США розширили санкції проти газопроводу Північний потік-2. Як заявили в американському Мінфіні, у ще один санкційний список внесено зайняте в будівництві Північного потоку-2 судно-трубоукладач Фортуна.
Також рестрикції накладені на власника судна, компанію КВТ-Рус.
"Фортуна і КВТ-Рус знаходяться в списку санкцій в рамках закону "Про захист енергетичної безпеки Європи" (Protecting European Energy Security Act, PEESA)", - йдеться в повідомленні.
Зазначимо, що із загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії і більше 28 км - у водах Німеччини.
Заявлена потужність Північного потоку-2 становить близько 55 млрд кубометрів на рік. При цьому роботи були припинені в грудні 2019 року через санкції Сполучених Штатів, проте через рік будівництво відновилося.
читайте такожУ США розкрили плани Росії проти України у разі запуску Північного потоку-2
За словами члена Європейського парламенту від Німеччини Віоли фон Крамон-Таубадельї, магістральний газопровід Північний потік-2 буде добудований, але газ по ньому не будуть доставляти.
"Ми бачимо, що існує певна ймовірність того, що газопровід буде побудований, але газ по ньому не будуть доставляти. У вересні, як ви, напевно, знаєте, у нас відбудуться федеральні вибори, і в результаті наша Партія зелених може увійти в нову коаліцію. І я сподіваюся, що ми будемо мати гучний голос у новому уряді, активно відстоювати рішення, яке не дозволить транспортувати газ цим газопроводом", — сказала політик, повідомляє Україна 24.
читайте такожУ Байдена почали переговори з Меркель з приводу Північного потоку-2
Північний потік-2 - про що раніше повідомляв Главред:
- Нові проблеми з добудовою газопроводу Північний потік-2 виникли у Росії після того, як з 1 січня 2021 року вступили в силу нові санкції США, які можуть поширюватися на всі компанії, прямо або опосередковано задіяні в проекті.
- У Байдена стверджують, що санкції будуть введені після того, як Вашингтон зафіксує процес добудови СП-2 або спроби сертифікації трубопроводу.
- Оглядач німецької газети Frankfurter Allgemeine Zeitung Райнхард Фезер стверджував, що запуск газопроводу Північний потік-2 небезпечний для Києва. Росія в такому випадку більше не залежатиме від українського транзиту і може знову піти на крок з дестабілізації політичної ситуації в Україні.
- Радник голови Нафтогазу Лана Зеркаль заявляла, що нова адміністрація США готова зупинити реалізацію проекту Північний потік-2 і може застосувати для цього широкий арсенал інструментів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред