Посол Азербайджану в Україні Ельміра Ахундова розповіла про ймовірність мирних переговорів щодо ситуації з Нагірним Карабахом.
Як заявила вона в ефірі каналу Україна 24, Баку 26 років був прихильний духу переговорів.
"Мми практично погоджувалися з різними планами врегулювання, поки прем'єр-міністр Вірменії та його команда своїми провокаціями не поставили на них хрест. Початок мирних переговорів може бути тільки після звільнення наших окупованих територій. Про це не раз говорив наш президент.
Це війна з окупаційними силами. Як тільки вони залишать нашу територію — ми будемо готові сісти за стіл переговорів без будь-яких передумов. Зараз ні про які переговори не може бути й мови", — сказала вона.
У свою чергу, посол Вірменії в Україні Тигран Сейранян заявив, що Азербайджан не відповідає на пропозицію Вірменії.
"Наш прем'єр-міністр ще на початку цього року висунув формулу переговорів, що остаточне рішення має бути погоджене, з ним мають бути згодні народи Азербайджану, Нагірного Карабаху і Республіки Вірменія, але, на жаль, з азербайджанської сторони не було аналогічної відповіді на наші пропозиції.
Так що, про які переговори зараз можна говорити, коли була здійснена, вже тиждень, чергова провокація. Вже понад тиждень триває справжня війна. Коли азербайджанська сторона говорить про широку автономію — широку автономію не пропонують, бомблячи населені пункти та мирних жителів", - сказав він.
читайте також"Карабах - наш": Алієв поставив ультиматум Пашиняну
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оцінив ймовірність залучення збройних сил Росії на тлі загострення війни за Нагірний Карабах.
Він підкреслив, що ЗС РФ за відповідних умов можуть бути використані для забезпечення безпеки Вірменії.
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред