького уряду, який має бути сформований протягом місяця.
запитання:
login
Господин Терехин, здравствуйте. Скажите, угрожает ли, по вашим оценкам, дефолт Украине? Если да - когда? И есть на сегодняшний день возможность избежать его?
відповідь:
Сергій Терьохін
Якщо мова йде про технічний дефолт за суверенними зобов’язаннями України, то є загроза. Дивіться, у серпні минулого року валютні резерви України складали 38 мільярдів доларів. Зараз їх залишилося менше 31 мільярда. Яка ліквідність того, що залишилося – знає тільки пан Арбузов. Є побоювання, що в «кеші» не більше двох третин. Тепер дивіться, боргові зобов’язання складають близько 130 мільярдів доларів, з яких на наступних 12 місяців приходиться 58 мільярдів доларів. Пікові виплати припадають на початок наступного року, а фінансовий рахунок платіжного балансу залишається від’ємним. Тобто без додаткових позик, не менших ніж на 20 мільярдів доларів, примара дефолту може стати реальністю. Я не впевнений, що кредитори зненацька відродять довіру до цієї влади.
запитання:
konnn
По вашему мнению, когда освободят Тимошенко? Или ей придется отбыть весь срок?
відповідь:
Сергій Терьохін
Це питання не до мене, а, радше, до влади. Я вже казав, що не є психіатром. Але нагадую, що Бастилія теж здавался побудованою на віки.
запитання:
shahmatist09
Чому жодна(!) влада не зменшила собі зарплату до рівня мінімальної.не відмовилась від приватизації державних квартир і дач.та автомобілів,пільг?
відповідь:
Сергій Терьохін
Одне з відомих визначень шизофренії полягає в тому, що людина робить абсолютно правильні та логічні висновки, базуючись на першому невірному посилі. Ваш посил у тому, що влада апріорі складається з мільйонерів, тому й платити їй не треба. Є й інше невірне твердження, що, мовляв, заплатимо чиновникам великі зарплати, то вони і красти не схочуть. Правда в тому, що владу треба оберігати від мільойнерів з одного боку, але з іншого – не робити чиновників жебраками. Бо і в першому, і в другому випадку це призведе до корупції. На мою думку, чиновник має отримувати зарплату і соціальні пакети на рівні корпоративного менеджера з подібним обсягом повноважень.
запитання:
ТарасГШ
Чи визнаєте ви наступні фатальні помилки Тимошенко: 1. Було розірвано газову угоду з Росією про постачання газу до 2010 року за ціною 50 доларів США за 1000 кубів. 2. Було укладено кабальну газову угоду з Росією, відповідно до якої Ми купляємо газ за завищеними цінами, а транзит забезпечуємо за копійки. 3. Через газову війну Украъни з Росією, ЄС і Росія (спільними діями!!!) виключають Україну із країн – транзитерів Російського газу до ЄС. 4. Було проглянуто настання світової кризи. Люди, банки і підприємства набралися доларових кредитів (через його штучне знецінення у літку 2008 року), через що держава опинилася у вересні 2008 року на грані дефолту. Це призвело до знецінення гривни в 2 рази, банкрутств підприємств, банків, людей… Зараз, коли проект БЮТ – провалився, її члени розглядаються суспільством як крадії, вбивці, тушки, дорожні мажори, педофіли, члени секти, що працюють на авторитарну господиню тощо, де ви бачите своє політичне майбутнє? Чи будете Ви і далі працювати на БЮТ, чи віддані ви і сьогодні Тимошенко?
відповідь:
Сергій Терьохін
Зазвичай, я не відповідаю на хамськи питання. Але тільки заради любові до «Главреду» проведу короткий лік-неп. 1, 2, 3. Газова історія в стилі короткого курсу КПРС. Одне з перших розпоряджень Ющенка було про те, що керування газовою сферою забирається від уряду та передається під егіду Радбезу. Нагадую, що керував ним тоді нинішній міністр економіки. Уряд Тимошенко сім разів викликав тодішнього голову «Нафтогазу» пана Івченка з проханням доповісти про реальний кошторис НАКу та хід переговорів із Російською Федерацією. На жаль, такого не сталося. За директивами пана Ющенка 29 березня 2005 року НАК виступив із пропозицією розірвати зв’язок між цінами на газ та платою за транзит. У відповідь 6 липня «Газпром» погодився, але запропонував підняти ціну газу з 50 доларів до 170 доларів. Уряд Тимошенко категорично відкинув таке, наполягаючи на продовженні контракту про 50 доларів. Тоді виник перший відкритий конфлікт між Ющенком та урядом Тимошенко, який з початку вересня було відправлено у відставку. Приходить Єхануров, але питання не вирішується. З 1 січня 2006 року Росія припиняє поставки газу, а в ніч на 4 січня Єхануров погоджує нову угоду, по якій виникає посередник «РосУкрЕнерго», а ціна на газ встановлюється у 95 доларів. У 2008 році виникає новий конфлікт, у зв’язку з тим, що другий уряд Тимошенко виключає бандитське «РосУкрЕнерго» з посередництва між Росією і Україною. 7 січня Росія припиняє поставки, у тому числі в Європу. У цій критичній ситуації Тимошенко приймає рішення про забезпечення європейських споживачів за рахунок газу українських сховищ та включає реверс для українських. За технологічними причинами так не могло бути довго, і 19 січня укладаються газові угоди, власне за які Тимошенко сидить у в’язниці. У результаті таких угод посередників усунено і відтворено безперебійне забезпечення Європи. Між іншим, після такого рішення різко пришвидшилися переговори про асоціацію. І нарешті 21 квітня 2011 року Янукович укладає Харківські угоди про зниження цін на газ на 30% за продовження оренди ЧФ РФ на 25 років. Отже, самі зробіть висновок, хто розірвав угоду про 50 доларів. Ви написали, що «ми купляємо газ за завищеними цінами». Питання: а хто це – «ми»? Якщо йдеться про простих громадян, то вони повністю забезпечуються газом власного видобутку. Напевне, «ми» – це пан Фірташ, який зацікавлений у дешевому газі, бо володіє шістьма з десяти найбільших хімічних виробництв України, або інші інвестори Януковича, які монополізували металургійний ринок. 4. Дозвольте нагадати, що рішення про можливість видачі доларових кредитів було прийнято Національним банком України в 2004 році за підписом пана Тігіпка. Тоді ми попереджали, що це не тільки суперечить 199 ст. Конституції, але й призведе до перекладання курсових ризиків на просту людину. На жаль, банківське лоббі було сильнішим, і жодні наступні наші потуги компенсувати курсові втрати позичальників провалилися в парламенті, де більшість належала сьогоднішньому президентові. Тому вчіть матчастину. І на останок на питання «Чи будете Ви і далі працювати на БЮТ, чи віддані ви і сьогодні Тимошенко?» моя відповідь така: я і далі буду працювати на БЮТ, і відданим Тимошенко.
запитання:
RayaOdessa
День добрий. Вважаю Вас одним з мислячих економістів в Україні. Мої питання полягають у наступному: 1. Існує величезний ринок потенційних дрібних акціонерів, кошти яких можна використати для зміни структури і технологічного оновлення капіталу.. Принаймні кожен українець може ним бути . Для розвитку цього ринку потрібна дрібничка - закон про захист міноритарщиків та роз"яснювальна робота як ним користуватися. Що пропонує опозиція на захист міноритарних акціонерів? 2.Який реальній механізм, на Ваш погляд, оподатковування багатства - через прогресивну шкалу на доходи, чи через обкладання податком об"ектів оподаткування? Якщо через об"екти оподаткування, то чи кількість податківців, адмініструючих цей податок не "з"їсть" усю суму податку? Дякую за відповіді. Успіхів опозиції.
відповідь:
Сергій Терьохін
1. Ще в 2005 році за проханням Тимошенко я підготував проект закону «Про захист інтересів міноритарних акціонерів». В ньому йшлося не тільки про обов’язок мажоритарників розподілити частину отриманого доходу, але й про особливі права мінорітаріїв при визначенні знакових економічних питань, наприклад, при укладенні великих договорів, які впливають на ліквідність компанії і в кінці історії – на розмір дивіденду. На жаль, цей проект залишився нереалізованим, оскільки наступна влада сповідувала абсолютно інші нітереси. 2. Проект Азаров про оподаткування розкоші розраховано на економічних ідіотів, оскільки треба оподатковувати не хутрові шапки або крокодилячі туфлі, а доходи, за які такі улюблені для Януковича предмети, були куплені. Мною підготовлено альтернативний проект, який запобігає різкому розшаруванню українців за доходами на етапі їх отримання, а не витрачання. На жаль, формат чату не дозволяє більшої деталізації. Слідкуйте за сайтом Верховної Ради.
запитання:
Argus
Сергей! На Ваш взгляд, в чем истинная цель Януковича? Он испортил отношения со всеми, он ставит под угрозу даже крупный бизнес, который первым пострадает в случае санкций. Он блокирует кредиты МВФ, отпугивает инвесторов. К чему все эти сеансы саморазоблачения, как на сеансе у Воланда? Внешне все указывает на неадекватность. Но так ли это? Что-то ведь мотивирует его к развороту на 180 градусов от Европы, например. Есть какая-то тайная цель, которую не обнаружили даже наши известные политаналитики. Но я не верю, что хитрый и коварный человек, пришедший к власти сложным путем и подмявший под себя крупнейшую страну в Европе, окажется законченным имбецилом, зацикленным на ненависти к Тимошенко. Что-то есть в этом очень хитрое.
відповідь:
Сергій Терьохін
Одним із моїх улюблених філософів є Торо (Thoro), який колись сказав: «Щоб досягти істини, треба спрощувати». Тому не шукайте всесвітньої змови – попросту Янукович людина більш, ніж очевидна. І, взагалі, з таким питанням краще звертайтеся не до економістів, а до психіатрів.