Війну за Нагірний Карабах між Вірменією та Азербайджаном не вдасться зупинити без втручання будь-якої країни, в тому числі Росії. Єдиним виходом з конфлікту зараз буде включення Вірменії та Азербайджану до більшої держави, де територіальний поділ між країнами буде номінальним, заявив військовий оглядач, полковник у відставці Дмитро Литовкін.
Про це Литовкін розповів у коментарі URA.RU.
"Проблема Нагірного Карабаху вирішується тільки одним шляхом - якщо Вірменія і Азербайджан увійдуть до складу великого утворення типу Османської імперії, Перської імперії або Російської імперії. У такому разі межі між областями і республіками стають суто номінальними. Як, наприклад, між регіонами Росії: ніби як на карті кордону є, але насправді, крім як стовпа про те, що ви в'їжджаєте до іншої області, нічого немає. В іншому разі цей конфлікт буде невирішуваний загалом", - переконаний Литовкін.
На думку експерта, якщо в цьому разі одна зі сторін зупиниться і програє, то у відповідь вона знову почне військові дії, щоб повернути собі загублену територію.
Крім того, Литовкін зазначив, що не змінить ситуацію і втручання інших країн у конфлікт.
"Тому Росія не буде втручатися в ситуацію. Принаймні, до тих пір, поки не буде офіційно підтверджено наявність іноземних військових на території Нагірного Карабаху", - уточнив співрозмовник агентства.
Перемир'я у Карабасі – про що йшлося раніше:
- Нове перемир'я в Нагірному Карабасі набуло чинності опівночі 18 жовтня (23.00 за київським часом 17 жовтня) – про нього сторони домовилися напередодні. Але і воно було порушене. Спочатку про порушення режиму припинення вогню заявило МО Вірменії, під ранок зі звинуваченнями на адресу супротивника виступило МО Азербайджану.
- У ніч проти 10 жовтня Вірменія і Азербайджан домовилися про перемир'я в Нагірному Карабасі і погодилися почати обмін полоненими і вбитими після вступу в силу режиму припинення вогню. Воно почалося о 12 годині дня.
- Уже заа10 хвилин режим припинення вогню в Нагірному Карабасі був порушений. Про обстріли повідомило і Міноборони Вірменії, і Міноборони Азербайджану.
Конфлікт в Нагірному Карабасі - що важливо знати:
Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.
У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.
Держави підписали Бішкекський протокол про перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.
Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується й офіційний Київ.
27 вересня збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану знову почалися запеклі бої.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред