Опозиція під час масових протестів у Білорусі не буде силовими методами протистояти режиму Лукашенка, тому що в цьому випадку існує ризик програти. Фактично, опозиційні сили сконцентрують увагу на тактиці вимотування противника і економічній кризі в країні, які допоможуть домогтися відходу чинного президента.
Про це заявив глава білоруського руху За свободу Юрій Губаревич в ефірі телеканалу Україна 24.
За його словами, у білорусів є чітка і консолідована позиція - Лукашенко повинен піти. До силового сценарію розвитку подій він готовий, тому тут перевага не на боці опозиції.
"Як показали перші дні після президентських виборів, він готовий просто вбивати, калічити, ґвалтувати громадян Білорусі силами своїх спецслужб. Силове протистояння було б для нього найпростішим вирішенням проблеми", - зазначив Губаревич.читайте також"Лукашенко піде - але є нюанс": що чекає на Білорусь після бунту - експерт
Активіст стверджує, що опозиція намагається чинити психологічний тиск на режим Лукашенка – і це поступово призводить до успіху: сусідні країни відмовляються від співпраці з Білоруссю (крім Росії), що вплине на економіку країни і спровокує колосальну економічну кризу.
"Вона (криза, - ред.) призведе до виходу на вулиці додаткових верств суспільства, які сьогодні ще не настільки зацікавлені в політичному порядку, але, безумовно, не зможуть обійти економічний, коли не стане того, що є", - підкреслив Губаревич.читайте також200 тисяч протестувальників: у Білорусі пройшов наймасовіший в історії марш
- Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі пройшли вибори президента країни. Центрвиборчком оголосив перемогу Олександра Лукашенка з результатом 80,10% голосів.
- Опозиція не визнала результатів голосування - десятки і сотні тисяч людей кожні вихідні влаштовують масові протести з вимогою відставки Лукашенка і проведення нових президентських виборів.
- Тим часом стало відомо, що на тлі протестних настроїв білоруси за останні місяці зняли зі своїх банківських рахунків близько 1 мільярда доларів США. Такі дії завдадуть серйозної шкоди білоруській економіці.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред