Німеччина не має наміру зупиняти будівництво газопроводу Північний потік-2, тому Євросоюз повинен використовувати трубопровід у якості інструмента тиску на Росію. Цей проект потрібен Росії для економічної підтримки системи Володимира Путіна, яка спрямована проти ЄС. Тому Брюссель повинен поставити Росії умову, за якої СП-2 буде повноцінно введений до експлуатації тільки в тому випадку, якщо РФ повернеться до співпраці з ЄС, сказав глава найбільшої фракції Європарламенту Європейської народної партії Манфред Вебер, повідомляє Spiegel.
"Він ("Північний потік 2") економічно стабілізує систему (президента РФ Володимира) Путіна, яка діє у величезній мірі проти ЄС і його держав-членів", - зазначив Вебер, додавши, що запуск до роботи газопроводу Північний потік-2 слід пов'язати з подальшою поведінкою російської влади.читайте такожУ ЄС списали в утиль Північний потік-2 і назвали умову блокади газопроводу
Зокрема, він пропонує умову, за якої СП-2 повноцінно запрацює тільки в тому випадку, якщо Росія повернеться до співпраці з ЄС.
"Якщо російське керівництво не повернеться до партнерської співпраці, то трубопровід не зможе працювати повною мірою", - додав Вебер.
Також він підкреслив, що Євросоюз повинен демонструвати більш впевнену поведінку у своїй зовнішній політиці і відмовитися від наївних уявлень щодо роботи з Володимиром Путіним та іншими суб'єктами світової політики.
Північний потік-2 новини
- Нові проблеми із завершенням будівництва СП-2 виникли у Росії після того, як 1 січня 2021 року набув чинності новий оборонний бюджет США, в якому передбачена можливість впровадження санкцій проти компаній, які пов'язані з енергетичним проектом.
- У Держдепі США заявляли про готовність до впровадження санкцій проти Північного потоку-2. Вашингтон стежить за будівництвом і сертифікацією трубопроводу.
- У Данії триває добудова однієї з останніх ділянок СП-2. Трубоукладання 6 лютого розпочало судно Фортуна, яке вже перебуває під американськими санкціями. Незабаром до робіт повинні підключити трубоукладач Академік Черський. Раніше добудувати ділянку планували до квітня, проте терміни перенесені на кінець вересня.
- 23 лютого стало відомо про вихід з проекту СП-2 як мінімум 18 компаній, серед яких і страхова компанія Munich Re. Компанії залишили проект через побоювання потрапити під санкції США.
- 24 лютого з проекту Північний потік-2 вийшла велика нафтогазова компанія Wintershall Dea, яка профінансувала будівництво газопроводу на суму близько 730 мільйонів євро.
- Глава Мюнхенської конференції, німецький дипломат Вольфганг Ішингер запропонував сценарій реалізації газопроводу Північний потік-2. Трубопровід може бути введено до експлуатації в тому випадку, якщо ЄС отримає доступ до труби, а Росія погодиться на низку умов, серед яких – завершення російсько-українського конфлікту на Донбасі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред