Війна за Нагірний Карабах триває. У неділю, 11 жовтня, президент республіки Араїк Арутюнян заявив, що режим припинення вогню в Карабасі "повноцінно не відбувся". Він також зазначив, що Нагірно-Карабаська Республіка може звернутися до Вірменії з проханням щодо визнання своєї незалежності.
Про це повідомляє РИА Новости в Telegram.
"Якщо протягом одного-двох днів ми не відчуємо з боку Азербайджану готовності вирішити карабаський конфлікт мирним шляхом, то я звернуся до Вірменії з проханням про визнання незалежності Республіки Арцах", - сказав президент Нагірного Карабаху.
Крім того, Арутюнян зазначив, що звернеться з таким же проханням і до міжнародної спільноти.
Війна за Нагірний Карабах – про що йшлося раніше:
- У ніч проти неділі, 11 жовтня, в азербайджанському місті Гянджа ракета потрапила в житлову будівлю. Загинули 5 людей, ще 28 отримали поранення. Як заявили в Міноборони Азербайджану, обстріл вели з території Вірменії. Вірменія цю інформацію спростувала.
- 10 жовтня режим припинення вогню в Нагірному Карабасі був порушений. Про обстріли повідомило і Міноборони Вірменії, і Міноборони Азербайджану.
- У ніч проти 10 жовтня Вірменія і Азербайджан домовилися про перемир'я у Нагірному Карабасі і погодилися почати обмін полоненими і вбитими після вступу в силу режиму припинення вогню.
Конфлікт в Нагірному Карабасі - що важливо знати:
Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.
У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.
Держави підписали Бішкекський протокол про перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.
Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується й офіційний Київ.
Уранці в неділю, 27 вересня, збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану знову почалися запеклі бої.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред