
Ключові тези:
- У Путіна немає великої мотивації радикально змінювати своє оточення
- Економічний блок уряду РФ зараз перебуває в повному імунітеті
- Путін навряд чи покарає та замінить Герасимова
У військовому блоці країни-агресора Росії постійно відбуваються якісь перестановки. Але вони тільки переконують диктатора Володимира Путіна в тому, що будь-які заміни — це заміна шила на мило. Про це в інтерв'ю Главреду розповів російський опозиційний політик, екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов.
За його словами, у Путіна немає великої мотивації щось радикально змінювати, бо він не бачить жодного прогресу.
"Так, Герасимов виглядає досить "дерев'яним", роздратування до нього багато. Він постійно видає бажане за дійсне в доповідях. Але, на мою думку, Путін ставиться до цього, як до рибальських історій: в цьому жанрі, мовляв, прийнято трохи прикрашати. І хоча у нього вже було чимало причин покарати Герасимова за дезінформацію, він цього ніколи не робив. Тому не факт, що він раптом зробить це зараз", - наголосив він.
Водночас, Пономарьов додав, що в економічному блоці — зворотна ситуація. На його думку, Путін боїться щось чіпати там.
"Він (Путін, - ред.) ставиться до цих людей як до "заклинателів змій", які утримують на плаву і рятують його економіку. Одна справа — піар навколо їхньої діяльності, інша — реальні кадрові перестановки. Багато людей вже два роки поспіль "клюють" Набіулліну, але Путін її не чіпає саме тому, що розуміє: вона утримує стабільність валюти. А критика навіть вигідна — нехай краще критикують Набіулліну, ніж критикують Путіна. Тому ніяких рішень він не приймає", - каже екс-депутат Держдуми РФ.
Він також вважає, що весь економічний блок уряду РФ зараз перебуває в повному імунітеті.
"Коли вони впораються із завданням стабілізації ситуації і їхня важливість знизиться, тоді, можливо, когось Путін і замінить", - підсумував Пономарьов.
Повідомленні про відставку Лаврова
В CNN повідомляли, що відсутність глави російського МЗС Сергія Лаврова на останньому засіданні Ради безпеки РФ спричинила справжній інформаційний вибух та чутки про його відставку.
Інтригу додав і той факт, що Лавров не очолить делегацію Росії на саміті G20 у Йоганнесбурзі. Замість нього Путін доручив представляти країну своєму раднику, заступнику керівника Адміністрації президента Максиму Орєшкіну.
Водночас, прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков поспішив запевнити, що усі заяви про можливу відставку Лаврова є "неправдивими".
Кадрові перестановки в Росії - що відомо
Як повідомляв Главред, Путін не поспішає змінювати Лаврова через свій консерватизм і небажання ускладнювати кадрові перестановки, адже заміна міністра закордонних справ потребує продуманого плану та створює ланцюгову проблему для інших ключових посад.
Також відомо, що у російських політичних кулуарах дедалі активніше говорять про можливе звільнення Герасимова, якого все частіше називають винним у відсутності обіцяних результатів на фронті.
Крім того, давній союзник Володимира Путіна та єдиний представник адміністрації Кремля, який виступив проти повномасштабної війни з Україною, Дмитро Козак подав заяву про звільнення з посади заступника голови адміністрації президента за власним бажанням.
Читайте також:
- Що може змусити Путіна зупинити війну: Сибіга назвав ключові фактори
- "Цього Путін боїться найбільше": експерт назвав ідеальний сценарій завершення війни
- Що станеться в разі втрати Покровська: названо головну мету Путіна
Про персону: Ілля Пономарьов
Ілля Пономарьов – російський опозиційний політичний діяч, підприємець у галузі високих технологій. Депутат Державної думи Росії 5-го і 6-го скликань (повноваження припинені достроково). Має громадянство України, розмовляє українською мовою. У серпні 2014 року був змушений залишити Росію, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред