Європейський Союз розглядає пропозицію про створення дочірньої компанії підсанкційного банку країни-агресорки Росії "Россельхозбанку". Таким чином вони хочуть відновити його зв'язок із глобальною фінансовою мережею в якості поступки Москві з метою зберегти "зернову угоду".
Минулого тижня Росія заявила, що не бачить причин продовжувати "зернову угоду" після 17 липня, звинувативши Захід в "обурливих" діях щодо угоди, про це повідомила в понеділок газета Financial Times.
На переговорах за посередництва ООН Росія запропонувала план, який дозволить дочці "Россельхозбанку" здійснювати платежі, пов'язані з експортом зерна, пише видання, посилаючись на джерела.
Новому банківському підрозділу буде дозволено використовувати глобальну фінансову систему SWIFT, яка була закрита для найбільших російських банків після вторгнення в Україну в минулому році.
Окрім відновлення доступу до SWIFT, Росія також хоче відновити постачання сільськогосподарської техніки та запчастин до неї, а також зняти обмеження на страхування та перестрахування.
Санкції проти Росії
Нагадаємо, що Росія потрапила під потужні санкції ЄС. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн привітала політичну угоду щодо 11-го пакету санкцій проти РФ.
Зеленський запровадив потужні санкції проти Росії на 50 років. РНБО, СБУ і Кабмін доручили моніторити ефективність персональних санкцій, а МЗС - проінформувати компетентні органи ЄС і США.
Зеленський підписав ще один указ РНБО Під обмеження потрапили 200 російських компаній. В тому числі, державна корпорація з атомної енергії "Росатом" та її філії.
Більше важливих новин:
- Угорщина блокує ембарго ЄС на нафту з Росії і відключення Ощадбанку від SWIFT - Bloomberg
- Чотири банки РФ, які працюють на війну проти України, не відключені від SWIFT - StateWatch
- У Путіна зібралися відмовитися від SWIFT і шукають "допомоги" у Китаю та Туреччини
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред