Представники Уряду Федеративної Республіки Німеччина не припиняють шукати способи для діалогу з адміністрацією Джо Байдена щодо скасування американських санкцій проти російського газопроводу Північний потік-2. Така інформація міститься в відповіді німецької влади на запит фракції Бундестагу Союз-90 / Зелені.
У документі йдеться, що уряд на різних рівнях здійснював переговори з даного питання з Білим домом і Держдепом ще за попереднього президента Дональда Трампа ‒ і погоджував проблематику американських санкцій з партнерами Німеччини по Євросоюзу.
"Уряд ФРН тісно узгоджував проблематику екстериторіальних санкцій з партнерами в ЄС і брав участь як у 2020, так і у 2021 році у Вашингтоні в демаршах кількох країн-членів ЄС проти цих санкцій США. Як ЄС і країни-члени, так і Уряд ФРН на двосторонній основі продовжить шукати шляхи діалогу з цього питання і з новою адміністрацією США", – йдеться в тексті.
читайте такожУ Шмигаля розповіли про дії України у разі добудови Північного потоку-2
Нагадаємо, раніше повідомлялося:
- 11 грудня 2020 року будівництво газопроводу Північний потік-2 було відновлено в економічній зоні Німеччини після річного періоду, пов'язаного із зупинкою робіт через санкції США.
- 5 лютого канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що Росії загрожують нові санкції з боку Німеччини через тюремний вирок опозиціонеру Олексію Навальному і висилки дипломатів Євросоюзу. Однак на будівництві газопроводу Північний потік-2 це ніяк не відіб'ється.
- 11 лютого керівник комітету з міжнародних відносин Сенату (верхня палата американського парламенту) республіканець Джеймс Ріш і віцеголова групи підтримки України в Сенаті демократ Джин Шахін закликали президента Джо Байдена ввести санкції проти російського газопроводу Північний потік-2.
- 22 лютого США розширили санкції проти газопроводу Північний потік-2. Як заявили в американському Мінфіні, в ще один санкційний список внесено зайняте в будівництві Північного потоку-2 судно-трубоукладач Фортуна.
- Пізніше український віцепрем'єр з питань євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина заявила - відповіддю України на ймовірне завершення Північного потоку-2 стане її повна інтеграція у відкритий і конкурентний енергетичний ринок.
Північний потік-2
Газопровід Північний потік - 2 - російський проект, мета якого-з'єднання газотранспортних систем Росії та Німеччини через Балтійське море в обхід території України.
Запуск газопроводу Північний потік - 2 загрожує транзиту газу через територію України, що завдасть шкоди державному бюджету і загрожуватиме безпеці країни.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред