Громадянам Росії, які хочуть отримати короткострокову візу для в'їзду до Євросоюзу, потрібно буде більше платити і проходити через додаткову бюрократію, пише видання Bloomberg.
Таке рішення прийняли в якості компромісу для пом'якшення розбіжностей країн-членів Євросоюзу.
Уряд Чехії запропонує повністю призупинити дію угод про спрощення візового режиму з Росією і Білоруссю на зустрічі міністрів закордонних справ у Празі наступного тижня.
Це дозволить росіянам і білорусам як і раніше подавати заявки на короткостроковий в'їзд, однак збільшить час обробки віз і підвищить витрати з 35 євро до 80 євро.
"Отримання європейської туристичної візи - це привілей, а не право людини", - заявила журналістам у Таллінні прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас.
Вона підкреслила, що заборона в першу чергу торкнеться російської "еліти", яка подорожує з Москви і Санкт-Петербурга.
"Це люди, які мають більший вплив на правлячий режим", - пояснила Каллас.
Заборона видачі віз росіянам
Відзначимо, що в Польщі підтримують подальше введення санкції проти держави-окупанта і працюють над тим, щоб розробити механізм, що дозволяє припинити видачу віз росіянам.
Заступник Міністра закордонних справ Польщі Петро Вавжик підкреслив, що в Європейському Союзі є великі країни, які виступають проти того, щоб росіянам перестали видавати візи. Зокрема, це-Німеччина, Франція та Нідерланди.
Вавжик підкреслив, що тому Польща самостійно працює над тим, щоб обмежити видачу шенгенських віз росіянам.
Нагадаємо, раніше в інтерв'ю The Washington Post президент Володимир Зеленський закликав Захід заборонити в'їзд всім російським мандрівникам. Президент висловив думку, що санкції, які вже накладені на Росію, є "слабкими" порівняно із закриттям кордонів для російських громадян на один рік і повним ембарго на купівлю російських енергоносіїв.
Читайте також:
- "Путіністка" Успенська, яка проводить багато часу США, підтримала скасування віз для росіян
- Шольц оскандалився заявою про заборону видачі віз росіянам
- Чи давати візи росіянам: українська журналістка в Парижі показала, чому не потрібно
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред